• Wizy nie są wymagane dla pobytów do 90 dni.
 • Od 1 czerwca 2024 r. wymagana ważność paszportu wynosi 6 miesięcy od momentu skończenia podróży.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
 • Wymagane wypełnienie elektronicznego formularza wjazdu i wyjazdu WYPEŁNIJ FORMULARZ i posiadanie unikalnego kodu QR.
 • UWAGA - Przy przelotach z przesiadką lub międzylądowaniem na terytorium USA konieczne jest wypełnienie formularza zezwolenia wjazdu w systemie ESTA www.usa-wiza-esta.pl.
[data: 03.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/panama/dominikana-idp

Bavaro - wczasy

Wyspy Karaibskie to idealne miejsce dla osób, które marzą o spędzeniu wakacji w iście rajskiej atmosferze. To właśnie w tym archipelagu znajduje sie Dominikana, tropikalna wyspa, pełna malowniczych kurortów, w których nie sposób się nudzić.

Bavaro na Dominikanie

W południowo wschodniej części wybrzeża Dominikany znajdziemy niezwykle malowniczy kurort Bavaro, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród odwiedzających wyspę turystów. Nic w tym dziwnego, oprócz wspaniałej, rozłożystej plaży znajdziemy tam także luksusowe hotele, w których nocleg nie nadwyręży zbytnio domowego budżetu.

Podczas wakacji w kurorcie warto też wypożyczyć jeepa i wybrać się na tanią wycieczkę po okolicy. Oprócz wspaniałej, tropikalnej przyrody znajdziemy tam inne, ciekawe miejscowości wypoczynkowe, takie jak Punta Cana czy Salvaleón de Higüey. To drugie, mimo iż nie posiada dostępu do morza, to prawdziwa gratka dla podróżnych. Znajdziemy tam bowiem wspaniałe przykłady architektury kolonialnej, takich jak renesansowa Bazylika Nuestra Señora de la Altagracia i kościół San Dionisio, czy też cała starówka, pochodząca z XVII wieku.


Atrakcje dla aktywnych na wczasach w Bavaro

Dominikana, podobnie jak większość Wysp Karaibskich, może się poszczycić wspaniałymi, rajskimi plażami. Połączenie delikatnego białego piasku z wodą o kolorze głębokiego turkusa daje niezwykle malowniczy obraz, niczym żywcem wyjęty z wakacyjnej pocztówki. Nic zatem dziwnego, że turyści odwiedzający Bavaro większość czasu spędzają na plaży, opalając się, kąpiąc w morzu i sącząc egzotyczne drinki.

Tanie wczasy w Bavaro to gratka również dla amatorów aktywnego wypoczynku. Dominikana jest jednym z lepszych miejsc na spróbowanie swoich sił w wielu sportach wodnych. Dzięki delikatnej bryzie znad morza panują tu wspaniałe warunki dla windsurfingu oraz surfingu. Z kolei doskonała przejrzystość wody sprzyja nurkowaniu, w okolicznym Punta Cana funkcjonuje duży ośrodek, z którego organizowane są podwodne wyprawy. Jednak już sama maska z rurką oraz płetwy wystarczą, aby podziwiać rafę koralową - dostępną już kilka metrów od brzegu!

Nie tylko na wybrzeżu czekają na turystów ciekawe wrażenia. Warto poświęcić też dzień na wycieczkę do parków krajoznawczych usytuowanych w głębi wyspy. Tam będziemy mogli napawać się pięknem tropikalnej, endemicznej fauny oraz flory. Z wakacyjnego pobytu na wyspie zadowoleni będą też grotołazi.

Bávaro - Najlepiej ocenione hotele

Bávaro - Najczęściej kupowane hotele

Bávaro – hotele z najlepszymi opiniami

Ágota Balázsi

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 29.3. - 4.4.2024 Oceniono: Kwiecień 2024

Iberostar Dominicana Ocena: 4/5 Dominikana, Punta Cana

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (3)

Klient chciał pozostać anonimowy

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.hu) Data pobytu 9.3. - 17.3.2024 Oceniono: Marzec 2024

Dreams Royal Beach Punta Cana Ocena: 5/5 Dominikana, Punta Cana

piękne miejsce, obsługa, profesjonalizm hotelu i podejście pracowników są wzorowe

piękne miejsce, obsługa, profesjonalizm hotelu i podejście pracowników są wzorowe

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Zakwaterowanie
doskonały

Wyżywienie
doskonały

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Bávaro – Hotele z opiniami

Bávaro - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Bavaro - klimat, ciekawostki, informacje dla turystów

Ze względu na swoje dogodne usytuowanie, Dominikana, jak i pozostałe wyspy karaibskie, przez cały rok jest bardzo ciepła, temperatura nie spada poniżej 25 stopnia, dotyczy to zarówno wody jak i powietrza. Jednak nie wszystkie miesiące w roku polecane są na wakacje na Dominikanie, należy unikać okresu od sierpnia do listopada, kiedy to wyspę nawiedzają gwałtowne ulewy i huragany.

Najlepsze warunki pogodowe występują w porze suchej, tj. listopadzie i grudniu, oraz marcu i kwietniu. Z kolei najciekawsze oferty last minute można znaleźć na miesiące styczeń, luty oraz maj. Bez względu jednak na to, w którym miesiącu planujemy odwiedzić Dominikanę, należy pamiętać o zabraniu ze sobą kremu z filtrem oraz nakrycia głowy, w przeciwnym wypadku możemy nabawić się udaru i odparzeń.

Standardy sanitarne na Dominikanie odbiegają nieco od tych, do których przyzwyczajeni są europejczycy. Dlatego też jeśli chcemy uniknąć zarażania się groźnymi chorobami, zalecane jest zaszczepienie się na WZW A, dur brzuszny oraz cholerę. Jeżeli planujemy wybrać się na tanią wycieczkę do dżungli, w naszej walizce powinno znaleźć się ubranie zasłaniające nogi i ręce, do ochrony przed insektami. Warto też zaopatrzyć się w środek chroniący przed moskitami.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje