• Przed wylotem wymagany negatywny wynik testu RT-PCR (maks. 72h) lub antygenowego (maks. 48h)
 • Zwolnione z testu są osoby zaszczepione (pełna dawka co najmniej 14 dni przed przybyciem), ozdrowieńcy (pozytywny wynik testu od 30 do 180 dni przed wylotem) oraz dzieci poniżej 12 r.ż. Zaświadczenia należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel.
 • Obowiązek wypełnienia formularza PLF na travel.gov.gr do godziny 22:59 dnia poprzedzającego przyjazd do Grecji i posiadanie unikalnego kodu QR (1 uczestnik = 1 formularz i kod QR). Kod QR otrzymasz w dzień planowanego przylotu do Grecji (o północy).
 • Wymagane wypełnienie i posiadanie deklaracji zdrowia oraz karty lokacyjnej POBIERZ ZE STRONY
Powrót do Polski
 • Obowiązuje 10-dniowa kwarantanna dla powracających do Polski transportem zorganizowanym. Z obowiązku zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wykonany do 48h przed powrotem lub maks. 48h po powrocie, zaświadczenie o pełnym szczepieniu (od którego upłynęło min. 14 dni) lub przebyciu izolacji/hospitalizacji spowodowanej COVID-19 nie później niż 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy RP. Obowiązek nie dotyczy dzieci poniżej 12 r.ż. będących pod opieką zaszczepionych lub ozdrowieńców.
 • Obowiązek wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Evia na wczasy

Wakacje w Grecji to gwarancja pięknej pogody, malowniczych widoków i wspaniałych atrakcji turystycznych. Osoby odwiedzające ten piękny kraj chętnie wybierają wypoczynek na wyspie Evia, na której można zrelaksować się korzystając z licznych atrakcji.

Wyspa Evia na wakacje

Evia jest jedną z największych greckich wysp, znajdziemy ją w południowej części kraju, na wschód od Attyki. Linia brzegowa Evii liczy ponad 600 kilometrów długości i jest niezwykle urozmaicona - znajdziemy tam zarówno typowe dla Grecji kamieniste plaże, jak i pasy piaszczystego brzegu. Najpopularniejszymi kurortami na tanie wakacje w regionie są Amarynthos, Malakonta oraz Eretria, mieszczące się w centralnej części zachodniego wybrzeża wyspy. Z tamtego obszaru można szybko dostać się do pobliskiej Attyki, w której czeka mnóstwo ciekawych zabytków architektonicznych.

W ramach bliższej wycieczki warto odwiedzić Chalkidę, nowoczesną stolicę wyspy, a także ruiny starożytnego amfiteatru w Eretrii. Z kolei w położonej w północnej części wyspy, Limii, turyści mają okazję podziwiać monumentalny, wzniesiony w VII wieku klasztor Ag, powstały na ruinach świątyni Posejdona.

By zwiedzić wszystkie atrakcje i poplażować na tej greckiej wyspie warto sprawdzić oferty all inclusive na Evię popularnych biur podróży np. Tui czy Grecos Holiday. Do Evii dostaniemy się z lotniska w Atenach do którego loty najczęściej organizowane są z Katowic, Warszawy czy Krakowa. Po ponad 2 godzinnym locie warto pamiętać o zmianie stresfy czasowej - zegarki przesuwamy godzinę do przodu!

Infrastruktura turystyczna na Evii

Najpopularniejszym ośrodkiem turystycznym na Evii jest Eretria, miasto już od czasów starożytnych było jednym z ważniejszych miast tego regionu. Eretria słynie z doskonale rozwiniętej infrastruktury turystycznej, znajdziemy tam liczne hotele o zróżnicowanym standardzie, wiele restauracji, pubów i nocnych klubów.

Tamtejsze wybrzeże prawie w całości stanowią żwirowo-piaszczyste, rozłożyste plaże, na których dostępnych jest mnóstwo ciekawych atrakcji. Na miejscu bez problemu wypożyczymy wygodny leżak i parasol, funkcjonują również wypożyczalnie sprzętu sportowego. Do najpopularniejszych dyscyplin na wybrzeżu należą snorkeling, windsurfing, narty wodne, kite i kajakarstwo. Na Evii mamy też doskonałe warunki do nurkowania, w pobliżu mieści się ośrodek nurkowy oferujący wynajem sprzętu, lekcje z instruktorem i organizacje wypraw podwodnych.

