• Wjazd możliwy na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
 • Nie ma szczególnych wymagań dotyczących szczepień​​​​​​.
 • UWAGA: Zgodnie z prawem greckim od dnia 1 stycznia 2024 obowiązuje nowa taryfa podatku od noclegów, naliczanego za pokój za każdą dobę pobytu. Jego wysokość jest uzależniona od kategorii obiektu: 1* i 2* - ok. 1,50 EUR za pokój/noc, 3* - ok. 3 EUR za pokój/noc, 4* - ok. 7 EUR za pokój/noc, 5* - ok. 10 EUR za pokój/noc.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

Rethymno

To niezwykłe miasto zostało nietknięte w czasie trzęsienia ziemi, a ogrom atrakcji i niesamowity wschodni mistycyzm, który można tutaj podziwiać sprawia, że Rethymno wyróżnia się na tle innych kurortów Krety. Położone na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy może pochwalić się bajecznymi plażami. Lato 2024 w Rethymno to idealny pomysł na udane wakacje.

Wakacje z dziećmi w Rethymno

Przyjazd do Rethymno z dziećmi to niewątpliwie dobry pomysł, bowiem jest tutaj sporo ciekawych miejsc, które można z nimi odkrywać. Poza tym kurort ten jest wspaniałą bazą wypadową do innych zakątków na Krecie, które dedykowane są najmłodszym.

Atrakcje w Rethymno

Rethymno słynie z różnorodnych atrakcji, które sprawiają, że pobyt w tym mieście staje się niezapomnianą przygodą. Piękne wybrzeże, zabytki oraz wiele interesujących propozycji spędzania wolnego czasu sprawia, że nuda omija przybyszów szeroki łukiem.

Oto kilka atrakcji, których warto doświadczyć będąc na wakacjach last minute w Rethymno:

 • Park Naturalny Biotopoi - można tutaj podziwiać ciekawe gatunki roślin oraz zwierzęta, które należą do kreteńskiej biosfery; godziny otwarcia (w miesiącach letnich) - od 9:30 do 13:00, cena biletu wstępu: 5 euro dorośli, 3 euro dzieci oraz studenci,
 • Wąwóz Mili Gorge - można tu zachwycać się wodospadami, jeziorami oraz wysokimi platanami,
 • Jaskinia Geraniou - uważana za jedną z najpiękniejszych na wyspie, a jednocześnie aż do 1969 roku nie wiadomo było o tym, że istnieje, co jest bardzo dziwne, bowiem miejsce to zachwyca ogromem stalaktytów,
 • Dolina Amari - idealna na trekking, można tutaj podziwiać dwie najistotniejsze góry na wyspie - Kedros oraz Psiloritis.

To jednak zaledwie początek atrakcji. Rethymno bowiem jest idealne także dla miłośników zabytków, czy osób, które kochają sporty wodne i plażowanie.

Co zobaczyć w Rethymno

Rethymno to niewątpliwie dobry kierunek dla osób, które pragną zagłębić się w historię Krety. Miejsce to bowiem posiada ciekawe i stare zakątki, które są pełne dawnych opowieści.

Wśród najbardziej znanych zabytków można wymienić:

 • Fortezzę - to ogromna forteca pochodząca z XVI wieku, w której znajduje się meczet, Muzeum Archeologiczne oraz chrześcijańska kaplica; godziny otwarcia: 8:00 - 19:15; cena biletu wstępu - 4 euro dla dorosłych, 3 euro dla seniorów,
 • fontannę Rimondiego z lwimi paszczami - to pozostałóść po Megali Porta, czyli bramie miejskiej,
 • port wenecki - bardzo malowniczy, cumują tutaj niewielkie kutry rybackie oraz statki wycieczkowe,
 • Wenecka Loggia - niezwykły zabytek renesansowej architektury, który kiedyś stanowił miejsce spotkań ważnych osobistości,
 • bazylikę Agios Frangiskos - w murach kościoła działa obecnie Muzeum Archeologiczne, do którego wstęp jest płatny 4 euro, godziny otwarcia: 9:00 - 17:00 (w sezonie).

