Saranda - Przewodnik

<p><strong>Albania</strong> powoli staje sie jednym z chetniej wybieranych kierunków turystycznych przez Polaków. Wsród kurortów, do którego mozna spokojnie pojechac na wakacje, z uwagi na dobrze rozbudowana infrastrukture turystyczna, jest albanska <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/albania/wybrzeze-jonskie/saranda/" target="_blank">Saranda</a></strong>.

Pogoda w Sarandzie

Dzisiaj, 2.6 20°C

Albania powoli staje sie jednym z chetniej wybieranych kierunków turystycznych przez Polaków. Wsród kurortów, do którego mozna spokojnie pojechac na wakacje, z uwagi na dobrze rozbudowana infrastrukture turystyczna, jest albanska Saranda.

Historia i polozenie miasta
Saranda znajduje sie w poludniowej Albanii, nad Morzem Jonskim, dokladnie na wprost greckiej wyspy Korfu, na która mozna wybrac sie na jednodniowa wycieczke. Miasteczko ma ciekawe polozenie - na skalistych, wapiennych stokach, które miejscami tworza strome wybrzeze.
Nazwa miasta z jezyka greckiego oznacza „Czterdziestu Swietych” i zwiazana jest z historia o Czterdziestu meczennikach z Sebasty.
Jeszcze na poczatku XX wieku po ogloszeniu deklaracji niepodleglosci przez Albanie w 1912 roku, Saranda byla niewielka osada, liczaca zaledwie 110 mieszkanców. Pózniej byla okupowana przez Grecje i Wlochów, a za czasów Mussoliniego przemianowano ja na Porto Edda. Kiedy faszysci opuszczali Sarande, spalili wiekszosc znajdujacych sie tu obiektów. Dzis miasto odbudowalo sie i zwieksza sie w nim ruch turystyczny. To jedno z najchetniej odwiedzanych miast nad morzem w Albanii.

Mario

Mario

Cena za 1 osobę:
1 909 zł - 26 %
Zwiedzanie Sarandy i okolicy
Przyjezdzajac na wczasy na Riwiere Albanska, do Sarandy mozna wybrac sie na zwiedzanie stanowiska archeologicznego Butrint, gdzie sa swietnie zachowane pozostalosci budynków datowanych na okres od IV w. p.n.e. do XIX w. n.e. Stanowisko to zostalo wpisane na liste swiatowego dziedzictwa UNESCO.
Ze wzgórza w Sarandzie mamy przepiekny widok na cala zatoke, a przy okazji bedziemy mogli zwiedzic twierdze Lëkurësi, wzniesiona w tym miejscu w 1537 roku z polecenia sultana Sulejmana Wspanialego. Dzisiaj w jej ruinach dziala restauracja.
Zapierajace dech w piersiach wrazenia wizualne zapewnia tzw. albanskie Blekitne Oko.  To zródla bijace z ponad piecdziesieciometrowej studni. Znajdziemy je okolo 20 km od Sarandy, przy drodze do Gjirokastry. Zródelko jest przejrzyste i krystalicznie czyste, ale jego temperatura wynosi zaledwie 10 stopni Celsjusza.


Okazje Last Minute: Saranda

7 dni 24.06 - 01.07 Inne terminy Katowice All Inclusive Regobis Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Polskie animacje w okresie letnim
 • Spektakularne położenie z widokiem na morze
 • Bliskość tętniącego życiem centrum
 • Komfortowe i dobrze wyposażone pokoje
2 099 zł/os.
cena za 2 os.: 4 198 zł
7 dni 23.09 - 30.09 Inne terminy Katowice Light All Inclusive Regobis
2 119 zł/os.
cena za 2 os.: 4 238 zł
7 dni 29.08 - 05.09 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Rewelacyjne położenie w centrum i blisko plaży
 • Komfortowe i nowocześnie urządzone pokoje
 • Zadbany basen z pięknym widokiem na morze
 • Serdeczną i profesjonalną obsługę
3 089 zł/os.
2 289 zł/os.
cena za 2 os.: 4 578 zł
7 dni 19.09 - 26.09 Inne terminy Warszawa All inclusive Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Bliskość centrum tętniącej życiem Sarandy
 • Położenie obok plaży z łagodnym zejściem do morza
 • Zachwycający widok na pobliską wyspę Korfu
 • Zadbane i komfortowe pokoje
2 939 zł/os.
2 289 zł/os.
cena za 2 os.: 4 578 zł

Albania na skróty