Dużą popularnością na wyspie cieszą się też tanie rejsy wycieczkowe, każdego dnia z tamtejszych portów wypływają statki imprezowe, na których turyści cały dzień raczą się lokalnymi trunkami i potrawami, a także zwiedzają pomniejsze wyspy Zatoki Sarońskiej. Evia spodoba się również amatorom pieszych wycieczek, cały teren wyspy pokryty jest terenami górzystymi, poprzez które wiodą szlaki turystyczne.

Czemu Evia na wczasy

ciche miejsce restauracja turystyka plaża piaskowa odpowiedni dla dzieci plażowanie

Evia - Najlepiej ocenione hotele

Evia - Najczęściej kupowane hotele

Opinie o hotelach

Magda Kowalska Sierpień 2019

Data pobytu: 6.7. - 13.7.2019

Ocena 5,0/5
Przepyszne jedzenie, miła obsługa i ładne pokoje. Piękny widok z balkonu na morze. Duży basen i blisko do plaży.
Całkowita ocena

Przepyszne jedzenie, miła obsługa i ładne pokoje. Piękny widok z balkonu na morze. Duży basen i blisko do plaży.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Małgorzata Lipiec 2019

Data pobytu: 1.6. - 8.6.2019

Ocena 5,0/5
Bardzo miło wspominam pobyt w hotelu. Bardzo mili ludzie, pyszne jedzenie. Jedyny minus to łazienka w której jest trochę rdzy ale to mi nie przeszkadz
Całkowita ocena

Bardzo miło wspominam pobyt w hotelu. Bardzo mili ludzie, pyszne jedzenie. Jedyny minus to łazienka w której jest trochę rdzy ale to mi nie przeszkadzało zupełnie. Jeżeli ktoś pisał że jedzenie monotonne to chciałabym widzieć jego obiad buhahaha bo codziennie było coś innego i coś pysznego. Na kolacje Pan kucharz albo kręcił pizze, albo kebaby albo szaszłyki, rybę. Codziennie coś innego i pysznego. Animatorzy nie umieją mówić po angielsku. Jedynie po francusku ale dla mnie to na plus, gdyż nie musieli mnie na siłę zagadywać :)

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ewelina Październik 2019

Data pobytu: 7.9. - 14.9.2019

Ocena 4,8/5
Wakacje w Miramare Hotel uważamy za udane. Miła uśmiechnięta obsługa gotowa w każdej chwili służyć pomocą. Pokoje czyste i przestronne. Jedzenie przepyszne. Miejsce godne polecenia dla rodzin z dziećmi. Jest tam wiele atrakcji w tym wodny aquapark. Plaża przy morzu kameralna ale brak tłumów pozwala na wypoczynek w spokojnym otoczeniu
Całkowita ocena

Wakacje w Miramare Hotel uważamy za udane. Miła uśmiechnięta obsługa gotowa w każdej chwili służyć pomocą. Pokoje czyste i przestronne.

Jedzenie przepyszne. Miejsce godne polecenia dla rodzin z dziećmi. Jest tam wiele atrakcji w tym wodny aquapark. Plaża przy morzu kameralna ale brak tłumów pozwala na wypoczynek w spokojnym otoczeniu

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Kamil Październik 2019

Data pobytu: 7.9. - 14.9.2019

Ocena 4,6/5
Jesteśmy z żoną pod wrażeniem. Jedzenie wyśmienite. Mieszkaliśmy w pokoju bocznym - czysto i łazienka porządna, świetny widok z okna na kawałeczek zatoki i drzewa oliwne. Wyspa niszowa, plaża hotelowa zwykła, zatoka z ciepłą wodą. Można za darmo wypożyczyć rakiety i piłki i pograć w tenisa z zachwycającym widokiem na górę. Baseny czyste. Obsługa bez zarzutów. Koniecznie w Eretrii należy odwiedzi
Całkowita ocena

Jesteśmy z żoną pod wrażeniem. Jedzenie wyśmienite. Mieszkaliśmy w pokoju bocznym - czysto i łazienka porządna, świetny widok z okna na kawałeczek zatoki i drzewa oliwne.

Wyspa niszowa, plaża hotelowa zwykła, zatoka z ciepłą wodą. Można za darmo wypożyczyć rakiety i piłki i pograć w tenisa z zachwycającym widokiem na górę. Baseny czyste. Obsługa bez zarzutów.

Koniecznie w Eretrii należy odwiedzić Panią Gosię - od 30 lat mieszka w Grecji i częstuje winem rodaków :)

Korzystajcie śmiało z komunikacji publicznej. Połączenia m.in. do Chalkidy, Eretrii, Aten, Kymi. Hotel jest świetnie skomunikowany (przystanki po obu stronach drogi dokładnie przy hotelu). My z żoną wybraliśmy się do Aten. Za 1 osobę w 1 stronę 10,2 euro. W drodze powrotnej musicie kierowcy powiedzieć, że chcecie wysiąść przy hotelu Miramare :)

Opieka rezydenta z Grecos holiday - Jakuba bez zarzutów - bardzo dobrze spełniał swoją rolę.

Mam nadzieję, że Grecos się nie pogniewa, ale jeśli ktoś woli samodzielne podróżowanie to zdecydowanie lepiej samemu pojechać do Aten niż w ramach fakultatywnej wycieczki :) Zależy od temperamentu.

Hotel jest tak cudowny jak go wszyscy opisują, zdjęcia są zgodne ze stanem faktycznym. Jak nie wierzycie sprawdźcie opinie o hotelu na innych niezależnych stronach.

Zakwaterowanie 4,7/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Edward Wrzesień 2019

Data pobytu: 7.9. - 14.9.2019

Ocena 3,8/5
Barmani /ki przy basenie jakby bez życia ciągle zdziwieni że coś sobie życzymy Animatorzy (z Francji) w ogóle nie byli zainteresowani polakami,zapraszając do zabawy pytałem po angielsku na co zapraszają udawali że nie słyszą ogółem nie mili ,głośna muzyka i hałas wszystkie animacje przy jedynym basenie .
Całkowita ocena

Barmani /ki przy basenie jakby bez życia ciągle zdziwieni że coś sobie życzymy

Animatorzy (z Francji) w ogóle nie byli zainteresowani polakami,zapraszając do zabawy pytałem po angielsku na co zapraszają udawali że nie słyszą ogółem nie mili ,głośna muzyka i hałas wszystkie animacje przy jedynym basenie .

Zakwaterowanie 3,7/5

Wyżywienie 4,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Piotr Sierpień 2019

Data pobytu: 3.8. - 10.8.2019

Ocena 4,0/5
Hotel kameralny, położony w zadbanym ogrodzie, który daje wytchnienie od gorąca. Byliśmy z dwójką małych dzieci (1,5 i 3 lata), dobry Aquapark dla dzieci, 2 pozostałe baseny czyste, zadbane. Plaża przynależna do hotelu jest malutka, można to rozważać dwojako jak plus i minus, nam się podobało, bez walki o leżaki, nie ma tłoku. Jedzenie w hotelu jest na prawdę bardzo dobre, prawdziwe greckie smak
Całkowita ocena

Hotel kameralny, położony w zadbanym ogrodzie, który daje wytchnienie od gorąca. Byliśmy z dwójką małych dzieci (1,5 i 3 lata), dobry Aquapark dla dzieci, 2 pozostałe baseny czyste, zadbane. Plaża przynależna do hotelu jest malutka, można to rozważać dwojako jak plus i minus, nam się podobało, bez walki o leżaki, nie ma tłoku.

Jedzenie w hotelu jest na prawdę bardzo dobre, prawdziwe greckie smaki, wino nawet ok, piwo również pozostałe alkohole raczej przeciętne. Pokoje w pavilonach czyste, codzień sprzątane, standard polskich 3* ale tak to juz w Grecji jest. Ogólnie spędziliśmy tam 10 nocy, które będziemy miło wspominac. Minusem jest położenie hotelu, brak możliwości spaceru do miejscowości obok (nie ma chodników duży ruch). Ocena ogólna 8/10

Zakwaterowanie 4,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 3,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Marcin Sierpień 2019

Data pobytu: 3.8. - 10.8.2019

Ocena 3,9/5
Hotel w sam raz dla rodzin z dziećmi. Bez gwaru i hałasu. Na terenie Water Park, idealny dla dzieci.
Całkowita ocena

Hotel w sam raz dla rodzin z dziećmi. Bez gwaru i hałasu. Na terenie Water Park, idealny dla dzieci.

