Frejus - Przewodnik

<strong>Frejus</strong> to kolejne miasto Lazurowego Wybrzeża, któremu dali początek Grecy, założyciele Marsylii. Około 49 r. p.n.e. zostało zdobyte przez Juliusza Cezara i nazwane Forum Julii. Do dziś zachowały się pozostałości z czasów rzymskich. Kiedyś Frejus było ważnym portem, nękanym przez najeźdźców, w tym od X w. muzułmanów. Od XVI w. z powodu zamulenia portu działalność handlowa miasta zaczęła stopniowo zamierać.

Pogoda w Frejus

Dzisiaj, 24.4 16°C
Frejus to kolejne miasto Lazurowego Wybrzeża, któremu dali początek Grecy, założyciele Marsylii. Około 49 r. p.n.e. zostało zdobyte przez Juliusza Cezara i nazwane Forum Julii. Do dziś zachowały się pozostałości z czasów rzymskich. Kiedyś Frejus było ważnym portem, nękanym przez najeźdźców, w tym od X w. muzułmanów. Od XVI w. z powodu zamulenia portu działalność handlowa miasta zaczęła stopniowo zamierać. W ruinach nie brakuje zwiedzających, ale gwarne centrum miasta, z niskimi pastelowymi budynkami i zacienionymi placami, nie bywa takie zatłoczone i pozwala nacieszyć się klimatem Prowansji.
W bezpośrednim sąsiedztwie Massif de ľEsterel, na południowy wschód od Frejus, znajduje się St-Raphael. Okolice kurortu były jednym z głównych lądowisk oddziałów amerykańskich i francuskich w sierpniu 1944 r.

Chociaż St-Raphael leży 2 km od Frejus, to splatające się przedmieścia obu miast zacierają granicę między nimi. Frejus składa się z dwóch głównych części - Frejus Ville na wzgórzu i Frejus Plage nad zatoką. Więcej zabytków rzymskich jest w Frejus Ville.

Francja na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY