Les Sybelles

We wschodniej części Francji położony jest region narciarski Les Sybelles. Znajduje się w regionie Arvan - Villars, który leży w Alpach Sabaudzkich. Miejsce to słynie przede wszystkim z ogromnej ilości tras zarówno narciarskich, jak i snowboardowych. Zawsze są one doskonale przygotowane, co sprawia, że z białego szaleństwa można czerpać ogromną radość. Turyści, którzy zdecydują się tutaj spędzić swój zimowy urlop mogą liczyć aż na 310 kilometrów tras. Co ważne, znajdują się wśród nich te odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.

Les Sybelles - atrakcje

Les Sybelles to wyjątkowy kurort, który tworzą liczne wioski i osiedla. Do tych, które są najbardziej znane zalicza się:

 • Saint Colomban Des Villards;
 • Le Vorbier;
 • Les Bottieres;
 • Saint Jean d’Arves.

Każda z wiosek ma nieco inną specyfikę, różni się również terenem, na którym jest położona. W każdej znajdują się jednak doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych.

Największą atrakcją regionu Les Sybelles są oczywiście znajdujące się tutaj trasy narciarskie i snowboardowe razem z nowoczesną infrastrukturą. Turyści mogą korzystać aż ze 142 stoków, na których trasy oznaczone są jako zielone, niebieskie, czerwone. Nie zapomniano również o tych czarnych, które są odpowiednie dla najbardziej doświadczonych narciarzy posiadających doskonałe umiejętności. Tutejsze trasy znajdują się na wysokości od 1100 do aż 2620 metrów nad poziomem morza.

Warto podkreślić, że do atrakcji tego miejsca zalicza się również gęstą sieć szlaków pieszych, z których turyści mogą korzystać zarówno latem, jak i zimą. Świetnie sprawdzają się one w przypadku rakiet śnieżnych.

Les Sybelles – co zobaczyć?

Wprawdzie większość przyjeżdżających tutaj turystów nastawia się na uprawianie sportów zimowych, warto pamiętać, aby znaleźć czas na spacery po okolicy. Z całą pewnością warto udać się do ośrodka Saint Jean d’Arves, który położony jest na wysokości 1550 metrów nad poziomem morza. Znany jest on przede wszystkim z tradycyjnej sabaudzkiej architektury, którą warto poznać, wypoczywając w tym regionie. Spacerując po miasteczku, będziesz mieć okazję do podziwiania odnowionych domów wybudowanych w tradycyjnym stylu.

Les Sybelles - Najlepiej ocenione hotele

Vanguard

Vanguard

Ocena: 3/5

Francja, Les Sybelles, Le Corbier

od 1 130 za osobę

Les Bergers

Les Bergers

Ocena: 4/5

Francja, Les Sybelles, Saint-Sorlin-dʼArves

od 1 174 za osobę

Zodiaque

Zodiaque

Ocena: 3/5

Francja, Les Sybelles, Le Corbier

od 955 za osobę

Les Sybelles - Najczęściej kupowane hotele

Zodiaque

Zodiaque

Ocena: 3/5

Francja, Les Sybelles, Le Corbier

od 955 za osobę

Vostok

Vostok

Ocena: 3/5

Francja, Les Sybelles, Le Corbier

od 955 za osobę

Phenix

Phenix

Ocena: 3/5

Francja, Les Sybelles, Le Corbier

od 1 043 za osobę

Vanguard

Vanguard

Ocena: 3/5

Francja, Les Sybelles, Le Corbier

od 1 130 za osobę

Les Bergers

Les Bergers

Ocena: 4/5

Francja, Les Sybelles, Saint-Sorlin-dʼArves

od 1 174 za osobę

Les Sybelles – hotele z najlepszymi opiniami

Grzegorz

Ocena 4,5 / 5

Niezweryfikowana opinia Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu 

Résidence Odalys Les Alpages du Corbier Ocena: 4/5 Francja, Les Sybelles

BYŁO SUUUUPER!!!!!

BYŁO SUUUUPER!!!!!

