• Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty.
 • Wizy nie są wymagane dla krótkich pobytów turystycznych do 90 dni.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
 • Ponieważ podróż na Cypr Północny odbywa się z przelotem na Cypr Południowy, wszyscy podróżujący podlegają również przepisom wjazdowym na Cypr Południowy.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/cypr/informacje-dla-podrozujacych

Atrakcje i ciekawe miejsca

Port Kyrenia

Port Kyrenia

W czasach swojej świetności przed okupacją w 1878 r. port Kyrenia był cichy, często ignorowany wśród portów osadniczych Cypru. Stopniowo jednak port stał się ważnym ośrodkiem handlowym. W zależności od pory roku sprzedawano tu pszenicę, oliwki, osły, kozy i wiele innych towarów. Dziś na lokalnych rynkach można kupić wszelkiego rodzaju towary, w tym przedmioty luksusowe, takie jak jedwab i tkaniny bawełniane.

Miasta / Place / Ulice
Zamek Buffavento

Zamek Buffavento

Zamek Buffavento znajduje się w górach Kyrenia w północnej części Cypru. Jego nazwa tłumaczy się jako "obrońca wiatrów", ponieważ zamek zbudowany jest na wzgórzu na wysokości 950 m. Wiatr w tym miejscu może osiągać dość duże prędkości. Zamek ma nieregularny kształt, ponieważ jest przystosowany do niesprzyjających warunków. W XIV wieku był nawet wykorzystywany jako więzienie.

Zamki / pałace
Klasztor Bellapais

Klasztor Bellapais

Klasztor Bellapais to ruiny zbudowane przez kanoników klasztornych w XIII wieku. Znajduje się po północnej stronie małej wioski Bellapais, w dzisiejszej okupowanej przez Turków części Cypru, około 5 km od miasta Kyrenia. Zbudowany jest na wysokości 220 m n.p.m. i zapewnia wspaniały widok na Morze Śródziemne. W klasztorze mieści się muzeum z restauracją i kawiarnią. Najczęstszym zastosowaniem klasztoru jest organizacja wykładów i koncertów. Na początku lata odbywa się tu festiwal muzyczny.

Budowle sakralne
Zamek św. Hilariona

Zamek św. Hilariona

Zamek św. Hilariona znajduje się w górach Kyrenia w pobliżu miejscowości o tej samej nazwie. Jest to najlepiej zachowana ruina z trzech oryginalnych fortec w górach - Kantara i Buffavento. Zamek św. Hilariona był pierwotnie klasztorem, nazwanym na cześć mnicha, który wybrał miejsce na jego budowę. Zamek stał na swoim miejscu od XI wieku jako obrona przed atakami arabskich piratów na wybrzeżu.

Zamek składa się z trzech części, z których dolna i środkowa służą celom gospodarczym, podczas gdy górna służy jako rezydencja rodziny królewskiej. Wzdłuż zachodniej ściany rozciąga się malowniczy widok na północne wybrzeże Cypru z widokiem na wioskę Kyrenia.

Zamki / pałace

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje