Wakacje we Wrocławiu

Jednym z ładniejszych miast kraju jest z pewnością Wrocław, który poleca się na wakacje przez cały rok. Znajdziemy tam większość atrakcji, jakie może zaoferować duża metropolia, dlatego miejsce to spodoba się wszystkim turystom bez względu na wiek.

Wrocław - Najlepiej ocenione hotele

Wrocław - Najczęściej kupowane hotele

Wrocław - Ostatnio kupione hotele

Mapa

Kiedy pojechać i gdzie wypocząć we Wrocławiu?

Wrocław to stołeczne miasto Dolnego Ślaska, które podobnie jak większa część województwa, przez wiele lat było częścią Niemiec, jako Breslau. Dziś ta piękna, polska metropolia słynie przede wszystkim z kilkuset mostów, które usytuowane są głównie w północnej części miasta, nad rzeką Odrą. Do najpopularniejszych konstrukcji tego typu zaliczany jest Most Grunwaldzki, Milenijny, Zwierzyniecki oraz Tumski. Na tym ostatnim zakochane pary przyczepiają kłódki, symbolizujące ich wzajemna miłość.

Symbolem Wrocławia jest krasnal, niewielka figurka, którą można znaleźć przy wielu instytucjach publicznych, lokalach usługowych itp. Na starówce znajduje się nawet centrum turystyczne poświęcone tej atrakcji, tam zaopatrzymy się w mapę informującą o wszystkich miejscach, w których umieszczone są krasnale. Spacer ich śladem to wspaniała rozrywka, szczególnie dla najmłodszych turystów.

Zwiedzanie Wrocławia - co warto zobaczyć?

Pod względem architektonicznym, Wrocław jest jednym z najciekawszych miast w całym kraju. Znajdziemy tam nie tylko wspaniałe zabytki barokowe, gotyckie czy pochodzące z epoki historyzmu, ale też wiele interesujących budowli z okresu modernizmu. To właśnie we Wrocławiu żył i tworzył wybitny architekt niemiecki Maksymilian Berg, którego najbardziej znanym dziełem jest Hala Stulecia. Ta monumentalna budowla jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych i artystycznych, dlatego koniecznie trzeba ją odwiedzić. Z innych, ważnych budynków projektu Berga warto wymienić gmach elektrowni wodnej (północnej i południowej), czy dawną łaźnię przy ulicy Skłodowskiej-Curie.

Jednak Wrocław to nie tylko architektura, ale też wspaniałe muzea i galerie! W pięknym Starym Ratuszu można zobaczyć bogate zbiory dotyczące historii miasta, na uwagę zasługuje też Muzeum Narodowe, a także ekspozycja Panoramy Racławickiej, usytuowanej w pobliżu.

Turyści lubiący nocne życie także będą zadowoleni z pobytu w tej pięknej metropolii. Na zabawę do białego rana można się wybrać do jednego z licznych klubów usytuowanych na Rynku i w okolicy. Na spokojny wieczór przy piwie polecana jest z kolei Dzielnica Czterech Świątyń, pełna modnych pubów i restauracji.

Praktycznie w każdym miesiącu w roku Wrocław tętni życiem i jest chętnie odwiedzany przez przyjezdnych spędzających tutaj wakacje. Nawet w grudniu warto tam zawitać, wówczas organizowany jest jarmark bożonarodzeniowy, a hotele oferują niższe ceny ze względu na mniejszy popyt. Bez problemu można też znaleźć atrakcyjne wycieczki last minute do Wrocławia, przeważnie dotyczące terminów poza szczytem sezonu. Najwięcej podróżnych wybiera wczasy we Wrocławiu w okresie od czerwca do października, wówczas można też korzystać z ciekawych atrakcji na świeżym powietrzu.

Jedną z większych atrakcji sezonu letniego jest Ogród Zoologiczny, w którym można podziwiać egzotyczne okazy zwierząt z całego świata. W pobliżu znajduje się też Ogród Japoński - prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników orientu! Warto zawitać też do Ogrodu Botanicznego, szczególnie do tamtejszych szklarni.

Młodzi ludzie sezon letni spędzają głównie w Beach Barach, które usytuowane są wzdłuż wałów odrzańskich. We Wrocławiu dostępne są też odkryte kąpieliska, m.in. Glinianki, Morskie Oko i Kopalnia, w których można rozłożyć się na plaży i potaplać w chłodnej wodzie. Na Gliniankach dostępny jest też wake park, idealne miejsce dla miłośników adrenaliny.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje