Hotel Lothus

Polska, Dolny Śląsk, Wrocław

Więcej o hotelu

od 136 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 232 174

Kraj

POLSKA

Opis

Hotel Lothus*** położony jest we Wrocławiu, w dogodnej lokalizacji dla osób lubiących zwiedzanie. Większość okolicznych atrakcji znajduje się na wyciągnięcie ręki. Dużym atutem położenia hotelu jest też fakt łatwego dostępu do komunikacji miejskiej, a tym samym do obiektów świadczących różnorodne usługi. Do komfortowego pobytu gości przyczyni się również profesjonalna i życzliwa obsługa.
Hotel swoim gościom oferuje 76 pokoi jednoosobowych lub dwuosobowych. Wyposażone są one w wygodne łóżka, stanowisko specjalnie przystosowane do pracy biurowej, telewizor LCD, internet bezprzewodowy oraz telefon. Każdy z pokoi posiada prywatną łazienkę z kabiną prysznicową lub wanną, suszarkę do włosów oraz zestaw kosmetyków.
Na terenie obiektu znajduje się restauracja, w której serwowane są różnorodne śniadania w formie bufetu. Do ich przygotowania wykorzystywane są świeże i najwyższej jakości produkty.

Lokalizacja

Hotel Lothus położony jest w malowniczym Wrocławiu, w samym centrum miasta. Jest to południowo-zachodnia część Polski, województwo dolnośląskie.

Dojazdu samochodem

Do Wrocławia można wygodnie dojechać trasą S8. Następnie należy jechać trasą nr 5 od północy, aż do ul. Grodzkiej, po czym skręcić w prawo w ul. Piaskową oraz podążać dalej Placem Nowy Targ i ul. Św. Katarzyny. Następnie należy skręcić w prawo w ul. Wita Stwosza. Hotel Lothus znajduje się po lewej stronie.
Odległość od wrocławskiego Rynku to ok. 450 m, od Katowic i Poznania to ok. 190 km, a od Warszawy - 370 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Wrocław posiada dogodne połączenia kolejowe z większością dużych miast w Polsce, m. in. z Warszawą, Poznaniem, czy Katowicami.
Hotel Lothus znajduje się w odległości 2 km od Dworca PKP Wrocław Główny.

Atrakcje

Wrocław to miasto z niesamowitą historią liczącą ponad 1000 lat. W 2015, 2016, 2017 i 2019 roku znalazło się ono w pierwszej setce miast najlepszych do życia na świecie, a w 2016 było Europejską Stolicą Kultury. Powyższe wyróżnienia oparte są między innymi na pięknej architekturze, niepowtarzalnym klimacie oraz na bogactwie kulturalnym. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce.
Wrocław nazywany Kwiatem Europy zachwyci każdego dzięki uroczym zaułkom, miejskiej zieleni, knajpkom z niecodziennym klimatem, prężnie działającymi ośrodkami kulturalnymi i rekreacyjnymi oraz niepowtarzalną atmosferą. Liczne zabytki i atrakcje przyciągają turystów z całego świata.
Jednym z najważniejszych miejsc do odwiedzenia jest wrocławski Rynek, w obrębie którego znajdują się m.in. Stary i Nowy Ratusz. Jest on otoczony przez liczne kamienice zbudowane przez tutejszych patrycjuszy. Najbardziej wyróżniającym się stylistycznie budynkiem jest modernistyczny wieżowiec z 1930 roku zaprojektowany przez Heinricha Rumpa.
Ze względu na fakt, że Wrocław posiada wiele atrakcyjnych zabytków, warto tu spędzić trochę więcej czasu, aby zagłębić się w historię każdego z nich. Szczególnie polecamy zobaczyć:
- Halę Stulecia - jest to hala widowiskowo-sportowa wybudowana na początku XX wieku. Miejsce otwarto w 1913 roku w setną rocznicę zwycięstwa wojsk koalicji antyfrancuskiej nad armią Napoleona Bonapartego pod Lipskiem. Z tej okazji właśnie zorganizowano tam specjalną Wystawę Stulecia. W 2006 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
- Ostrów Tumski - jest to najstarsza część miasta i pozostałość tutejszej osady z X wieku. We wczesnym średniowieczu była to wyspa u ujścia Oławy do Odry, w tym czasie powstał tam drewniany gród. Z czasem miejsce to znacznie się rozbudowało, a w 1807 roku podczas rozbiórki umocnień odnoga Odry została zasypana, przez co Ostrów przestał być wyspą. Znajduje się tam również późnoromański kościół oraz gotycka katedra pw. Jana Chrzciciela.
- Muzeum Narodowe - zostało otwarte w 1947 roku i usytuowane jest w gmachu dawnej Rejencji. Znajdują się tam dzieła artystów od średniowiecza po współczesność. Blisko Hali Stulecia położony jest oddział muzeum, gdzie można zobaczyć sławną Panoramę Racławicką.
- Sky Tower - to nowy symbol miasta - najwyższy biurowiec w Polsce liczący 212 m. Mieści się tu m.in. centrum handlowe, a na 49 piętrze powstał fantastyczny punkt widokowy, oblegany przez turystów.
- Krasnale - na obszarze całego Wrocławia można spotkać figurki krasnali. Można spotkać je m.in. na chodnikach, w zaułkach, na klombach czy latarniach.
- ZOO - wrocławski ogród zoologiczny jest najstarszym w Polsce i zostało otwarte w 1865 roku. Przebywa tu około 1100 przedstawicieli różnych gatunków zwierząt. Znajduje się tu również jedyne w kraju "Afrykarium", gdzie prezentowane są gatunki zamieszkujące jedynie Afrykę.

Pokój 1-os. Single

Komfortowy pokój wyposażony w wygodne łóżko, stanowisko do pracy biurowej, telewizor, internet bezprzewodowy, telefon oraz prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, suszarką do włosów i zestawem kosmetyków.

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2D-B, 10489)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania w formie bufetu (w godz. 7:00-10:00)
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

- Parking
- Depozyt w wysokości 100 zł za pobyt zwierzęcia domowego
- Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-os. Twin

Komfortowy pokój wyposażony w wygodne łóżka, stanowisko do pracy biurowej, telewizor, internet bezprzewodowy, telefon oraz prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, suszarką do włosów i zestawem kosmetyków.

Pokój 2-os. Double

Komfortowy pokój wyposażony w wygodne łóżka, stanowisko do pracy biurowej, telewizor, internet bezprzewodowy, telefon oraz prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, suszarką do włosów i zestawem kosmetyków.

Mocne strony

- Położony na Starym Mieście
- Zwierzęta domowe są akceptowane
- Gabinet masażu Satina
- Bezpłatne Wi-Fi

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 27 °C temperatura w nocy 15 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 21 °C temperatura w nocy 15 °C

 • Sob 25 °C temperatura w nocy 14 °C

 • Ndz 28 °C temperatura w nocy 15 °C

 • Pon 31 °C temperatura w nocy 16 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień