• Wjazd możliwy na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
 • Nie ma szczególnych wymagań dotyczących szczepień​​​​​​.
 • UWAGA: Zgodnie z prawem greckim od dnia 1 stycznia 2024 obowiązuje nowa taryfa podatku od noclegów, naliczanego za pokój za każdą dobę pobytu. Jego wysokość jest uzależniona od kategorii obiektu: 1* i 2* - ok. 1,50 EUR za pokój/noc, 3* - ok. 3 EUR za pokój/noc, 4* - ok. 7 EUR za pokój/noc, 5* - ok. 10 EUR za pokój/noc.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

Wakacje w Kefalos

Kefalos to malownicze, spokojne znajdująca się na greckiej wyspie Kos. Turyści wybierają Kefalos na wakacje ze względu na piaszczyste plaże, turkusowe morze i archeologiczne odkrycia. Kefalos ma bogatą historię i można podziwiać antyczne ruiny.

Kefalos

Wczasy w Kefalos to okazja do odpoczynku od zgiełku w pięknych okolicznościach przyrody. Wyspa Kos, gdzie znajduje się miejscowość to Grecja w pigułce, z malowniczymi wioskami, niebieskimi okiennicami i lazurowym wybrzeżem. Dodajmy do tego tętniące życiem tawerny, których pełno w okolicach plaży i liczne, urokliwe hotele - to właśnie Kefalos!

Kefalos to idealne miejsce dla miłośników historii. W miasteczku można podziwiać ruiny dawnej twierdzy, antyczny pałac, bazylikę Ayosa Stefanosa czy monaster Ayiosa Ioannisa. Kefalos dzieli się na dwie części: tradycyjną wioskę położoną na wzgórzu i część nadbrzeżną o nazwie Kamari, które jest portem wioski. W niewielkiej odległości od Kamari leży niewielka wyspa Kastri, na której wznosi się biało-niebieski kościoł św. Mikołaja, który wygląda bardzo filmowo.

Kefalos razem z miejscowością Kos rywalizują o turystów, dlatego regularnie możemy trafić na promocje i atrakcyjne oferty last minute właśnie w te kierunki. Najlepsze okazje na tanie wczasy w Kefalos znajdziemy w ofertach biur podróży; Tui, Rainbow czy Coral Travel.

Kefalos - pomysły na wypoczynek i zwiedzanie

W Kefalos dużą wagę przywiązuje się do tradycji. Mieszkańcy do dzisiaj pielęgnują dawny dialekt. W położonej na wzgórzu części domki są zbudowane bardzo blisko siebie, ulice są wąskie, kamieniste, wygląda jakby czas się zatrzymał. W części portowej, nadmorskiej jest już nowocześnie. Działają liczne restauracje, modne kawiarnie, kluby czy sklepy z pamiątkami.

Wakacje w Kefalos to te ż idealny pomysł dla miłośników sportów wodnych np. windsurfingu. Wiele plaż w regionie odznaczonych jest prestiżową Błękitną Flagą. W okolicy można też podziwiać jaskinię przy Aspri Petra.Wczasy w Kefalos to znakomita okazja by odwiedzić miasto Kos. To kwintesencja różnorodności tego regionu. Starożytne ruiny sąsiadują ze średniowiecznymi budowlami i włoską architekturą. W samym centrum można podziwiać "Platan Hipokratesa". Monumentalne drzewo, pod którym, zgodnie z legendą, Hipokrates z Kos nauczył swoich uczniów sztuki medycznej.

Najpiękniejsze zachody słońca i wspaniałą panoramę wyspy można podziwiać w wiosce Zia położonej na stokach gór Dikeos. Warto tu też odwiedzić klimatyczny Agios Georgios. Górska wioska znana jest z produkcji syropu cynamonowego. Z kolei w Agios Fokas można zrelaksować się w leczniczych termach.

Kefalos - Najlepiej ocenione hotele

Sandy Beach

Sandy Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,9 / 5

od 1 960 za osobę

Caravia Beach

Caravia Beach

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Marmari

Ocena 4,9 / 5

od 1 879 za osobę

Kos Palace

Kos Palace

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Tigaki

Ocena 4,8 / 5

od 1 001 za osobę

Tropical Sol

Tropical Sol

Ocena: 3/5

Grecja, Kos, Tigaki

Ocena 4,7 / 5

od 1 221 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Agora

Agora

W stolicy wyspy Kos, na jej wschodnim wybrzeżu, na odwiedzających czeka miejsce zwane Agorą. To ważne stanowisko archeologiczne pochodzi z III-IV wieku p.n.e. i było wykorzystywane jako targowisko. Budowa takiego centrum handlowego była w tamtych czasach całkiem logiczna, ponieważ strategiczne położenie było idealne dla wymiany towarów wszelkiego rodzaju. Rzadkie cechy architektoniczne, takie jak zdobione kolumny, sztukaterie i mozaiki podłogowe ze scenami z mitologii i natury można podziwiać w niektórych częściach.

W XIV wieku pierwotna zabudowa dostarczyła materiału do budowy nowego zamku (Zamek Rycerzy Zakonu Świętego Jana lub Neratzia), a większość budynków zniknęła bezpowrotnie. Zniszczenia dopełniło trzęsienie ziemi w latach 30-tych XX wieku. To z kolei zainspirowało archeologów do zagłębienia się w odkrywanie dowodów minionych wieków. Efektem tego jest dzisiejsze stanowisko archeologiczne, licznie odwiedzane przez turystów z całego świata.

