Hotel Durres - Pokoje Gościnne

Opis hotelu

Opis hotelu wg Travelplanet.pl

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis organizatora turystyki znajduje się na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezy turystycznej po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Hotel

Pokój **

Kategoria

2

Opis zakwaterowania

Położenie
Prywatne pensjonaty położone w odległości około 200-350 m od piaszczystej plaży, blisko głównej ulicy, w turystycznej dzielnicy Durres.
Zakwaterowanie
Pokoje dwu, trzy i czteroosobowe z łazienkami. Większość z nich posiada balkon, taras lub patio.

Opis miejscowości

Durres - Tam gdzie Wschód spotyka się z Zachodem...
Jedno z najstarszych miast w Albanii, leżące na niewielkim półwyspie u wybrzeży Adriatyku. Jako cel turystyczny ma do zaoferowania przede wszystkim szerokie, piaszczyste plaże, okoliczne góry oraz rzymskie zabytki, a także malowniczą dzielnicę portową. Durres to najchętniej wybierany kurort na wybrzeżu albańskim. Stanowi idealną propozycję dla znudzonych typowymi kierunkami turystów. Historia miasta sięgająca czasów starożytnych, interesujące Muzeum Historyczne, ruiny Starego Rynku w centrum miasta i łaźnie rzymskie, są wabikiem na chcących zgłębić tajniki albańskiej kultury. W krajobrazie miasta dominuje flora śródziemnomorska z bujną, wiecznie zieloną roślinnością, a wspaniała kultura i folklor, którego elementy podziwiać można w miejscowych tawernach, podczas zajadania
się smacznymi potrawami albańskimi, są doskonałym uzupełnieniem wakacji.
Plaże
Plaża w Durres to kilkukilometrowy piaszczysty odcinek wybrzeża, z pełną infrastrukturą turystyczną. Można tu zatem smacznie zjeść, wypożyczyć parasol, leżak oraz wszelkie sprzęty wodne. Szukającym jednak bardziej dziewiczych zakątków, z dala od centrum miasta, proponujemy krótką podróż autobusem podmiejskim (niecałe 50 leków). Podróż ta zwykle sprawia turystom wiele przyjemności - zawsze mili i otwarci Albańczycy są gotowi zatrzymać autobus w miejscu dowolnie wybranym przez turystę.
Kuchnia
Kuchnia północnej Albanii ma charakter śródziemnomorski i jest pyszną mieszką elementów kuchni tureckiej, greckiej i serbskiej. Oprócz unikalnego smaku zaskoczy nas również swoją ceną. W Durres za talerz pełen ryb zapłacimy jedynie 18 zł. Kupić można również gyros - czyli pieczona baranina podawaną najczęściej z chlebem.
Nocne życie
Choć Durres aktywnie funkcjonuje cały dzień, także i w nocy każdy znajdzie tu rozrywkę dla siebie. Bogata oferta dyskotek, klubów nocnych, kawiarni i pubów, zadowoli najbardziej wybredne gusta.
Idealnym pomysłem na spędzenie jednego z wieczorów będzie z pewnością spacer szlakiem pięknie podświetlonych zabytków Durres takich jak Wielki Meczet czy pomnik Królowej Teuty.

Program ramowy

Dzień 1 - Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.
Dzień 2 - Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Czarnogórę.
Dzień 3 - Przyjazd do Durres około południa. Zakwaterowanie. Spotkanie informacyjne z rezydentem
Dzień 3 - 15 - Pobyt na miejscu. Możliwość korzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych.
Dzień 15 - Wykwaterowanie do godziny 9.00. Czas wolny. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.
Dzień 16 - Przejazd przez Czarnogórę, Serbię, Węgry, Słowację.
Dzień 17 - Przyjazd do Polski - przekroczenie granicy na południu Polski w godzinach nocnych / porannych. Przyjazd do centralnej części kraju w godzinach porannych / przedpołudniowych.

Informacje dodatkowe

- dziecko 0-2 lat (bez świadczeń hotelowych) płaci 400 zł
- dziecko 2-14 lat jako 3 i 4 os. w pokoju -20%
- dojazd własny -150 zł; daty pobytu przy dojeździe własnym to 2 dni od katalogowej daty rozpoczęcia imprezy i 2 dni przed katalogowym dniem zakończenia imprezy, np. (Ad1) 27.06 - 13.07, pobyt na miejscu 29.06 - 11.07
- dokumenty - paszport lub dowód osobisty - zgodnie z obowiązującymi przepisami (dostępne na stronie www.msz.gov.pl)
- brak aneksów kuchennych

Oferta zawiera

- przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, cafe - bar, DVD, WC)
- zakwaterowanie - 12 noclegów w Pokoju **
- opieka rezydenta na miejscu
- podatek VAT

Oferta nie zawiera

- wyżywienie HB - 550 zł (12 śniadań, 12 obiadokolacji)
- możliwość wykupienia wyżywienia HB na miejscu u rezydenta (ok. 14 euro/dzień)
- dopłata do pokoju 1-osobowego - 550 zł, dokwaterowanie - bez dopłat

Składniki wymagane

- ubezpieczenia KL, NNW, bagaż (utrata) - 40 zł
- opłata klimatyczna - 13 euro, dzieci do 12 lat płacą 50% - opłata płatna u pilota w autokarze

KONTAKT

Obsługa Agencyjna Centrum Turystyki OSKAR - 801 00 31 05 lub 61 850 15 08

Aktualnie nie posiadamy ofert do wybranego hotelu

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY