• Wjazd możliwy na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
 • Nie ma szczególnych wymagań dotyczących szczepień​​​​​​.
 • UWAGA: Zgodnie z prawem greckim od dnia 1 stycznia 2024 obowiązuje nowa taryfa podatku od noclegów, naliczanego za pokój za każdą dobę pobytu. Jego wysokość jest uzależniona od kategorii obiektu: 1* i 2* - ok. 1,50 EUR za pokój/noc, 3* - ok. 3 EUR za pokój/noc, 4* - ok. 7 EUR za pokój/noc, 5* - ok. 10 EUR za pokój/noc.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

Evia

Wakacje w Grecji to gwarancja pięknej pogody, malowniczych widoków i wspaniałych atrakcji turystycznych. Osoby odwiedzające ten piękny kraj chętnie wybierają wypoczynek na wyspie Evia, na której można zrelaksować się korzystając z licznych atrakcji.

Wyspa Evia na wakacje

Evia jest jedną z największych greckich wysp, znajdziemy ją w południowej części kraju, na wschód od Attyki. Linia brzegowa Evii liczy ponad 600 kilometrów długości i jest niezwykle urozmaicona - znajdziemy tam zarówno typowe dla Grecji kamieniste plaże, jak i pasy piaszczystego brzegu. Najpopularniejszymi kurortami na tanie wakacje w regionie są Amarynthos, Malakonta oraz Eretria, mieszczące się w centralnej części zachodniego wybrzeża wyspy. Z tamtego obszaru można szybko dostać się do pobliskiej Attyki, w której czeka mnóstwo ciekawych zabytków architektonicznych.

W ramach bliższej wycieczki warto odwiedzić Chalkidę, nowoczesną stolicę wyspy, a także ruiny starożytnego amfiteatru w Eretrii. Z kolei w położonej w północnej części wyspy, Limii, turyści mają okazję podziwiać monumentalny, wzniesiony w VII wieku klasztor Ag, powstały na ruinach świątyni Posejdona.

By zwiedzić wszystkie atrakcje i poplażować na tej greckiej wyspie warto sprawdzić oferty all inclusive na Evię popularnych biur podróży np. Itaka czy Grecos Holiday. Do Evii dostaniemy się z lotniska w Atenach do którego loty najczęściej organizowane są z Katowic, Warszawy czy Krakowa. Po ponad 2 godzinnym locie warto pamiętać o zmianie stresfy czasowej - zegarki przesuwamy godzinę do przodu!

Infrastruktura turystyczna na Evii

Najpopularniejszym ośrodkiem turystycznym na Evii jest Eretria, miasto już od czasów starożytnych było jednym z ważniejszych miast tego regionu. Eretria słynie z doskonale rozwiniętej infrastruktury turystycznej, znajdziemy tam liczne hotele o zróżnicowanym standardzie, wiele restauracji, pubów i nocnych klubów.

Tamtejsze wybrzeże prawie w całości stanowią żwirowo-piaszczyste, rozłożyste plaże, na których dostępnych jest mnóstwo ciekawych atrakcji. Na miejscu bez problemu wypożyczymy wygodny leżak i parasol, funkcjonują również wypożyczalnie sprzętu sportowego. Do najpopularniejszych dyscyplin na wybrzeżu należą snorkeling, windsurfing, narty wodne, kite i kajakarstwo. Na Evii mamy też doskonałe warunki do nurkowania, w pobliżu mieści się ośrodek nurkowy oferujący wynajem sprzętu, lekcje z instruktorem i organizacje wypraw podwodnych.

Dużą popularnością na wyspie cieszą się też tanie rejsy wycieczkowe, każdego dnia z tamtejszych portów wypływają statki imprezowe, na których turyści cały dzień raczą się lokalnymi trunkami i potrawami, a także zwiedzają pomniejsze wyspy Zatoki Sarońskiej. Evia spodoba się również amatorom pieszych wycieczek, cały teren wyspy pokryty jest terenami górzystymi, poprzez które wiodą szlaki turystyczne.

Evia – jakie wycieczki fakultatywne organizowane są na wyspie?

Evia jest mniej znaną spośród wszystkich wysp greckich, choć drugą co do wielkości. Jednak nie oznacza to, że nie można tu spędzić swoich wymarzonych wakacji - w parze, z rodziną czy z przyjaciółmi. Evia jest piękną wyspą, na której życie toczy się własnym rytmem. Mniejsza popularność przekłada się na to, że jest tu mniej turystów. Dla tych osób, którym zależy na ciszy i spokoju, hotele na Evii i urlop spędzony na tej pięknej greckiej wyspie mogą być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Nie trzeba się zresztą ograniczać jedynie do leżakowania na plaży. Górzysty teren wyspy sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Na Evii można wybrać się na wiele ciekawych wycieczek fakultatywnych, w tym:

 • Chalkida – stolica wyspy, położona po obu stronach cieśniny Ewripos. Kontynent i wyspę Evię spinają mosty. Jeden z nich, wybudowany stosunkowo niedawno, zyskał miano jednego z najdłuższych - wiszących - w Europie. Uczestnicy wycieczki mogą podziwiać port w Chalkidzie, spróbować lokalnych, przepysznych win w winiarni cieszącej się międzynarodową sławą czy też zobaczyć najważniejsze zabytki stolicy w zamku Karababa, z którego roztacza się przepiękny widok na całą zatokę, czy Czerwony Dom na skale.
 • Eretria – to od starożytności drugie po Chalkidzie najważniejsze i największe miasto na wyspie. Obecnie stanowi kurort turystyczny, oferujący wiele atrakcji. Ma regularne połączenia promowe z Grecją kontynentalną. Turyści podczas wycieczki do Eretrii spacerują nadmorską promenadą, podziwiają pozostałości antycznego miasta, np. ruiny amfiteatru oraz muzeum archeologiczne. Atrakcją są łaźnie niedaleko portu. W pobliżu miasta, w kierunku południowo-wschodnim, uczestnicy wycieczki odwiedzają świątynię Izydy. Jadą również do Agia Kyriaki, gdzie znajdują się pozostałości wczesnochrześcijańskiej bazyliki.
 • Wokół wyspy – panoramiczna wycieczka po Evii. Trasa wiedzie do uroczej wioski Steni, gdzie z jednej strony widać błękit morza, a z drugiej szczyty górskie. Później wycieczkowicze jadą do Eretrii, gdzie mogą podziwiać starożytne zabytki, oraz do Chalkidy, która ma ciekawe położenie po obu stronach cieśniny Ewripos.
 • Greckie Karaiby – rejs po wodach Morza Egejskiego, wokół wyspy Evia, dostarcza uczestnikom wielu wrażeń, a przede wszystkim może się stać okazją do poznania historii i mitologii greckiej dotyczącej tego regionu. Statek wpływa do przepięknych zatoczek, gdzie można relaksować się na piaszczystych plażach, m.in. na Zarakes czy Great Sand i Kalamos. Ponadto w czasie rejsu istnieje realna szansa na spotkanie jednego z najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków fok – mniszki śródziemnomorskiej.
 • Ateny – prócz wycieczek krajobrazowych i lokalnych z Evii można wybrać się na zwiedzanie stolicy Grecji – do Aten, gdzie nie brakuje wielowiekowych zabytków, których największe skupisko znajduje się na wzgórzu Akropol. Warto zobaczyć tę imponującą pod wieloma względami kolebkę cywilizacji.

Można skorzystać z oferty programu wycieczek fakultatywnych w polskich i lokalnych biurach podróży lub zdecydować się na organizację na własną rękę. Wystarczy wynająć samochód lub zdać się na środki komunikacji zbiorowej oraz zaplanować trasę wyjazdu. Pomocny w tym jest nasz przewodnik po Evii.

Hotele na Evii

Znajdująca się na Evii baza noclegowa tworzona jest przez hotele klasyfikowane według swojego standardu. Luksusowy pobyt zapewni 5-gwiazdkowy obiekt Ramada Plaza (Alexandroupoli).

Dla tych turystów, którym zależy na bliskości plaży i morza, dobrym wyborem będzie z kolei hotel Miramare Eretria - 3,5-gwiazdkowy obiekt w znanym kurorcie nadmorskim. Można wybrać także 3-gwiazdkowy Grand Bleu Eretria położony bezpośrednio przy plaży, który ma urozmaicony program sportowo-animacyjny i gwarantuje cudowne widoki.

Wakacje z dziećmi na Evii

Turystom wyjeżdżającym na wczasy z dziećmi na Evię może zależeć na tym, by wybrany hotel znajdował się tuż przy piaszczystej, bezpiecznej plaży, gdzie ich pociechy będą mogły budować zamki z piasku, a dorośli odpoczywać. Warto wybrać taki obiekt noclegowy, który zapewnia bezpłatny serwis plażowy, a plaża znajduje się w niewielkiej odległości od hotelu, co ułatwia przemieszczanie się z miejsca na miejsce, nawet jeśli turyści przyjeżdżają z dziećmi podróżującymi jeszcze w wózkach.

Dobrym pomysłem może być wybór opcji wyżywienia all inclusive, a także hotelu z atrakcjami dla najmłodszych, jak animacje dzienne i wieczorne czy kids club oraz brodzik albo plac zabaw na świeżym powietrzu. Wspomniany pakiet all inclusive oznacza, że cena obejmuje pełne wyżywienie, napoje i przeważnie lokalne alkohole.

Wczasy na Evii – oferta cenowa

Najtańsze wakacje na Evii można spędzić w cenie od 2369 zł za osobę. Będzie to wyjazd na 8 dni (7 nocy) z wylotem pod koniec maja i z dwoma posiłkami w cenie w hotelu 3-gwiazdkowym. Przy wyborze opcji all inclusive w nowoczesnym obiekcie i wyjeździe z początkiem czerwca na 8 dni trzeba już zapłacić od ponad 2500 zł.

Dla wypracowania oszczędności na rezerwacji można „zapolować” na szczególne okazje typu last minute. To wyjazdy na tak zwaną ostatnią chwilę, kiedy wylot planowany jest na kilka dni po rezerwacji. Jeśli ktoś może sobie pozwolić na elastyczną organizację urlopu, opcja last minute może być dla niego najlepszym wyborem.

Uwaga: podane ceny są orientacyjne.

Czemu Evia

ciche miejsce restauracja turystyka plaża piaskowa odpowiedni dla dzieci plażowanie

Evia - Najlepiej ocenione hotele

Venus Beach

Venus Beach

Ocena: 3/5

Grecja, Evia, Nea Styra

Ocena 4,3 / 5

od 2 435 za osobę

Evia - Najczęściej kupowane hotele

Venus Beach

Venus Beach

Ocena: 3/5

Grecja, Evia, Nea Styra

Ocena 4,3 / 5

od 2 435 za osobę

Evia – hotele z najlepszymi opiniami

Katarzyna B.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 17.9. - 24.9.2023 Oceniono: Październik 2023

Eretria & Spa Resort Ocena: 4/5 Grecja, Evia

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Sebastian K.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 24.8. - 31.8.2023 Oceniono: Wrzesień 2023

Venus Beach Ocena: 3/5 Grecja, Evia

WYCIECZKA SUPER , FAJNE MIEJSCE NA ODPOCZYNEK I RELAKS BEZ NATŁOKU LUDZI I GWARU ALE TU NAJWIĘKSZE PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ REZYDENTCE " MONICE" TA OSOBA TO NAJWIĘKSZY ATUT TEGO POBYTU I DZIĘKI NIEJ NIE MA RZECZY NIE DO ZAŁATWIENIA I ZROBIENIA , TO ONA I JEJ POMOC W UDZIELANIU INFORMACJI POZWALA NA SPĘDZENIE I ZWIEDZENIE CAŁEJ OKOLICY KTÓRA JEST NAPRAWDĘ PIĘKNA .