Budynki historyczne
Platan Hipokratesa

Platan Hipokratesa

Drzewo platanowe Hipokratesa znajduje się w centrum Kos. Legendy mówią, że słynny grecki lekarz Hipokrates nauczał swoich studentów pod tym drzewem. Platan musiałby mieć ponad 2500 lat, co według ekspertów jest niemożliwe. Mówi się, że jego wiek wynosi od 500 do 1500 lat. Miejscowi wierzą, że może to być odrost oryginalnego platanu Hipokratesa!

Atrakcje przyrodnicze
Zamek Antimachia

Zamek Antimachia

Na niewielkim wzgórzu nad miejscowością Antimachia, na południe od Kos, leży wenecki zamek Antimachia. Został on zbudowany na początku XIV wieku. Zewnętrzne fortyfikacje zamku stoją mocno do dziś, mimo że minęło wiele wieków, a mury w tym czasie stawały w obliczu licznych ataków. 

Wewnątrz zamku nie ma zbyt wiele do oglądania, poza dwoma weneckimi kościołami, pozostałościami domów i czołgów. Z zamku rozpościera się piękny widok na okoliczne tereny i morze.

Zamki / pałace
Bazylika św. Stefana

Bazylika św. Stefana

Bazylika znajduje się na skale tuż nad plażą Kamari, w południowej części Kos. Jest to kompleks dwóch wczesnochrześcijańskich kościołów pochodzących z VI-V w. p.n.e., większy na południowej stronie skały, mniejszy na północnej.

Budynki historyczne

Kefalos - Najczęściej kupowane hotele

Kos Palace

Kos Palace

Ocena: 4/5

Grecja, Kos, Tigaki

Ocena 4,8 / 5

od 1 001 za osobę

Gaia Village

Gaia Village

Ocena: 3/5

Grecja, Kos, Tigaki

Ocena 4,4 / 5

od 1 964 za osobę

Kefalos – hotele z najlepszymi opiniami

Magdalena B.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 27.4. - 4.5.2024 Oceniono: Maj 2024

Atlantica Porto Bello Beach Ocena: 4/5 Grecja, Kos

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Pavla V.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 30.9. - 8.10.2023 Oceniono: Październik 2023

Atlantica Porto Bello Beach Ocena: 4/5 Grecja, Kos

Niesamowite wakacje, spełniły oczekiwania. Jedzenie wyśmienite, stale uzupełniające przyjęte posiłki. Wszystko idealnie doprawione. Pokój z widokiem na morze jest niesamowity, tylko sprzątanie nie było w 100%. Morze i plaża są utrzymywane w czystości, idealne na relaks.

Niesamowite wakacje, spełniły oczekiwania. Jedzenie wyśmienite, stale uzupełniające przyjęte posiłki. Wszystko idealnie doprawione. Pokój z widokiem na morze jest niesamowity, tylko sprzątanie nie było w 100%. Morze i plaża są utrzymywane w czystości, idealne na relaks.

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Kefalos – Hotele z opiniami

Kefalos - Ostatnio kupione hotele

Rena

Rena

Ocena: 2/5

Grecja, Kos, Kos

od 339 za osobę

Eleni

Eleni

Ocena: 3/5

Grecja, Kos, Kefalos

Ocena 4,0 / 5

od 571 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Pogoda w Kefalos, ciekawostki, festiwale

Na całej wyspie Kos panuje klimat śródziemnomorski, który jest odmianą klimatu podzwrotnikowego. Zimy są tu łągodne, i krótkie, zdarzają się opady deszczu. Lata są długie, pełne słońca i oczywiście gorące. W lutym można spodziewać się temperatur około 10 stopni, zaś w lipcu termometry pokazują regularnie 30 stopni.

Morze zaczyna się nagrzewać już w marcu, dlatego miłośnicy pływania mogą na wyspę Kos (a konkretniej do kurortu Kefalos) przyjechać na wakacje już wiosną lub po sezonie, jesienią. Wtedy plaże i tawerny są mniej zatłoczone, hotele oferują zniżki na tanie wczasy all inclusive. Jednak bez obaw, na atrakcyjne oferty last minute można trafić także w środku sezonu. To dla tych, którzy wolą wygrzewanie się na gorącym piasku słonecznych plaż.

Wyspa Kos jest mocno przywiązana do Hipokratesa, starożytnego filozofa, który właśnie tutaj miał założyć swoją pierwszą szkołę. Przez cały sierpień na całej wyspie organizowane są festiwale upamiętniające wielkiego myśliciela. Największa celebracja odbywa się w mieście Kos. Program festiwalu na wolnym powietrzu obejmuje nie tylko występy muzyczne i taneczne, ale także wystawy sztuki plastycznych i przedstawienia teatralne odtwarzające sceny z życia Hipokratesa. W tym czasie organizowany jest też festiwal wina.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 26 °C w nocy 21 °C

 • Temperatura wody 19 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Poniedziałek 30 °C w nocy 21 °C

 • Wtorek 24 °C w nocy 19 °C

 • Środa 28 °C w nocy 20 °C

 • Czwartek 29 °C w nocy 21 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 13 °C woda 17 °C

 • Luty Lut 13 °C woda 16 °C

 • Marzec Mar 16 °C woda 16 °C

 • Kwiecień Kwi 19 °C woda 17 °C

 • Maj Maj 24 °C woda 19 °C

 • Czerwiec Cze 28 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 31 °C woda 24 °C

 • Sierpień Sie 31 °C woda 26 °C

 • Wrzesień Wrz 27 °C woda 25 °C

 • Październik Paź 23 °C woda 23 °C

 • Listopad Lis 19 °C woda 20 °C

 • Grudzień Gru 15 °C woda 18 °C

Przydatne informacje