Cannes - Przewodnik

Nonszalancko wydawane pieniądze odwiedzających <strong>Cannes</strong> zamożnych turystów umożliwiają prosperowanie drogich hoteli i restauracji, ekskluzywnych butików i luksusowych jachtów o rozmiarach <strong>małego transatlantyka</strong>. Warto wybrać się do Cannes choćby na jednodniową wycieczkę, by popatrzeć na piękne przystanie, zatoki, wzgórze Le Suquet na zachodzie i promenadę biegnącą wzdłuż słonecznej plaży, na której opalają się tłumy ludzi.<br/>Cannes zdobyło sławę dzięki licznym festiwalom, z których najgłośniejszy to odbywający się w połowie maja 10-dniowy <strong>Międzynarodowy Festiwal Filmowy</strong>. Jest tu jedno muzeum (etnograficzne) i kilka snobistycznych galerii sztuki.

Pogoda w Cannes

Dzisiaj, 15.6 23°C
Nonszalancko wydawane pieniądze odwiedzających Cannes zamożnych turystów umożliwiają prosperowanie drogich hoteli i restauracji, ekskluzywnych butików i luksusowych jachtów o rozmiarach małego transatlantyka. Warto wybrać się do Cannes choćby na jednodniową wycieczkę, by popatrzeć na piękne przystanie, zatoki, wzgórze Le Suquet na zachodzie i promenadę biegnącą wzdłuż słonecznej plaży, na której opalają się tłumy ludzi.
Cannes zdobyło sławę dzięki licznym festiwalom, z których najgłośniejszy to odbywający się w połowie maja 10-dniowy Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Jest tu jedno muzeum (etnograficzne) i kilka snobistycznych galerii sztuki. Ludzie przyjeżdżają do miasta przez cały rok, ale główny sezon turystyczny przypada na okres od maja do października. Plaże rozczarowują, są małe i niemiłosiernie zatłoczone, a woda dość mętna.
Skąpane w słońcu Cannes przedstawia przepiękny widok o każdej porze roku, a szczególnie wczesną wiosną, gdy tło dla panoramy miasta oglądanej z Corniche de ľEstérel stanowią pokryte śniegiem szczyty Alp.

Francja na skróty

Oferty: