Golem - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/albania/" target="_blank">Albania</a> staje sie coraz bardziej popularnym kierunkiem letnich wyjazdów turystycznych Polaków. Warto wziac ja pod uwage, przy planowaniu wakacji. Zapewnia wiele ciekawych miejsc i kurortów nadmorskich wartych odwiedzenia. Zalicza sie do nich miejscowosc <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/albania/riwiera-albanska/golem/" target="_blank"><strong>Golem</strong></a>. Gdzie sie znajduje i co oferuje turystom?

Pogoda w Golem

Dzisiaj, 29.11 17°C

Albania staje sie coraz bardziej popularnym kierunkiem letnich wyjazdów turystycznych Polaków. Warto wziac ja pod uwage, przy planowaniu wakacji. Zapewnia wiele ciekawych miejsc i kurortów nadmorskich wartych odwiedzenia. Zalicza sie do nich miejscowosc Golem. Gdzie sie znajduje i co oferuje turystom?

Polozenie Golem
Golem to niewielka miejscowosc wypoczynkowa znajdujaca sie w zachodniej Albanii. Lezy w odleglosci okolo 13 km od Durres i okolo 40 km od Tirany. Wlasciwie Golem jest typowym kurortem nadmorskim. Jednak miejscowosc, jak dotad, nie jest jeszcze tak zatloczona. Polozona jest miedzy Durres a Kavaje. Pomimo faktu, ze Golem jest osoba jednostka administracyjna nalezaca do gminy Kavaje, to uznawana jest za wypoczynkowa dzielnice Durres.

Onufri

Onufri

Cena za 1 osobę:
1 349 zł
Atrakcje Golem
Formalnie Golem zaczyna sie przy Shkembi i Kavajes, przy Skale Kavaje. To mierzacy az 105 metrów klif, który wspominany jest w podaniach historycznych. Mozna o nim przeczytac przy okazji opisu bitwy Cezara z Pompejuszem.

Niedaleko Golem, za miejscowoscia Kavaje, znajduja sie dwie piekne plaze: Spille i plaza Generala – Plazhi i Gjeneralit. Popularna jest równiez laguna Divjake. Wokól Golem znajduja sie nieodkryte przez turystów regiony, gdzie organizowane sa atrakcje typu jeep safari. Mozna w czasie takiej wycieczki zobaczyc albanskie wioski, domki porosniete winoroslami czy malownicze pejzaze.
Fafa One

Fafa One

Cena za 1 osobę:
1 623 zł - 16 %
Miasteczko idealne na spokojne wakacje
Szerokie, piaszczyste plaze w Golem przyciagaja turystów, a fakt, ze Albania nie jest jeszcze tak popularna dla wyjazdów wakacyjnych jak Grecja czy Chorwacja, sprawia, ze bez trudu znajdziemy tu zaciszne miejsce. Mozna tu zjesc doskonala, albanska kuchnie w restauracjach na kazda kieszen. Dostepne sa sklepiki z pamiatkami, bary i kawiarnie. Infrastruktura turystyczna wciaz sie rozwija, dlatego za pare lat z pewnoscia bedzie tu wiecej miejsc rozrywki dla róznych grup turystów.

Bliskosc wiekszego kurortu Durres powoduje, ze pobyt w Golem mozna potraktowac jak swietna baze wypadowa do zwiedzania tego miasta i innych ciekawych miejsc w Albanii.


Okazje Last Minute: Golem

7 dni 31.05 - 07.06 Inne terminy Katowice All Inclusive Rainbow
1 937 zł/os.
1 635 zł/os.
cena za 2 os.: 3 270 zł
7 dni 31.05 - 07.06 Inne terminy Katowice All Inclusive Rainbow Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Umiejscowienie tuż przy piaszczystej plaży
  • Nowoczesne wnętrza i komfortowe pokoje
  • Duży i zadbany basen zewnętrzny
  • Bliskość sklepów, barów i restauracji
1 953 zł/os.
1 668 zł/os.
cena za 2 os.: 3 337 zł
7 dni 04.06 - 11.06 Inne terminy Katowice BB - Śniadania Regobis
1 669 zł/os.
cena za 2 os.: 3 338 zł

Albania na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY