• Wiza nie jest wymagana dla obywateli UE. Można przebywać do 90 dni bez wizy.
 • Możesz podróżować z dowodem osobistym lub paszportem.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
[data: 10.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/portugalia/informacje-dla-podrozujacych

Lato 2024 w Portugalii

Bliskość Oceanu Atlantyckiego, przepiękne zabytki i cuda natury – to wszystko i o wiele więcej oferuje Portugalia. Ten położony na zachodnich krańcach Europy kraj, prócz urlopu na terenie kontynentu, pozwala również wybrać się na wycieczki na wyspę Maderę czy archipelag Azorów.

Najlepiej ocenione hotele w Portugalii

Atrakcje i ciekawe miejsca

Stare Miasto w Faro

Stare Miasto w Faro

Faro jest stolicą regionu Algarve od 1756 roku. W przeszłości było to centrum handlowe Fenicjan. Największy rozkwit miasta nastąpił w 1577 roku, kiedy siedziba biskupa została przeniesiona z Silves. Skończyło się to jednak bardzo szybko podczas hiszpańskich rządów w 1596 roku. Miastem wstrząsnęły dwa trzęsienia ziemi, jedno w 1722 roku, a drugie potężniejsze w 1755 roku. To również z czasów odbudowy miasto ma swój obecny wygląd. Szybki rozwój nastąpił od lat 60-tych XX wieku, kiedy to reżim Salazara próbował przyciągnąć zachodnich turystów i zbudował niezbędną infrastrukturę, w tym lokalne lotnisko. Znajduje się tu kilka pięknych zabytków i miejsc.

Miasta / Place / Ulice
Latarnia morska Ponta da Piedade

Latarnia morska Ponta da Piedade

Latarnia morska Ponta da Piedade znajduje się w rejonie Lagos. Sama w sobie nie jest zbyt interesująca, ale oferuje niesamowicie piękny widok. Wewnątrz latarni znajduje się miejsce odosobnienia.

Budynki historyczne Atrakcje przyrodnicze
Plaża Galé

Plaża Galé

Plaża Galé jest w rzeczywistości kontynuacją plaży Armação. Zachodnia część jest szeroka i otwarta, podczas gdy wschodni kraniec ma więcej skalistych wychodni. Tutejsze baseny skalne są popularne wśród rodzin z dziećmi. Znajduje się tu również kilka restauracji.

Plaże
Plaża Praia da Marinha

Plaża Praia da Marinha

Plaża Praia da Marinha znajduje się w małej zatoczce między skałami. Woda jest wyjątkowo czysta i przejrzysta, dzięki czemu idealnie nadaje się do nurkowania z rurką. Na plaży znajduje się również bar, otwarty w miesiącach letnich. Całe wybrzeże to zbiór fantastycznych jaskiń. Najlepszym sposobem na ich zwiedzanie jest łódź. Istnieje wiele wycieczek z okolicznych miast.

Plaże

Portugalia na wakacje 2024

Chcąc spędzić letni urlop w tym kraju, polecamy wybrać jeden z wielu popularnych regionów turystycznych. Najczęściej turyści z Polski decydują się na pobyt w kurorcie Algarve, położonym na południu, który daje możliwości zarówno błogiego wypoczynku na plażach, jak i zwiedzania okolicznych atrakcji. Dobrym wyborem może być Costa de Lisbona, czyli wybrzeże obejmujące stolicę Portugalii – Lizbonę i jej okolice. Od Lizbony po Porto rozciąga się z kolei Costa da Prata – srebrne wybrzeże w centralnej części kraju. Wakacje w 2024 roku w Portugalii można spędzić także na Azorach, a dokładnie w archipelagu Wysp Azorskich, albo udać się na wiecznie zieloną, kwitnącą wyspę, za jaką uważana jest Madera.

Urlop w Portugalii 2024

Jak zaplanować wakacje w Portugalii? Można zdecydować się na wypoczynek na piaszczystych plażach albo podziwiać widoki na bezmiar Oceanu Atlantyckiego z klifów, które są gęsto spotykane na portugalskim wybrzeżu. Wiele pięknych, krajobrazowych zakątków znajduje się w Lagos i w okolicy. Można tam wybrać się na przylądek Ponta da Piedade, odwiedzić słynną jaskinię Algar de Benegil albo zdecydować się na zwiedzanie największych zabytków i najciekawszych miejsc podczas wycieczki objazdowej.

Właściwie podstawowym punktem zwiedzania Portugalii jest Lizbona, gdzie warto zobaczyć najstarszą część miasta – Alfamę, symbol kraju Belem czy klasztor hieronimitów i zamek św. Jerzego. Znajdują się tu niezliczone zabytki i atrakcje dla turystów w każdym wieku. Drugim najchętniej odwiedzanym miastem w Portugalii jest Porto, a tam m.in. Ponte Luis I – dwupoziomowy most wykonany z kutego żelaza.

Wycieczka do Portugalii 2024 – oferty

W zależności od wybranego hotelu w Portugalii czy oferty wyżywienia, a także terminu wyjazdu, inna będzie ostateczna cena urlopu. Lato 2024 obejmuje wyjazdy zarówno w szczycie sezonu, jak i przed nim oraz po nim. Jeśli turysta decyduje się spędzić jesienny urlop w Algarve w 3-gwiazdkowym hotelu bez wyżywienia, na 7 nocy z przelotem w cenie, zapłaci od około 2200 zł od osoby. Ośmiodniowy pobyt na portugalskiej Maderze w 3-gwiazdkowym obiekcie ze śniadaniem, z przelotem w terminie październikowym, kosztuje od około 1770 zł.

Wakacje w 2024 roku w Algarve w wersji Portugalia all inclusive (wszystko w cenie, a właściwie wszystkie posiłki i napoje w cenie pobytu), na 6 nocy z przelotem z Katowic, kosztują w 3-gwiazdkowym hotelu w czerwcu od około 3370 zł.

Uwaga: podane ceny są orientacyjne.

Portugalia – hotele z najlepszymi opiniami

Robert F.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 22.2. - 29.2.2024 Oceniono: Marzec 2024

Auramar Beach Resort Ocena: 3/5 Portugalia, Algarve

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Bożena P.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 23.6. - 29.6.2023 Oceniono: Lipiec 2023

Auramar Beach Resort Ocena: 3/5 Portugalia, Algarve

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Portugalia – Hotele z opiniami

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje