Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Narty i snowboard we Francji

Narty i snowboard we Francji

Najwyższy szczyt Europy Mont Blanc, największy na świecie tern narciarski Trzy Doliny, najwyższa i najszybsza kolejka liniowa na świecie, Vanoise Express - Francja to kraj, który jak żaden inny, kusi narciarzy i snowboardzistów z całego świata.

Regiony narciarskie we Francji

Do najczęściej odwiedzanych francuskich kurortów narciarskich należą La Plagne, Tignes, Val Cenis, Val d'Isere, Valmeinier, Valmorel i Val Thorens. Nie wahaj się i zarezerwuj wycieczkę na własną rękę i posmakuj jazdy na nartach we Francji.

Narciarstwo w regionie La Plagne

Pierwsze wyciągi w okolicy, która dziś składa się z 10 ośrodków zimowych, zostały uruchomione w 1961 roku. Wszystkie ośrodki są ze sobą połączone i można tu znaleźć popularne lodowce i tradycyjne trasy zjazdowe oraz długie i dobrze przygotowane trasy dla narciarzy biegowych.

Narciarstwo w regionie Tignes

Dominantą ośrodka zimowego Tignes jest jezioro Le Lac, które oferuje doskonałe warunki do jazdy na łyżwach i innych sportów. Jednak Tignes jest wykorzystywane głównie do jazdy na nartach, tutejsze tereny narciarskie są ogromne i należy do ośrodków na najwyższym poziomie.

Narciarstwo w regionie Val Cenis

Ośrodek Val Cenis jest podzielony na dwie części, połączone kolejką linową. Chociaż pod nazwą „nowoczesny ośrodek narciarski” znajdziesz wszystko, co możesz sobie wyobrazić, miasto zachowało również wiele ze swojej urzekającej, historycznie oryginalnej atmosfery.

Narciarstwo w regionie Valmeinier

Valmenier to mała wioska narciarska z typowymi starymi, francuskimi, kamiennymi domami. Większość tutejszych hoteli zbudowana jest z drewna, aby zachować tradycyjną, alpejską atmosferę. Natomiast warunki dla narciarzy są już w zupełnie nowoczesnym stylu.

Narciarstwo w regionie Valmorel

Valmorel to jedna z najbardziej malowniczych wiosek we francuskich górach. Składa się z tradycyjnych domów rozdzielonych krętymi uliczkami, urokliwych placów i przytulnych knajpek, które są ruchliwe szczególnie wieczorem. Po dniu spędzonym na nartach gromadzą się w nich miłośnicy tego sportu z całego świata.

Narciarstwo w regionie Val Thorens

Val Thorens to duży ośrodek zimowy o międzynarodowej renomie, który obejmuje dodatkowe ośrodki sportowe, park wodny i saunę. Jedną z ciekawszych atrakcji kurortu jest nocny tor saneczkowy. Ogromną atrakcją jest również możliwość jazdy skuterem śnieżnym.

Francja - wyjazdy narciarskie, ferie zimowe
Francja to wymarzony kurort narciarski, idealny na ferie zimowe i wyjazdy narciarskie z całą rodziną czy najbliższymi przyjaciółmi. Nieważne czy będziemy szaleć na terenach olimpijskich w Chamrousse, Les Sybelles czy na lodowcu w Les 2 Alpes, ale z pewnością będziemy bawić się znakomicie.

Narty, snowboard, narciarstwo biegowe, turystyka górska - Francja oferuje szereg atrakcji dla każdego entuzjasty śniegu i mrozu. Niezwykle bogate zaplecze turystyczne, pełne hoteli o różnorodnym standardzie, szkółek narciarskich, wypożyczalni sprzętu, snowparków, restauracji, sklepów i klubów jest wystarczające dla kilkunastu tysięcy turystów z całego świata.

Francja to wymarzony, a przy tym tani kierunek na wszystkie wyjazdy narciarskie! Spektakularny widok na Mont Blanc, iskrzący się w słońcu śnieg, lasy pokryte białym puchem i niezapomniane trasy? Tego wyjazdu z pewnością nie zapomnisz do końca życia.

Francja - gdzie na narty?
La Plagne? Valmeinier? Tignes? A może Val Thorens? Przy takiej ilości terenów narciarskich wybór miejsca dla siebie we Francji zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Sam region Les 2 Vallees to ponad 600 km tras narciarskich i 200 wyciągów! Val Thorens jest najwyżej położoną stacją narciarską w Europie, bo sięga aż do 3200 metrów wysokości - chociaż z tego powodu, warto tu być. Najbardziej urozmaicony jest natomiast Isere, skąd rozpościera się piękny widok na Alpy Delfinackie.

W Regionie Górna Sabaudia wnosi się natomiast majestatyczny Mont Blanc (4810 m), najwyższy szczyt Europy. Narty czy snowboard tutaj należy do najciekawszych przeżyć sportowych w Europie. Dodatkowo bliskość Włoch i Szwajcarii sprawia, że na brak turystów w tym miejscu nie można narzekać.

Warto zobaczyć również słynną miejscowość Chamonix, w której w 1924 roku odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Pełno tutaj szkółek narciarskich, ski parków, wypożyczalni, restauracji i dyskotek, w których może wypocząć cała rodzina.

Wyjazdy narciarskie do Francji są zawsze niezapomniane. Ten kraj lat przyciąga miliony turystów! Tutejsze warunki narciarskie należą do najlepszych w Europie, a stoki narciarskie są naprawdę widowiskowe. Warto znaleźć tu tani nocleg i trochę poszusować tej zimy.

Sezon narciarski, kiedy jechać na narty?
Bardzo dobre warunki narciarskie panują w Trzech Dolinach od grudnia aż do końca kwietnia. W tym terminie mamy niemal gwarancję śniegu i dobrej pogody, część stoków jest również objęta programem dośnieżania. Wyjazdy narciarskie w tym terminie są zwykle w 100% udane. W razie wątpliwości warto na bieżąco obserwować prognozy pogody dla narciarzy dla tego regionu, które informują o możliwych opadach śniegu i obecnym poziomie naśnieżania stoków.

Francuska riwiera narciarska to również bardzo dobry pomysł na Nowy Rok - sylwester w tych okolicach, pełnych majestatycznych gór i dolin, musi należeć do udanych.

Kiedy nie szalejemy na stokach, mamy do dyspozycji szereg atrakcji na miejscu - restauracje podające wyśmienitą europejską kuchnię, kluby i puby, które goszczą gości z całego świata, ośrodki spa i wellness, szlaki do turystyki pieszej i wiele innych udogodnień, które mogą skutecznie wypełnić czas na miejscu.

Francja to wymarzony kierunek na ferie zimowe - takich warunków narciarskich trudno szukać gdziekolwiek indziej. Bogata historia tego kraju jest od zawsze niemal związana ze sportami zimowymi. Warto tu przyjechać chociaż raz w życiu i poczuć tę sportową atmosferę, której próżno szukać gdziekolwiek indziej. Czas na narty we Francji!