WYCIECZKA SUPER , FAJNE MIEJSCE NA ODPOCZYNEK I RELAKS BEZ NATŁOKU LUDZI I GWARU ALE TU NAJWIĘKSZE PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ REZYDENTCE " MONICE" TA OSOBA TO NAJWIĘKSZY ATUT TEGO POBYTU I DZIĘKI NIEJ NIE MA RZECZY NIE DO ZAŁATWIENIA I ZROBIENIA , TO ONA I JEJ POMOC W UDZIELANIU INFORMACJI POZWALA NA SPĘDZENIE I ZWIEDZENIE CAŁEJ OKOLICY KTÓRA JEST NAPRAWDĘ PIĘKNA .

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
POKOJE FAJNE WYSTARCZAJĄCE SPRZĄTANE CODZIENNIE A PRZEDE WSZYSTKIM CZYSTE JAK I POŚCIEL KTÓRA WRAZ Z RĘCZNIKAMI CO DWA DNI ZMIENIANA NA CZYSTĄ I PACHNĄCĄ

Wyżywienie
WYŻYWIENIE TRADYCYJNE GRECKIE ALE RÓŻNORODNE CODZIENNIE COŚ INNEGO A PRZEDE WSZYSTKIM SMACZNE

Obsługa w hotelu
HOTEL OPRÓCZ STANDARDOWEJ OPIEKI I OBSŁUGI NIE ZAPEWNIA DODATKOWYCH USŁUG ALE WSZYSCY Z PRACOWNIKÓW SĄ MILI I POMOCNI CO JEST NAJWAŻNIEJSZE

Plaża
PLAŻA A NAWET TRZY KTÓRE MA HOTEL SUPER DLA KAŻDEGO LEŻAKI I PARASOLE NIE MA WOJNY O MIEJSCA KAŻDY Z GOŚCI MA GDZIE SIĘ PODZIAĆ I POLEŻEĆ BY ODPOCZĄĆ BEZ PĘDZENIA O 6-RANO BY ZAJĄĆ MIEJSCE

Czy ta recenzja była pomocna? (3) (0)

Evia – Hotele z opiniami

Evia - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Evia - mapa

Poradnik, Evia - pogoda, informacje przed wylotem

Evia jest drugą co do wielkości grecką wyspą, ale nadal nie została ona dobrze poznana przez turystów. Można dowiedzieć się o niej nieco więcej z naszego poradnika turystycznego.

Ile trwa lot na Evię?

Evia nie ma własnego międzynarodowego portu lotniczego, dlatego turyści wybierający się na tę wyspę zwykle lecą do Aten, skąd drogą lądową lub morską docierają do miejsca docelowego. Lot z Polski do Aten trwa z kolei od 2 godzin do 2,5 godziny.

Jaka waluta obowiązuje na Evii?

Evia jest wyspą grecką i jako taka posługuje się wspólnotową walutą – euro, podobnie jak cała Grecja.

Jakich cen można się spodziewać na Evii?

Podczas pobytu na urlopie turyści mogą skorzystać z oferty pełnego wyżywienia w hotelach, ale i organizować je samodzielnie. Oto przykładowe ceny, jakich można spodziewać się w czasie wakacji na Evii:

 • ser feta – 9,85 euro za kilo,
 • ser gouda – 4,95 euro za kilo,
 • pomarańcze – 0,67 euro za kilo,
 • Coca-Cola w puszce 8 sztuk po 330 ml – 4,36 euro,
 • piwo Heineken 4 x 500 ml – 5,66 euro,
 • chipsy – 0,96 euro,
 • chleb 375 g – 1,79 euro,
 • wypożyczenie samochodu osobowego miejskiego (Fiat Panda) na 1 dzień – 45 euro.