Zakwaterowanie 4,2/5

Wyżywienie 4,0/5

Okolica 3,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Małgorzata Adrian Sierpień 2019

Data pobytu: 3.8. - 10.8.2019

Ocena 4,5/5
Bardzo przyzwoity hotel.Pokoje czyste,codziennie sprzątane, wymieniane ręczniki. Mieliśmy pokój na 7 piętrze z widokiem na morze i całą panoramę.Basen duży, leżaki dostępne. Nad morzem plaża czysta, leżaki dostępne. Jedzenie bardzo smaczne każdy coś wybierze ponieważ bardzo dużo było różnych dań( ryby w każdej postaci, owoce morza, kebab, burgery, pizza, makarony, sałatki, sery, ciasta ,desery,lod
Całkowita ocena

Bardzo przyzwoity hotel.Pokoje czyste,codziennie sprzątane, wymieniane ręczniki. Mieliśmy pokój na 7 piętrze z widokiem na morze i całą panoramę.Basen duży, leżaki dostępne. Nad morzem plaża czysta, leżaki dostępne. Jedzenie bardzo smaczne każdy coś wybierze ponieważ bardzo dużo było różnych dań( ryby w każdej postaci, owoce morza, kebab, burgery, pizza, makarony, sałatki, sery, ciasta ,desery,lody).

Alkohole również do wyboru. Animacje były po francusku .Ogólnie pobyt w hotelu bardzo przyjemny. Polecamy:)

Zakwaterowanie 4,5/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Evia - Ostatnio kupione hotele

Evia - pogoda, klimat i ciekawostki

Wybrzeże Grecji znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, dlatego słoneczne lato trwa tam od początku maja do końca września. Najwyższe temperatury, przekraczające 30 stopni, odnotowywane są w lipcu i sierpniu, na te miesiące przypada też szczyt sezonu turystycznego. Podróżni pragnący zorganizować tanie wakacje powinni natomiast wybrać wypoczynek w czerwcu i we wrześniu, kiedy to ze względu na mniejszą ilość turystów hotele oferują liczne rabaty. Natomiast najlepszą porą na trekking i zwiedzanie zabytków jest maj oraz październik, wówczas słońce grzeje mniej intensywnie, niekiedy tylko występują przelotne opady.

Mimo, że Grecy są narodem bardzo religijnym, dla turystów odwiedzających kraj nie jest to zbytnio odczuwalne. Nie obowiązują żadne kryteria dotyczące strojów, szczególnie w wakacyjnych kurortach. Wyjątek stanowią prawosławne świątynie, jeśli chcemy wejść do środka należy założyć strój przykrywający ramiona oraz kolana.

Na wczasach w Grecji niemalże na każdym kroku spotkamy gwarne tawerny i puby, okupowane przez turystów i mieszkańców. Można tam skosztować pysznych, lokalnych win oraz różnorodnych potraw. Do głównych składników lokalnej kuchni należą owoce morza, ryby, baranina, oliwki, sery owcze i kozie oraz świeże owoce.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 40 °C w nocy 27 °C

 • Temperatura wody 24 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Sob 40 °C w nocy 28 °C

 • Ndz 39 °C w nocy 27 °C

 • Pon 41 °C w nocy 27 °C

 • Wt 40 °C w nocy 29 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 13 °C woda 16 °C

 • Luty Lut 13 °C woda 15 °C

 • Marzec Mar 16 °C woda 15 °C

 • Kwiecień Kwi 20 °C woda 16 °C

 • Maj Maj 25 °C woda 18 °C

 • Czerwiec Cze 31 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 33 °C woda 24 °C

 • Sierpień Sie 33 °C woda 25 °C

 • Wrzesień Wrz 29 °C woda 24 °C

 • Październik Paź 24 °C woda 22 °C

 • Listopad Lis 18 °C woda 19 °C

 • Grudzień Gru 14 °C woda 17 °C

Przydatne informacje