• Wiza nie jest wymagana dla obywateli UE. Można przebywać do 90 dni bez wizy.
 • Możesz podróżować z dowodem osobistym lub paszportem.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
[data: 10.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/wlochy/idp

Bormio

Na granicy pomiędzy Włochami a Szwajcarią, w regionie Lombardia w północnej części Alp Włoskich, znajduje się Bormio – region narciarski, który obejmuje tereny na wysokości od 1225 m n.p.m. do 3012 m n.p.m. W Dolomitach wytyczono setki kilometrów szlaków narciarskich i turystycznych, z których można korzystać przez cały rok.

Atrakcje Bormio

Atrakcją Bormio są nartostrady, zwłaszcza dwie trasy olimpijskie, tj. Stelvio i Deborah Compagnoni. Były one wykorzystywane podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, rozgrywanych tu w 2006 roku. Pista Stelvio to jedna z najtrudniejszych tras narciarskich na świecie.

W Bormio istnieje możliwość uprawiania narciarstwa biegowego, wybrania się na trasy służące do trekkingu, a także uprawiania ski-touringu i jazdy na sankach.

Latem również można śmiało przyjechać na wakacje do Bormio albo choćby wybrać się na krótką wycieczkę. W okolicznych górach znajduje się wiele szlaków idealnych na piesze wycieczki i zaawansowane wyprawy. Można tu uprawiać kolarstwo czy po prostu wypoczywać w pięknych okolicznościach przyrody.

Bormio – co zobaczyć?

Malownicze scenerie, jakie można zobaczyć podczas jazdy na nartach czy po prostu w trakcie wędrówki po Dolomitach, zapierają dech w piersiach. Bormio jest jedną z najważniejszych miejscowości turystycznych, jakie znajdują się w górnej części Alta Valtellina. Położone nad rzeką Adda miasteczko mieści się na wysokości 1225 m n.p.m., stąd też ma krajobrazowe walory. Tuż obok znajduje się Park Narodowy Stelvio, jeden z najstarszych we Włoszech.

Kotlina Bormio na zachodzie i północy ograniczona jest pasmem Alpi di Livigno, z najwyższym szczytem Cima Piazzi, sięgającym 3439 m n.p.m. Od północnego wschodu ogranicza kotlinę grupa Ortlera, z najwyższym szczytem o tej samej nazwie, który ma 3905 m n.p.m. Natomiast od południowego wschodu znajduje się grupa Sobretta-Gavia ze szczytem Monte Sobretta, mającym 3296 m n.p.m.

Nie tylko góry stanowią o walorach turystycznych Bormio. Znajdują się tu także zabytki, jak kolegiata św. Gerwazego i Protazego z początku IX wieku czy też romańskie Ortario S. Vitale z końca XII wieku, z cennymi freskami. Podczas pobytu w Bormio warto również zobaczyć pochodzący z XIV wieku budynek Kuerc na Piazza Cavour, muzeum miejskie i przyrodnicze czy dawny kościół św. Barbary, w którym zorganizowana jest aktualnie galeria sztuki.

Bormio - Najlepiej ocenione hotele

Cima Piazzi

Cima Piazzi

Ocena: 3/5

Włochy, Bormio, Isolaccia

od 965 za osobę

Ginepro

Ginepro

Ocena: 2/5

Włochy, Bormio, Bormio

od 660 za osobę

Meublc Sci

Meublc Sci

Ocena: 2/5

Włochy, Bormio, Bormio

od 1 280 za osobę

Sottovento

Sottovento

Ocena: 4/5

Włochy, Bormio, Bormio

od 4 352 za osobę

Sant Anton

Sant Anton

Ocena: 4/5

Włochy, Bormio, Bormio

od 1 251 za osobę

Bormio - Najczęściej kupowane hotele

Rezia

Włochy, Bormio, Bormio

od 1 089 za osobę

Meublc Sci

Meublc Sci

Ocena: 2/5

Włochy, Bormio, Bormio

od 1 280 za osobę

Cima Piazzi

Cima Piazzi

Ocena: 3/5

Włochy, Bormio, Isolaccia

od 1 619 za osobę

Ginepro

Ginepro

Ocena: 2/5

Włochy, Bormio, Bormio

od 1 409 za osobę

Sottovento

Sottovento

Ocena: 4/5

Włochy, Bormio, Bormio

od 4 352 za osobę

Bormio - Ostatnio kupione hotele

Rezia

Włochy, Bormio, Bormio

od 1 089 za osobę

Meublc Sci

Meublc Sci

Ocena: 2/5

Włochy, Bormio, Bormio

od 1 280 za osobę

Ginepro

Ginepro

Ocena: 2/5

Włochy, Bormio, Bormio

od 660 za osobę

Cervo

Cervo

Ocena: 3/5

Włochy, Bormio, Bormio

od 730 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Bormio - mapa

Zima w Bormio

Pobyt zaplanowany na zimę jest dobrym pomysłem dla miłośników narciarstwa. Znajdują się tu bowiem mocno zróżnicowane pod względem trudności trasy zjazdowe. Łącznie jest około ich około 50 km, a do tego nowoczesna infrastruktura narciarska. Turyści korzystają z 20 km tras łatwych, 25 km średnich i 5 km trudnych oraz z 8 orczyków, 5 kolejek krzesełkowych i 2 gondoli. Amatorzy freeridu mogą wybrać się na Cima Bianca, skąd prowadzą nieprzygotowane zjazdy.

Ferie w Bormio

Dla osób, które przyjeżdżają na ferie do tej miejscowości i chcą uczyć się jazdy na nartach, przygotowana jest oferta licznych szkółek. Dzieci i początkujący narciarze mogą skorzystać z kilometrów szerokich tras o małym nachyleniu. Można je znaleźć np. na zboczu "Bimbi Al Sole", którego długość to niespełna 6 km. Poniżej Cima Bianca jest teren narciarski "Bormio 2000" z trasami idealnymi dla dzieci.

Bormio – termy

Całoroczna miejscowość wypoczynkowa i jednocześnie ośrodek narciarski Bormio słynie również ze źródeł wód termalnych. Terme di Bormio znane były już w czasach starożytnych. Temperatura wód sięga 41 stopni Celsjusza. W pobliżu znajdują się ponadto inne ośrodki termalne, jak Bagni Vecchi i Bagni Nuovi na terenie osady Premadio w gminie Valdidentro.

Wycieczki fakultatywne w Bormio

Z miejscowości można wybrać się na ciekawe wycieczki, by jeszcze lepiej poznać Lombardię. Region oferuje wiele atrakcji. Do popularnych wycieczek fakultatywnych z Bormio należą m.in.:

 • Jezioro Como – znajduje się na północ od Mediolanu i zachwyca widokami. Ma powierzchnię około 146 km2. Można tu wypoczywać, ale i aktywnie spędzić czas. W programie wycieczki może być zwiedzanie Como – staje się to okazją do zobaczenia starówki, Piazza Cavour, katedry z XV wieku.
 • Bolzano – wycieczka do miasta łączącego w sobie cechy kultury włoskiej i austriackiej. Można tu zobaczyć Ötziego, czyli „Człowieka z lodu” w Południowotyrolskim Muzeum Archeologicznym, a także zabytkową zabudowę.
 • Trydent – wycieczka do stolicy regionu Trydent-Górna Adyga, której program może objąć zwiedzanie historycznego centrum miasta, gdzie znajduje się romańska katedra, kamienice i fontanna Neptuna czy też zamek Buon Consiglio.

Warto przed wyjazdem do Włoch zorientować się, co jeszcze można zobaczyć w regionie Bormio. Przewodnik po tym mieście i najbliższej okolicy, który przygotowaliśmy dla turystów, może okazać się przy tym bardzo pomocny.

Hotele w Bormio

W centrum czy na obrzeżach regionu? Hotel 5-gwiazdkowy czy urokliwy pensjonat? Baza hoteli w Bormio jest rozbudowana i dla każdego znajdzie się odpowiedni nocleg. Blisko historycznego centrum mieści się 4-gwiazdkowy obiekt Baita Clementi, a tuż przy nim znajduje się przystanek skibusa. W oddaleniu 3 km od centrum położony jest też luksusowy 5-gwiazdkowy hotel Grand Bagni Nuovi, w secesyjnym budynku, który znajduje się nieopodal terenu narciarskiego Cima Piazzi – San Colombano. W pobliżu jednego z wyciągów narciarskich w Bormio znajduje się 3-gwiazdkowy obiekt La Genzianella.

Wakacje z dziećmi w Bormio

Przy organizowaniu wycieczki czy wczasów wraz z dziećmi warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności ich potrzeby. Narty w Bormio z pociechami mogą być udanym wyjazdem, jeśli tylko hotel zapewnia udogodnienia dla najmłodszych, jak łóżeczka na życzenie w pokoju rodziców czy wysokie krzesełka do karmienia w restauracji. Obiekt powinien być przy tym położony tak, by droga do oślich łączek i szkółek narciarskich była jak najłatwiejsza.  

Oferta cenowa Bormio

Wyjazd do Włoch na narty nie musi być drogi, co potwierdzają oferty 8-dniowych pobytów w Bormio. W przypadku wyboru opcji urlopu w połowie marca w hotelu 3-gwiazdkowym z dojazdem i wyżywieniem własnym koszt wyniesie od około 840 zł od osoby. Natomiast oferta wyjazdu na koniec marca na 8 dni, z dwoma posiłkami w cenie i pobytem w 2-gwiazdkowym obiekcie, z dojazdem własnym, będzie kosztować od około 1000 zł od osoby.

Uwaga: podane kwoty są orientacyjne.

Bormio - pogoda

Zimą pogoda w regionie sprzyja uprawianiu sportów zimowych. Przede wszystkim dlatego, że o tej porze roku jest tu zimno i śnieżnie. Częste opady śniegu kształtują doskonałe warunki dla narciarzy i snowboardzistów. Sezon narciarski w Bormio rozpoczyna się z początkiem grudnia i trwa do początku kwietnia.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 10 °C w nocy -5 °C

 • Temperatura wody °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Czwartek 10 °C w nocy 1 °C

 • Piątek 12 °C w nocy 5 °C

 • Sobota 12 °C w nocy 2 °C

 • Niedziela 15 °C w nocy 5 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 3 °C

 • Luty Lut 4 °C

 • Marzec Mar 8 °C

 • Kwiecień Kwi 11 °C

 • Maj Maj 15 °C

 • Czerwiec Cze 19 °C

 • Lipiec Lip 22 °C

 • Sierpień Sie 21 °C

 • Wrzesień Wrz 18 °C

 • Październik Paź 13 °C

 • Listopad Lis 7 °C

 • Grudzień Gru 5 °C

Przydatne informacje