Co warto zobaczyć w Rethymno z dziećmi

Rethymno, jak i jego okolice, posiadają także parę perełek dedykowanych dzieciom. Oprócz zwiedzania ciekawych zakątków, czy zachwycania się naturą najmłodsi mogą także świetnie się bawić w takich miejscach jak:

 • Jezioro Kournas - jest tutaj niezwykle spokojnie, a jednocześnie dzieci mogą tu spróbować sportów wodnych,
 • miejscowość Argiroupoli (ok 20 kilometrów od Rethymno), w której czekają niesamowite wodospady,
 • Rethymnon Municipal Garden - ogród do użytku publicznego, pełen ciszy i spokoju, w którym czeka mnóstwo zieleni, place zabaw i kawiarnie; godziny otwarcia: 7:00 - 22:00, wstęp bezpłatny,
 • park wodny Limnoupoli (około 45 minut jazdy samochodem); bilet wstępu: 20 euro,
 • liczne kawiarnie, tawerny, sklepy z pamiątkami.

Muzea w Rethymno

Rethymno to nie tylko cudowne plaże, czy kawiarnie oraz bajeczna przyroda. To także miasto pełne muzeów. Tak naprawdę można cały wyjazd poświęcić tylko im.

Oto muzea, które czekają na turystów w Rethymno:

 • Muzeum Archeologiczne - ulokowane w centrum, a dokładnie w Agios Fragkiskos, pełne eksponatów, które pomoże w zrozumieniu historii miasta; godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00, cena biletu wstępu - 2 euro,
 • Muzeum Sztuki Współczesnej - znajduje się w centrum miasta i zachwyca nieustannie zmieniającymi się wystawami, które ukazują dzieła artystów z wyspy; godziny otwarcia: od wtorku do piątku od 9:00 do 13:00, a w soboty i niedziele od 10:00 do 15:00, cena biletu wstępu to 3 euro,
 • Stagakis Warsztaty i Muzeum Liry Kreteńskiej - można tu podziwiać tradycyjny instrument pochodzący z Krety, czyli lirę oraz cały proces jej tworzenia; godziny otwarcia - poniedziałek i środa: 12:00 do 14:00 oraz 18:00 do 20:00, wtorek oraz do czwartku do soboty - 12:00 do 14:00, wejście jest bezpłatne,
 • Muzeum Paleontologiczne - znajdują się tutaj skamieniałości pochodzące z epoki prehistorycznej na Krecie; godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 15:00, cena biletu wstępu - 3 euro,
 • Muzeum Historii i Sztuki Ludowej - nieduże, ale posiadające wiele eksponatów, które pochodzą od starożytności aż do XX wieku; godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od 10:00 do 15:00, cena biletu wstępu: 4 euro.

Hotele w Rethymno

Wakacje to czas odpoczynku, co oznacza, że zawsze powinny być przyjemne i wspominane z uśmiechem. Nie zaszkodzi, gdy przy okazji można doświadczyć także luksusu i licznych propozycji spędzania wolnego czasu. A tym mogą się poszczycić przepiękne hotele w Rethymno. Widoki, udogodnienia, wspaniałe ulokowanie - to wszystko sprawia, że chce się w nich zostać na dłużej. Tydzień w dobrym hotelu 5-gwiazdkowym w sezonie dla jednej osoby to koszt od około 2600 zł.

Plaże w Rethymno

W samym Rethymno czeka jedna, za to przepiękna plaża. W okolicy jednak jest ich już znaczenie więcej. Plaża Rethymno znajduje się zaledwie 500 metrów od centrum miasta i zachwyca złotym piaskiem. Co ciekawe na plaży tej jaja składa żółw caretta caretta. Stacjonuje tutaj ratownik, można wypożyczyć parasole, czy leżaki, a także uprawiać sporty wodne. Ciekawe plaże w okolicy to także Preveli, Triopetra, Ligres, czy Agios Pavlos. A to jedynie kilka z wielu, które można odwiedzić.

Rethymno - Najlepiej ocenione hotele

Atrium Ambiance

Grecja, Kreta, Rethymno

Ocena 4,8 / 5

od 1 507 za osobę

May Beach

May Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kreta, Rethymno

Ocena 4,6 / 5

od 1 469 za osobę

Nana Golden Beach

Grecja, Kreta, Hersonissos

Ocena 5,0 / 5

od 2 867 za osobę

Porto Kalamaki

Porto Kalamaki

Ocena: 3/5

Grecja, Kreta, Kato Galatas

Ocena 4,9 / 5

od 1 199 za osobę

Vantaris Beach

Vantaris Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kreta, Georgioupolis

Ocena 4,8 / 5

od 1 255 za osobę

Zdjęcia z regionu

Atrakcje i ciekawe miejsca

Rethymno

Rethymno

Rethymno to piękne miasto położone na północnym wybrzeżu Krety, pod zboczami gór Ida. Powierzchnia miasta jest w większości górzysta, a od północy znajduje się żyzna równina granicząca z Morzem Kreteńskim. Znajduje się tam kilka plaż z przylegającymi do nich kompleksami hotelowymi, zatokami i kurortami. Na architekturę miasta wpływ ma długie panowanie weneckie i tureckie. 

Warto zobaczyć kręte uliczki centrum miasta, meczety, twierdzę Fortezza, muzeum archeologiczne, można umilić sobie dzień odwiedzając małe kawiarenki, restauracje czy tawerny, a do wypoczynku zachęci nas park.

Miasta / Place / Ulice
Plaża Elafonisi

Plaża Elafonisi

Plaża Elafonisi jest jedną z najbardziej wyjątkowych plaż w Europie. Jej piękno oddają sformułowania "europejski Pacyfik" i "raj na ziemi". Ma ona 500 m szerokości i 400 m długości i jest raczej łącznikiem między Kretą a wysepką Elafonisi, która w najgłębszym miejscu ma tylko 1,2 m głębokości. 

Elafonisi jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, ponieważ jest to płytka plaża bez dużych fal. Bezpłatne parasole i leżaki są dostępne do wynajęcia. W okolicy można się orzeźwić w pobliskich tawernach. Zalecamy wybrać się na plażę rano, ponieważ prawie każda firma turystyczna organizuje tu wycieczki i romantyzm tego miejsca może nieco przygasnąć.

Plaże
Knossos

Knossos

Historyczne stanowisko Knossos znajduje się w północnej części wyspy, około 5 km od miasta Heraklion.

Jest to największe stanowisko archeologiczne z epoki brązu, gdzie znajduje się również największy pałac minojski - siedziba minojskiego króla i podobno mitycznego Minotaura (pół byka i pół człowieka). Najprawdopodobniej było to centrum polityczne i administracyjne całej cywilizacji minojskiej. Miejsce to ma długą historię. Pierwsi neolityczni mieszkańcy byli tu około 7000 lat p.n.e. Pałac został zbudowany około 1900 roku p.n.e. i zajmuje powierzchnię dwóch hektarów. Od tego czasu był kilkakrotnie przebudowywany ze względu na wpływ trzęsień ziemi. 

Dziś jest to główny ośrodek turystyczny.

Budynki historyczne

Rethymno - Najczęściej kupowane hotele

Atrium Ambiance

Grecja, Kreta, Rethymno

Ocena 4,8 / 5

od 1 507 za osobę

May Beach

May Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kreta, Rethymno

Ocena 4,6 / 5

od 1 469 za osobę

Marilena

Marilena

Ocena: 4/5

Grecja, Kreta, Ammoudara

Ocena 4,1 / 5

od 1 349 za osobę

Chrissi Amoudia

Grecja, Kreta, Hersonissos

Ocena 4,6 / 5

od 2 343 za osobę

Rethymno – hotele z najlepszymi opiniami

Magdalena M.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 29.10. - 5.11.2023 Oceniono: Listopad 2023

Vantaris Beach Ocena: 4/5 Grecja, Kreta

Hotel przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Wybrałam się na wakacje z moją mamą, dlatego wyjątkowo mocno zależało mi, aby wyjazd był udany. Dostałyśmy pokój z prywatnym basenem, widokiem na góry i morze ???? Ogród przepiękny, pełen egzotycznych roślin, do tego prywatna plaża. Obsługa bardzo uprzejma, przez cały nasz pobyć dbała o dobro gości i czystość całego obiektu. Jedzenie w formie bufetu wyśmienite!! Grecki wieczór i fajerwerki rewelacja ;)

Hotel przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Wybrałam się na wakacje z moją mamą, dlatego wyjątkowo mocno zależało mi, aby wyjazd był udany. Dostałyśmy pokój z prywatnym basenem, widokiem na góry i morze ???? Ogród przepiękny, pełen egzotycznych roślin, do tego prywatna plaża. Obsługa bardzo uprzejma, przez cały nasz pobyć dbała o dobro gości i czystość całego obiektu. Jedzenie w formie bufetu wyśmienite!! Grecki wieczór i fajerwerki rewelacja ;)