Zakwaterowanie 4,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Les Sybelles – Hotele z opiniami

Les Sybelles - Ostatnio kupione hotele

Vostok

Vostok

Ocena: 3/5

Francja, Les Sybelles, Le Corbier

od 955 za osobę

Zodiaque

Zodiaque

Ocena: 3/5

Francja, Les Sybelles, Le Corbier

od 955 za osobę

Phenix

Phenix

Ocena: 3/5

Francja, Les Sybelles, Le Corbier

od 1 043 za osobę

Vanguard

Vanguard

Ocena: 3/5

Francja, Les Sybelles, Le Corbier

od 1 130 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Les Sybelles - mapa

Zima w Les Sybelles

Les Sybelles to miejsce, w którym zima naprawdę zachwyca. Na ogół nie brakuje tutaj śniegu, przez co można cieszyć się białym szaleństwem. Ośrodki wyposażone są w armatki śnieżne, które uruchamiane są, gdy warstwa puchu robi się zbyt mała. Jeśli chcesz cieszyć się doskonałymi warunkami, najrozsądniej jest przyjechać tutaj w okresie od grudnia do lutego.

Pamiętaj, że narty Les Sybelles są niezwykle popularne. Jeśli chcesz spędzić tu zimowy urlop, zarezerwuj więc wycieczkę z odpowiednim wyprzedzeniem.

Ferie w Les Sybelles

Decydując się na ferie w Les Sybelles, możesz zatrzymać się w jednej z kilku miejscowości. Jedną z nich jest Saint Colomban Des Villards, która znajduje się na wysokości 1100 metrów na poziomem morza. Ciekawostką jest to, że to właśnie w tym miejscu powstały pierwsze wyciągi w tej okolicy – miało to miejsce w latach 50. minionego wieku. W tej części regiony znajduje się aż 40 kilometrów tras narciarskich, które podzielone zostały na 13 zjazdów. Wśród nich znajdują się trasy różniące się stopniem trudności. Miejsce to możesz wybrać również wówczas, gdy zaliczasz się do miłośników nart biegowych – znajdziesz tu aż 10 kilometrów tras.

Udane ferie zimowe możesz spędzić również w niewielkiej wiosce Les Bottieres leżącej na wysokości 1300 metrów nad poziomem morza. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, które szukają ciszy i spokoju. Korzystać można tutaj aż z sześciu stoków, które idealnie sprawdzają się w przypadku początkujących narciarzy. To również tutaj znajduje się wytyczony przez las szlak Chavonnerie, który jest bardzo lubiany przez turystów.

Chętnie wybierana przez turystów przyjeżdżających do Les Sybelles na ferie jest również wioska La Toussuire znajdująca się na wysokości 1750 metrów nad poziomem morza. Panują tu wyjątkowo dobre warunki śniegowe, co sprawia, że zimowy urlop we Francji w tym miejscu na długo zapadnie w pamięć. Znajdują się tu 42 stoki charakteryzujące się różnym stopniem trudności. To dobre miejsce dla rodzin z dziećmi – znajduje się tutaj świetnie wyposażony plac zabaw, z którego mogą korzystać najmłodsi.

Na ferie w Les Sybelles mogą wybrać się zarówno single, jak i zakochane pary. Świetnie będą bawić się tutaj także rodziny z dziećmi. Region oferuje coś odpowiedniego dla każdego – tak naprawdę nikt nie będzie się tutaj nudzić.

Czy w Les Sybelles można jeździć na nartach nocą?

Wśród narciarzy i snowboardzistów nie brakuje tych, którzy uwielbiają cieszyć się białym szaleństwem nie tylko w ciągu dnia, ale również nocą. Na nocną jazdę możesz zdecydować się La Toussuire. Pamiętaj, że nie jest ona jednak dostępna codziennie – ta dodatkowa atrakcja działa wyłącznie we wtorki w okolicy świąt Bożego Narodzenia, a także od połowy lutego do połowy marca. Dla narciarzy dostępna jest łatwa trasa mająca 300 metrów, która znajduje się przy wyciągu Petite Verdette. Z kolei w czwartki korzystać można z mającej długość 500 metrów trasy Lievre.

Co Les Sybelles oferuje dla miłośników freestyle’u?

Les Sybelles to region narciarski, który polecić można również miłośnikom freestyle’u. W La Tousierre znajduje się Snowpark Sy’X Park Saint Sorlin, który położony jest na wysokości 2100 – 2370 metrów nad poziomem morza. Świetnie odnajdą się tutaj ci, którzy uwielbiają mocne wrażenia i przypływ adrenaliny. Organizatorzy zadbali, aby do dyspozycji turystów były między innymi:

 • boxy;
 • kickery;
 • tablety

Aby z nich skorzystać, trzeba posiadać naprawdę świetnie rozwinięte umiejętności. Przyda się też kreatywność. Tworząc to miejsce, nie zapomniano też o początkujących miłośników freestyle’u. Dostępne są tu również trasy oznaczone jako niebieskie i zielone.

Jakie wycieczki fakultatywne są organizowane w Les Sybelles?

Les Sybelles to nie tylko narty. Decydując się na wypoczynek tutaj, warto skorzystać z różnych wycieczek fakultatywnych – z pewnością uda Ci się wybrać taką, która wpisze się w Twoje indywidualne preferencje i oczekiwania,

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, możesz zdecydować się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem. W Les Sybelles nie brakuje szlaków pieszych, które są doskonałą okazją do poznania okolicy. Dużą atrakcją dla turystów są wędrówki w rakietach śnieżnych.

W Les Sybelles organizowane są również kuligi w psich zaprzęgach – to świetny pomysł nie tylko dla rodzin z dziećmi. Kontakt ze zwierzętami i czas spędzony na świeżym powietrzu sprawi, że uśmiech zagości nawet na twarzach dorosłych.

Hotele w Les Sybelles

Region ten zachwyca nie tylko doskonałymi warunkami narciarskimi – również hotele w Les Sybelles zasługują na uwagę. Są to obiekty utrzymane na wysokim poziomie i gwarantujące komfortowy wypoczynek.

Jednym z tych, który zasługuje na polecenie jest hotel Vanguard, który zaledwie 300 metrów dzieli od wyciągu Sybelles Express. Jeśli warunki śniegowe są odpowiednie, nie trzeba odpinać nart przed dotarciem do hotelu – ze stoku można zjechać niemal pod same drzwi. Do dyspozycji turystów jest tutaj przechowalnia sprzętu narciarskiego. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że dostępne w obiekcie miejsca parkingowe są darmowe – klienci, którzy z nich korzystają nie ponoszą dodatkowych kosztów.

Inny obiekt, który warto wziąć pod uwagę to hotel Rezidence Louillon, który zlokalizowany jest w całym sercu Sorlin Sorlin d’Arves. Zaledwie 50 metrów od hotelu znajduje się najbliższa trasa narciarska. Aby dotrzeć do wyciągu, trzeba pokonać około 700 metrów. Obiekt zapewnia gościom możliwość korzystania z przechowalni sprzętu narciarskiego, a także darmowych miejsc parkingowych. Pokoje są niezwykle przytulne, większość z nich posiada balkon.

Les Sybelles - pogoda

Pogoda w Les Sybelles naprawdę sprzyja miłośnikom sportów zimowych. Sezon zaczyna się tutaj dość wcześnie, ale najlepsze warunki panują w okresie od grudnia do lutego. Są to najzimniejsze miesiące w roku, które sprawiają, że pokrywa śnieżna utrzymuje się tu bez większych problemów.

Jeśli chodzi o sezon letni, to najwięcej słońca zastaniesz tutaj w okresie od czerwca do lipca. Są to również miesiące najcieplejsze, co sprawia, że możesz wybrać się tutaj w tym czasie w wakacje.

Les Sybelles to jeden z bardziej popularnych regionów narciarskich. Oferuje szeroki wybór tras narciarskich, wśród których każdy – zarówno początkujący, jak doświadczony - narciarz znajdzie te odpowiednie dla siebie. Zawsze są one doskonale utrzymane, dzięki czemu można tutaj szusować z największą przyjemnością.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 15 °C w nocy 10 °C

 • Temperatura wody °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Wtorek 19 °C w nocy 11 °C

 • Środa 18 °C w nocy 11 °C

 • Czwartek 21 °C w nocy 11 °C

 • Piątek 23 °C w nocy 14 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 7 °C

 • Luty Lut 9 °C

 • Marzec Mar 14 °C

 • Kwiecień Kwi 17 °C

 • Maj Maj 22 °C

 • Czerwiec Cze 25 °C

 • Lipiec Lip 28 °C

 • Sierpień Sie 27 °C

 • Wrzesień Wrz 21 °C

 • Październik Paź 15 °C

 • Listopad Lis 8 °C

 • Grudzień Gru 5 °C

Przydatne informacje