Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Narty i snowboard w Niemczech

Las Turyński, Harz, Schwarzwald, Sauerland - to coraz popularniejsze niemieckie kurorty narciarskie, które powoli pokonują popularnych kolegów z Italii i Austrii. Narty? Snowboard? Czas na otwarcie sezonu i wyjazdy narciarskie w bajecznej scenerii!

Najpopularniejsze regiony narciarskie w Niemczech

Ferie zimowe w Niemczech
W Niemczech znajduje się ponad 600 terenów narciarskich! Od maleńkich, z zaledwie jednym lub dwoma wyciągami, aż do dużych ośrodków, których nie powstydziłyby się południowi koledzy. Co ciekawe, im mniej znany ośrodek i mniej wyciągów ma do zaoferowania, tym bardziej dookoła rozwija się zaplecze turystyczne, pełne atrakcji dla przyjezdnych. Wyjazdy narciarskie do Niemiec to sama przyjemność - liczą się nie tylko narty czy snowboard, ale również narciarstwo biegowe, które zyskuje tutaj stale na znaczeniu.

Stoki narciarskie dla amatorów i zaawansowanych, różnorodna oferta w czasie wolnym i piękne trasy to jest to, co przyciąga na wyjazdy zimowe do Niemiec coraz więcej turystów kochających śnieg, sport i dobrą zabawę, znudzonych już znanymi wszystkim kurortami w Italii czy Austrii. Doskonałe warunki narciarskie to też nie wszystko - okolice są tak piękne i warte odwiedzenia, że warto znaleźć tu tani nocleg już na najbliższy sezon!

Zimowe atrakcje niemieckich kurortów
Stoki narciarskie w Niemczech są przygotowane dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych - zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych. Płaskie stoki, przejrzyste tereny z niebieskimi pasami i szeroka oferta spędzania wolnego czasu sprawia, że jest to idealne miejsce na ferie zimowe dla rodzin z dziećmi. Nie brakuje tutaj dodatkowego zaplecza, takiego jak opieka nad dziećmi, szkółki narciarskie, funslopes, snowparki czy odcinki do pomiaru prędkości.

Najsłynniejsze kurorty to Zugspitze (szczyt ma wysokość 2962 m, trasy narciarskie dochodzą do wysokości 2720 m), Alpy Bawarskie (szczególnie regiony Allgau, Fallhorn-Kanzelwand) oraz regiony takie jak Berchtesgadener czy Oberstdorf, gdzie odbywa się również turniej czterech skoczni. Wspomniane wcześniej i stale zyskujące na znaczeniu Harz, Schwarzwald, Las Turyński czy Sauerland są natomiast wspaniałe dla rodzin z dziećmi, ze względu na różnorodność tras i doskonałe zaplecze, również hotelowe, dla tej grupy turystów.

Wyjazdy narciarskie, sylwester czy ferie zimowe w Niemczech to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną, z bardzo dobrym dojazdem i przystępnymi cenami za atrakcje, hotele i wyżywienie. Sprawdź, co mogą zaoferować Niemcy tej zimy!

Warunki na niemieckich stokach, ciekawostki
Doskonałe warunki narciarskie, piękną pogodę i ośnieżone stoki narciarskie możemy w Niemczech spotkać od grudnia do marca. W tych miesiącach zazwyczaj nie ma problemu ze śniegiem, w popularniejszych regionach, w miarę potrzeb, odbywa się dośnieżanie. Doświadczenie pokazuje, że na brak śniegu nie mogą narzekać miłośnicy sportów zimowych z Rudawy, Schwarzwaldu, Algau, Berchtesgadener oraz Zugspitze. Najdłuższy sezon narciarski w kraju jest właśnie w tej ostatniej miejscowości - w Zugspitze dobre warunki narciarskie panują od grudnia do nawet początku maja.

Narty i snowboard to nie jedyne sposoby na wolny czas w niemieckich kurortach zimą - popularne są tu również narty biegowe, wycieczki piesze oraz podziwianie skoczków narciarskich, zwłaszcza, kiedy znajdujemy się w popularnej miejscowości Oberstdorf.

Regiony narciarskie w Niemczech obfitują również w szereg atrakcji poza stokiem - możemy tutaj zwiedzić liczne zamki, pięknie położone miasta i spróbować wspaniałej kuchni, która choć bliska jest naszej rodzimej, to zachwyca nowymi połączeniami i różnorodnością. Warunki narciarskie w Niemczech są dobre, dojazd jest łatwy i szybki, zaplecze znakomite, a ceny niewygórowane - dlatego warto wybrać się tutaj na tanie ferie zimowe czy na szampański sylwester.