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (14) (11)

Miloslav S.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 22.9. - 29.9.2023 Oceniono: Październik 2023

Grecotel Creta Palace Ocena: 5/5 Grecja, Kreta

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Rethymno – Hotele z opiniami

Rethymno - Ostatnio kupione hotele

May Beach

May Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kreta, Rethymno

Ocena 4,6 / 5

od 1 469 za osobę

Atrium Ambiance

Grecja, Kreta, Rethymno

Ocena 4,8 / 5

od 1 507 za osobę

Alexander House

Grecja, Kreta, Agia Pelagia

Ocena 4,2 / 5

od 253 za osobę

Apollon

Apollon

Ocena: 3/5

Grecja, Kreta, Agios Nikolaos

Ocena 3,9 / 5

od 418 za osobę

Kasapakis

Kasapakis

Ocena: 3/5

Grecja, Kreta, Analipsis

od 441 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Zobacz na mapie gdzie leży Rethymno

Poradnik turystyczny - Rethymno

Zawsze przed podróżą warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi miejsca docelowego - sprawdź przewodnik po Rethymno. Podobnie jest jeśli ma się ochotę na wakacje all inclusive w Rethymno.

Ile trwa lot do Rethymno

Średni czas lotu z Warszawy na Kretę to 2 godziny i 50 minut.

Jaka waluta obowiązuje w Rethymno

Walutą obowiązującą w Rethymno (i na całej wyspie) jest euro.

Ceny w Rethymno

Kreta nie jest najdroższą z wysp, jednakże ceny są tutaj trochę wyższe niż w Polsce, wciąż jednak można dobrze zjeść za 4 euro (w lepszej restauracji trzeba zapłacić za obiad około 15 euro). Kawa kosztuje około 2 euro, a jedzenie ze street foodu od 2,80 do 3,5 euro.

Komunikacja w Rethymno

Rethymno, jak i inne miasta na Krecie, bywają trudne w jeździe samochodem, dlatego wynajęcie auta jest rozwiązaniem dla dobrych kierowców. Zawsze jednak można skorzystać z autobusu lub taksówki. Bilet autobusowy to koszt około 2 euro.

Co zjeść w Rethymno

Rethymno niewątpliwie wyróżnia się pod względem kulinarnym jeśli chodzi o Kretę. Można tutaj bowiem spotkać wspaniałe restauracje, których dania zachwycą nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Oto potrawy, których koniecznie należy spróbować będąc w Rethymno:

 • grecka pasta z grochu, czyli fava,
 • zapiekanka z ziemniaków, sera i cukinii - boureki,
 • liście winogron nadziewanych mięsem mielonym oraz ryżem, czyli dolmades,
 • słynna grecka moussaka,
 • ciasto z serkiem ricotta, czyli bougasta.

Pogoda w Rethymno

Najcieplej w Rethymno jest od lipca do września. To też idealny czas na plażowanie i cieszenie się słońcem. Temperatury wskazują wtedy średnio aż 30 stopni Celsjusza (a bywają też wyższe), dlatego jest to okres przeznaczony dla osób, które naprawdę kochają gorące dni. Bardzo przyjemnie jest także wiosną i jesienią - to właśnie wtedy najlepiej zwiedzać miasto i okolice. Temperatury sięgają wtedy do około 24 stopni. Zimą także jest ciepło - nie mniej niż 15 stopni Celsjusza, jednakże wtedy warto być gotowym na częstsze opady deszczu.

A może wakacje w innej miejscowości w regionie?

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 30 °C w nocy 20 °C

 • Temperatura wody 19 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Poniedziałek 28 °C w nocy 19 °C

 • Wtorek 29 °C w nocy 18 °C

 • Środa 29 °C w nocy 19 °C

 • Czwartek 28 °C w nocy 18 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 14 °C woda 17 °C

 • Luty Lut 15 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 17 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 20 °C woda 17 °C

 • Maj Maj 25 °C woda 19 °C

 • Czerwiec Cze 29 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 31 °C woda 25 °C

 • Sierpień Sie 31 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 28 °C woda 25 °C

 • Październik Paź 24 °C woda 23 °C

 • Listopad Lis 20 °C woda 21 °C

 • Grudzień Gru 16 °C woda 18 °C

Przydatne informacje