• Wjazd do Albanii na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
 • Poleca się mieć ze sobą paszport, gdyż jego brak może powodować trudności w realizacji ubezpieczenia medycznego.
 • Brak wymogu wizowego dla pobytów do 90 dni​​.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/albania/informacje-dla-podrozujacych

Atrakcje i ciekawe miejsca

Niebieskie oko "Syri i Kalter"

Niebieskie oko "Syri i Kalter"

Syri i Kalter, tłumaczone jako Błękitne Oko, to podziemne źródło o głębokości od 45 do 50 metrów. Z prędkością do 18 metrów na sekundę wypływa z niego krystalicznie czysta woda pitna. Swoją nazwę zawdzięcza jasnoniebieskiemu kolorowi, który w połączeniu z czarnym środkiem wypływającej wody tworzy iluzję oka lalki i niebieskiej tęczówki. W czasach komunizmu Błękitne Oko było jednym z miejsc dostępnych tylko dla najwyższych elit, podczas gdy ogółowi społeczeństwa odmawiano widoku zarówno na Syri, jak i Kalter.

Atrakcje przyrodnicze
Klasztor św. Mikołaja

Klasztor św. Mikołaja

Klasztor, położony w wiosce zwanej Mesopotam, znajduje się na niskim wzgórzu między dwoma brzegami rzeki Bistrica. Na okres przedchrześcijański wskazuje kilka dużych białych bloków ułożonych w fundamentach kościoła, a także obecność posągów mitycznych zwierząt. Kościół w klasztorze jest wyjątkowy pod względem wielkości i złożoności. Na budynku widać wyraźne ślady kilku renowacji i rekonstrukcji. Mury tego kompleksu obejmują kilka wież i pozostałości innych budynków, które są starsze niż sam kościół.

Budowle sakralne Budynki historyczne
Ksamil

Ksamil

Każdy, kto spędza wakacje w Sarandë, powinien poświęcić przynajmniej jeden dzień na wizytę w Ksamil. Znajdują się tu piękne plaże, przy których latem działają bary i restauracje oferujące świeże ryby i małże z jeziora Butrint. W niewielkiej odległości od morza znajdują się trzy malownicze wyspy, do których można dotrzeć pływając z plaży. Istnieje jednak możliwość wypożyczenia rowerów wodnych do transportu na wysepki lub łodzi motorowych, jeśli odwiedzający chcą zobaczyć niektóre z bardziej odległych wysp.

Plaże Miasta / Place / Ulice Wyspy
Starożytne miasto Butrint

Starożytne miasto Butrint

W trakcie swojego istnienia Butrint, dzięki strategicznemu położeniu nad Morzem Śródziemnym, był częścią greckiej kolonii, rzymskiego miasta, częścią Imperium Francuskiego lub Imperium Osmańskiego, a także biskupstwa. Największy rozkwit miasto przeżywało w okresie administracji bizantyjskiej, natomiast w późnym średniowieczu doświadczyło poważnego upadku. Po inwazji Wenecjan miasto zostało pochłonięte przez bagna z powodu silnego trzęsienia ziemi, wśród mieszkańców wybuchły epidemie, a miasto wyludniło się. W 1992 roku miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na dużą liczbę i zaskakujące zachowanie zabytków. Niektóre z najciekawszych miejsc w Butrint obejmują grecki amfiteatr (później przebudowany przez Rzymian), baptysterium, katedrę, Lwią Bramę lub muzeum, w którym można zobaczyć artefakty zachowane ze wszystkich okresów miasta.

Budynki historyczne

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Przydatne informacje