• Podróżowanie do Grecji jest możliwe bez okazywania certyfikatów szczepień i wykonywania testów na covid-19.
 • Powrót do Polski
 • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl
 • Hotel Nefeli

  Grecja, Kreta, Rethymno

  Plaża 200 m Zakupy w pobliżu Basen, brodzik dla dzieci Centrum SPA

  Więcej o hotelu

  od 1 019 za osobę

  Wybierz termin

  Wybraliśmy dla was

  Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

  Wybierz termin

  Nieoficjalny opis hotelu

  Numer hotelu: 87 950

  POŁOŻENIE

  W miejscowości Platanes, ok. 5 km od Rethymno, ok. 70 km od lotniska w Chanii, ok. 75 km od lotniska w Heraklionie.

  PLAŻA

  publiczna, piaszczysto-żwirowa, oddalona od hotelu ok. 400 metrów. Serwis plażowy za opłatą. 

  HOTEL

  KATEGORIA LOKALNA 4*
  Hotel Nefeli został zbudowany w 1985 roku i został kupiony przez rodzinę Koumnas w 2003 roku. Po 3 latach udanego zarządzania, został całkowicie odnowiony w 2007 roku. Drugi remont miał miejsce w 2017 roku.
  Nefeli Hotel tworzy wyjątkowe wrażenie architektoniczne i estetyczne. Bar z widokiem na basen i okoliczne strefy wypoczynkowe jest sercem kompleksu, rozciągającym się w kierunku restauracji i recepcji. Posiada 140 pokoi i apartamentów. Dodatkowo hotel posiada piękny ogród na dachu przeznaczony na prywatne spotkania.

  DO DYSPOZYCJI GOŚCI

  Recepcja, eleganckie lobby, przechowalnia bagażu, sala spotkań, bezpłatny parking. Restauracja główna Nefeli, przekąskowy bar przy basenie, Cocktail Bar, miejse spotkań na dachu.

  INTERNET

  Bezpłatny internet WiFi.

  SPORT, REKREACJA I ROZRYWKA

  Bezpłatnie: basen, leżaki i parasole przy basenie, 3 razy w tygodniu wieczorne show lub muzyka na żywo, siłownia, ręczniki plażowe - depozyt.
  Odpłatnie: centrum Spa, masaże, fryzjer, sporty wodne przy plaży w sprzedaży lokalnych firm.

  DLA DZIECI

  Brodzik wydzielony z basenu głównego, plac zabaw, wysokie krzesełka w restauracji, bezpłatne łóżeczka na zamówienie przed wylotem.

  ZAKWATEROWANIE

  Pokoje standard dwuosobowe z możliwością dostawki, wyposażone w kliamtyzację, łazienkę ( wanna lub prysznic), suszarkę do włosów, apcie, płatny sejf 2EUR/dzień, zestaw do kawy i herbaty, TV/SAT, mini lodówkę, telefon oraz balkon.
  Pokój family wyposażony jak standard, dodatkowo posiada sofę rozkładaną lub 2 pojedyncze łóżka.

  WYŻYWIENIE

  HB śniadania 07.30-10.30 i obiadokolacje 18.30-21.00 w formie bufetu. Napoje do obiadokolacji za dodatkową opłatą.
  Dress code: Panów prosimy o noszenie długich spodni podczas kolacji.

  INFORMACJE DODATKOWE

  https://nefeli-hotel.gr/
  Adres: Leof. Machis Kritis 161, Rethymno 741 00, Grecja

  CENA

  Cena zawiera - oferta z przelotem: bilet lotniczy [dla czarterów bagaż 20kg + 5 kg bagaż podręczny // dla przelotów low costowych Ryanair pierwszeństwo wejścia, bagaż kabinowy 10 kg i 1 mała torba podręczna, przy lotach Wizzair Klienci Prima mają w cenie WIZZ Priority: podręczna walizka na kółkach (55x40x23 cm maks. 10kg), stanowisko odprawy priorytetowej, pierwszeństwo wejścia na pokład; przy lotach EasyJet bagaż o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm (w tym kółka, kieszonki i rączki, mała torba podręczna, która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera)  // dla lotów rejsowych LOT oraz Aegean Airline, Smart Wings  tylko bagaż podręczny 8kg, bagaż rejestrowany 23 kg płatny ekstra ok. 300pln / szt]; opłaty lotniskowe, transfer lotnisko hotel lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej), VAT.

  Cena zawiera - oferta z dojazdem własnym: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL, bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własnego), OC organizatora, VAT.

  Cena nie zawiera: obowiązkowego podatku turystycznego płatnego na miejscu w recepcji hoetlowej, bagażu rejestrowanego przy połączeniach rejsowych (nie czarter) -  opłaty za bagaż rejestrowany ok. 250pln-600pln za 1 sztukę bagażu do 23 kg, dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych, a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), miejsc obok siebie w samolocie, wycieczek fakultatywnych oraz gwarancji niezmienności ceny, opieki polskojęzycznego rezydenta. 
  Podatek turystyczny: od dnia 01.01.2018, zgodnie z decyzją rządu greckiego, będzie pobierany podatek turystyczny. Zapłata za podatek odbywa się podczas zakwaterowania. Wysokość podatku turystycznego zależy od kategorii lokalnej hotelu/kwatery. Dla obiektów:
  1- i 2-gwiazdkowych - ok. 0,50 EURO za pokój/noc
  3-gwiazdkowych - ok. 1,50 EURO za pokój/noc
  4-gwiazdkowych - ok. 3 EURO za pokój/noc
  5-gwiazdkowych - ok. 4 EURO za pokój/noc
  W przypadku połączeń rejsowych cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.
  W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

  BAGAŻ I MIEJSCA OBOK SIEBIE W SAMOLOCIE

  LIMIT BAGAŻU PODRĘCZNEGO w cenie:
  Wizzair: Klienci Prima Holiday mają wykupioną usługę WIZZ PRIORITY!
  Usługa daje mozliwość:
  * zabrania na pokład jednej sztuki małego bagażu, która musi zmieścić się pod fotelem, np. torbę na aparat, na laptopa, lub torebkę ( 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg))
  * zabrania na pokład jednej podręcznej walizki na kółkach (55 x 40 x 23 cm, maks. 10 kg)
  * pierwszeństwo wejścia na pokład
  * możesz zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.
  Ryanair: 10kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm. Pasażerowie, którzy wykupili opcję pierwszeństwa wejścia na pokład mogą wnieść na pokład jeden mały oraz jeden duży bagaż podręczny, chyba że ze względów operacyjnych konieczne jest umieszczenie dużego bagażu podręcznego w luku. Pasażerowie korzystający ze standardowej taryfy będą zobowiązani pozostawić swój duży bagaż podręczny przy bramce do wejścia na pokład w celu bezpłatnego umieszczenia go w luku jako bagaż rejestrowany. Obowiązuje Regulamin dotyczący bagażu rejestrowanego.
  EasyJet: bagaż o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm (w tym kółka, kieszonki i rączki, mała torba podręczna która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera) 
  W przypadku zakupienia miejsca Up front (dodatkowo płatne) Klient może zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm), który musi mieścić się w schowku nad głową.
  LOT: 8 kg nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 23 cm. Dodatkowo jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą torebkę damską lub torbę męską lub laptopa (wymiary 40 cm x 35 cm x 12 cm)
  Smartwings: Bagaż podręczny jest bagażem nierejstowanym o wymiarach max. 55x45x25 cm i max. ciężarze 8 kg.
  W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż zgodnie z cennikiem danego przewoźnika.
  CENY DODATKOWEGO BAGAŻU REJESTROWANEGO:
  Wizzair: 10kg/20kg/32kg - od ok. 100 do ok. 600 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od wagi bagażu, trasy i terminu lotu
  Ryanair: 20 kg - ok. 350 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od trasy i terminu lotu
  EasyJet: 15 kg ok. 350 PLN
  LOT: 23KG - ok. 300 PLN 
  Uwaga!! Ceny podane na moment zakładania rezerwacji. Po potwierdzeniu rezerwacji w przypadku chęci dokupienia bagażu rejestrowanego indywidualna wycena przez przewoźnika.Możliwość dokupienia miejsc obok siebie na przelotach Wizzair, Ryanair, Easy Jet - koszt ok.100,00PLN/ os w dwie strony

  WARUNKI WJAZDOWE

  * dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Grecjii jest ważny paszport lub dowód osobisty.
  * obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
  * każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

  INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

  Sytuacja epidemiczna na świecie stabilizuje się, wciąż jednak jest dynamiczna, a w niektórych regionach świata pozostaje niezwykle trudna.
  W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych na stronie MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ lub na powyżej wskazanej stronie MSZ przy powrocie do innych krajów.
  Przed powrotem z zagranicy do Polski, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.

  DOKUMENTY PODRÓŻY

  DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DNI PRZED WYLOTEM.
  PRZY POŁĄCZENIACH LINIAMI LOTNICZYMI TYPU LOW COST: 
  *WIZZAIR BEZPŁATNA ODPRAWA NA 48 H PRZED WYLOTEM (DOTYCZY TO RÓWNIEŻ POWROTU Z DESTYNACJI)
  *RYANAIR BEZPŁATNA ODPRAWA NA 24 H PRZED WYLOTEM (DOTYCZY TO RÓWNIEŻ POWROTU Z DESTYNACJI)

  Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

  Informacje o hotelu

  • Odległość od plaży Plaża 300 m
  • Odległość od centrum miasta Centrum miasta 3.5 km
  • Odległość od lotniska Lotnisko 80 km
  • Klimatyzacja Klimatyzacja tak
  • Basen zewnętrzny Basen zewnętrzny tak
  • Leżaki i parasole przy basenie Leżaki i parasole przy basenie tak
  • TV TV tak
  • Minibar, Bar Minibar tak
  • Lódowka Lódowka tak
  • Plac zabaw, Basen dla dzieci Plac zabaw tak
  • Fitness Fitness tak
  • Zwierzęta dozwolone Zwierzęta dozwolone tak
  • Hotelowa restauracja Hotelowa restauracja tak
  • Kawiarnia Kawiarnia tak
  • Recepcja 24h Recepcja 24h tak
  • Wypożyczalnia rowerów Wypożyczalnia rowerów tak
  • Wifi Wifi tak

  Opinie o hotelu

  Ocena 3,9 / 5
  Travelplanet

  Doskonałe (13 ocena hotelu)

  Zakwaterowanie 3,7 / 5

  Wyżywienie 3,6 / 5

  Okolica 4,2 / 5

  Cena 4,4 / 5

  Informacje dotyczące weryfikacji opinii

  723. najwyższa ocena z 3222 hoteli w Kreta

  Szilvia Szögi

  Ocena 5,0 / 5

  Niezweryfikowana opinia Data pobytu 18.6. - 25.6.2022 Oceniono: Czerwiec 2022

  Nefeli Grecja, Kreta

  Można go znaleźć w Rethymno.Piękny i nowoczesny.Profesjonalny i miły personel. Czysto i schludnie wewnątrz i na zewnątrz. W jednym tygodniu odbywał się także 3-nocny pokaz na basenie. Bariści to także prawdziwi profesjonaliści, szybcy i mili. Okolica była również idealna, przytulna ulica spacerowa z tawernami, sklepami i barami. Plaża oddalona jest o około 600 metrów.

  Można go znaleźć w Rethymno.Piękny i nowoczesny.Profesjonalny i miły personel. Czysto i schludnie wewnątrz i na zewnątrz. W jednym tygodniu odbywał się także 3-nocny pokaz na basenie. Bariści to także prawdziwi profesjonaliści, szybcy i mili. Okolica była również idealna, przytulna ulica spacerowa z tawernami, sklepami i barami. Plaża oddalona jest o około 600 metrów.

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Zakwaterowanie
  Idealny, czysty, profesjonalny, miły personel. W każdym razie hotel ma 4 *, ale zasługuje na +.

  Wyżywienie
  Jedzenie jest urozmaicone i pyszne. Śniadania, kolacje, przekąski w barze w ciągu dnia.

  Obsługa w hotelu
  Sala fitness, masaże, kosmetyki, bar, basen

  Plaża
  Około 600 metrów, żwirowa. W kierunku Belvaros, autobusem lub samochodem, znajdują się części piaszczyste.

  Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Szilvia Szögi

  Ocena 5,0 / 5

  Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 18.6. - 25.6.2022 Oceniono: Czerwiec 2022

  Nefeli Grecja, Kreta

  brak opinii opisowej

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Filtruj opinie

  Szilvia Szögi

  Ocena 5,0 / 5

  Niezweryfikowana opinia Data pobytu 18.6. - 25.6.2022 Oceniono: Czerwiec 2022

  Nefeli Grecja, Kreta

  Można go znaleźć w Rethymno.Piękny i nowoczesny.Profesjonalny i miły personel. Czysto i schludnie wewnątrz i na zewnątrz. W jednym tygodniu odbywał się także 3-nocny pokaz na basenie. Bariści to także prawdziwi profesjonaliści, szybcy i mili. Okolica była również idealna, przytulna ulica spacerowa z tawernami, sklepami i barami. Plaża oddalona jest o około 600 metrów.

  Można go znaleźć w Rethymno.Piękny i nowoczesny.Profesjonalny i miły personel. Czysto i schludnie wewnątrz i na zewnątrz. W jednym tygodniu odbywał się także 3-nocny pokaz na basenie. Bariści to także prawdziwi profesjonaliści, szybcy i mili. Okolica była również idealna, przytulna ulica spacerowa z tawernami, sklepami i barami. Plaża oddalona jest o około 600 metrów.

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Zakwaterowanie
  Idealny, czysty, profesjonalny, miły personel. W każdym razie hotel ma 4 *, ale zasługuje na +.

  Wyżywienie
  Jedzenie jest urozmaicone i pyszne. Śniadania, kolacje, przekąski w barze w ciągu dnia.

  Obsługa w hotelu
  Sala fitness, masaże, kosmetyki, bar, basen

  Plaża
  Około 600 metrów, żwirowa. W kierunku Belvaros, autobusem lub samochodem, znajdują się części piaszczyste.

  Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

  Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

  Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00.

  +48 71 771 76 55

  Ładuję

  Ładowanie położenia hotelu i opisu...

  Pogoda

  Aktualna pogoda

  • Temperatura 27 °C temperatura w nocy 19 °C

  • Temperatura wody 22 °C

  Prognoza pogody na następne dni

  • Jutro 28 °C temperatura w nocy 19 °C

  • day_5 29 °C temperatura w nocy 18 °C

  • day_6 30 °C temperatura w nocy 18 °C

  • day_7 29 °C temperatura w nocy 19 °C

  Najlepsze miesiące na wakacje w tym miejscu

  • Najlepszy
  • Dobry
  • Niski sezon
  1. Styczeń
  2. Luty
  3. Marzec
  4. Kwiecień
  5. Maj
  6. Czerwiec
  7. Lipiec
  8. Sierpień
  9. Wrzesień
  10. Październik
  11. Listopad
  12. Grudzień