Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Narty i snowboard we Włoszech

narty we Włoszech

Włochy to kraj stworzony dla miłośników nart i zimowego szaleństwa! Bajkowe Alpy, świetne warunki narciarskie, zabytkowe miasta, moc atrakcji i doskonałe zaplecze noclegowe to gwarancja na udanego wyjazdu narciarskiego dla całej rodziny

Włochy - wyjazdy narciarskie, ferie zimowe
Włochy to wymarzony kraj na ferie zimowe, sylwestra i wszystkie wyjazdy narciarskie, w których liczy się sport i zasłużony odpoczynek. Tyrol Południowy to nie tylko słynna alpejska gościnność, mnóstwo słońca i górskie chaty - to również strome szczyty i trasy, na których pędzą uczestnicy Pucharu Świata w Dolomitach.

Włochy to wspaniałe miejsce na narty czy snowboard, ale również jedna z najlepszych kuchni na świecie, cudowne miasta i zabytki, przytulne hotele oraz ten niezapomniany klimat, z włoskim dolce vita w tle. Dni upływają tu na oszałamiających stokach, wybornej pizzy, świetnym cappucino i spacerach po słonecznych ulicach, w których toczy się życie.

Italia to zdecydowanie najlepsze miejsce na wszystkie wyjazdy narciarskie. Warunki narciarskie są tu, jak zawsze, znakomite - zarówno dla amatorów, jak i wytrawnych entuzjastów sportów zimowych. Warto zarezerwować tani nocleg już przed sezonem!

Włochy - gdzie na narty?
We Włoszech znajduje się aż sześć regionów narciarskich. Najwięcej wyciągów znajduje się w regionie Dolomitów i jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na narty we Włoszech. Słynne regiony Dolomitów to Tyrol Południowy, Trydent oraz Belluno.

Warunki narciarskie w tym regionie są bardzo dobre i sprawią wiele przyjemności zarówno początkującym, jak i zaawansowanym. Dla tych pierwszych stworzono tutaj mnóstwo szkółek narciarskich oraz wyznaczono odpowiednie obszary, na których dobrze jest stawiać pierwsze kroki - dobry na początek jest m.in. region Val di Sole. To również dobre miejsce dla osób, które pierwsze kroki na nartach czy snowboardzie mają już za sobą.

Natomiast zawodowcy z pewnością wybiorą region Bormio, który ma do dyspozycji już nieco trudniejsze szlaki, pełne wyzwań dla każdego zaawansowanego narciarza i snowboardzisty.

Dolomity to niesamowite miejsce na ferie zimowe - znajduje się tutaj ponad 1200 km tras i 460 wyciągów, dostępnych tylko za jednym karnetem narciarskim! Cokolwiek preferujesz, czy narty czy snowboard, Włochy to miejsce, w których będziesz mógł cieszyć się swoją ulubioną dyscypliną - absolutnie bez końca i naprawdę tanio!

Sezon narciarski, kiedy jechać na narty?
Włochy są cenione przez narciarzy ze względu na piękną i słoneczną pogodę, o którą jest tutaj dużo łatwiej, niż np. w Austrii. Wyjazdy narciarskie są dużo przyjemniejsze, kiedy słońce ogrzewa twarz, a śnieżny puch pięknie mieni się w słońcu. Jednak ta pogoda wpływa również na fakt, że w przypadku cieplejszych zim możemy mieć problem ze śniegiem. Są jednak miejsca, w których nigdy go nie brakuje - można tu wymienić przełęcz Tonale, Livigno, Maso Corto czy Dolinę Aosty, które ze względu na swoje położenie, na brak śniegu nie narzekają nigdy. Nie wpływa to jednak na fakt, że większość najpopularniejszych włoskich kurortów zimowych jest sztucznie naśnieżana przez cały sezon - od początku grudnia aż do końca marca.

Poza sportowym szaleństwem, zwiedzaniem okolicy i próbowaniem włoskiej kuchni, można również skorzystać z wielu atrakcji, takich jak lecznicze źródła czy atrakcje dla najmłodszych, takie jak parki rozrywki, specjalne dziecięce szkółki narciarskie i hotele przeznaczone właśnie dla rodzin. W Italii nie brakuje również stoków narciarskich, na których dzieci mogą stawiać pierwsze kroki w tym sporcie.

Ferie zimowe we Włoszech to moc atrakcji dla całej rodziny. Tutaj każdy może wypocząć, wyszaleć się i spędzić miło czas z bliskimi.

 

 Najpopularniejsze regiony narciarskie we Włoszech