Jaki transport wybrać na Evię?

Komunikacja publiczna na wyspie Evia jest dobrze rozwinięta. W obrębie większych miast można z łatwością poruszać się autobusami miejskimi. Rozkłady jazdy zwykle pokazują godzinę odjazdu autobusu z początkowego przystanku, co trzeba mieć na uwadze. Po wyspie można poruszać się również wynajętym autem albo skuterem. Taksówki także kursują, ale są droższą opcją transportu po Evii.

Co oferuje lokalna kuchnia na Evii?

Kuchnia grecka jest jedną z najsmaczniejszych i najzdrowszych na świecie. Choć Evia jest wyspą, to niedaleko jej na kontynent, dlatego czerpie z tradycji kuchni kontynentalnej i wyspiarskiej, ale nie brakuje w niej wpływów tureckich, z uwagi na jej historię. Będąc na Evii, warto skosztować na przykład:

 • loukoumades – słodkie pączki, polane miodem i posypane cynamonem, serwowane również z innymi syropami, np. czekoladowym;
 • gulasz z koguta;
 • nadziewane kalmary;
 • tradycyjne ciasto migdałowe;
 • ciasto z suszonymi pomidorami i oliwkami;
 • souzouki i haimalea – tradycyjne słodycze z moszczu;
 • makaron trahanas z wędzoną wieprzowiną;
 • zupa rybna.

Pogoda na Evia, ciekawostki

Wybrzeże Grecji znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, dlatego słoneczne lato trwa tam od początku maja do końca września. Najwyższe temperatury, przekraczające 30 stopni, odnotowywane są w lipcu i sierpniu, na te miesiące przypada też szczyt sezonu turystycznego. Podróżni pragnący zorganizować tanie wakacje powinni natomiast wybrać wypoczynek w czerwcu i we wrześniu, kiedy to ze względu na mniejszą ilość turystów hotele oferują liczne rabaty. Natomiast najlepszą porą na trekking i zwiedzanie zabytków jest maj oraz październik, wówczas słońce grzeje mniej intensywnie, niekiedy tylko występują przelotne opady.

Mimo, że Grecy są narodem bardzo religijnym, dla turystów odwiedzających kraj nie jest to zbytnio odczuwalne. Nie obowiązują żadne kryteria dotyczące strojów, szczególnie w wakacyjnych kurortach. Wyjątek stanowią prawosławne świątynie, jeśli chcemy wejść do środka należy założyć strój przykrywający ramiona oraz kolana.

Na wczasach w Grecji niemalże na każdym kroku spotkamy gwarne tawerny i puby, okupowane przez turystów i mieszkańców. Można tam skosztować pysznych, lokalnych win oraz różnorodnych potraw. Do głównych składników lokalnej kuchni należą owoce morza, ryby, baranina, oliwki, sery owcze i kozie oraz świeże owoce.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 21 °C w nocy 11 °C

 • Temperatura wody 16 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Wtorek 23 °C w nocy 14 °C

 • Środa 26 °C w nocy 13 °C

 • Czwartek 22 °C w nocy 11 °C

 • Piątek 24 °C w nocy 10 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 13 °C woda 16 °C

 • Luty Lut 13 °C woda 15 °C

 • Marzec Mar 16 °C woda 15 °C

 • Kwiecień Kwi 20 °C woda 16 °C

 • Maj Maj 25 °C woda 18 °C

 • Czerwiec Cze 31 °C woda 22 °C

 • Lipiec Lip 33 °C woda 24 °C

 • Sierpień Sie 33 °C woda 25 °C

 • Wrzesień Wrz 29 °C woda 24 °C

 • Październik Paź 24 °C woda 22 °C

 • Listopad Lis 18 °C woda 19 °C

 • Grudzień Gru 14 °C woda 17 °C

Przydatne informacje