Hoi An - Przewodnik

Zabytkowe miasteczko <strong>Hoi An</strong> (dawne Faifo), 30 km na południe od Danangu, nad rzeką Thu Bon, w XVI w. było jednym z największych centrów handlowych w Azji Południowo-Wschodniej. Niskie, kryte dachówką domy oraz wąskie uliczki, w których wyraźnie widać wpływ chińskiej architektury, tworzą specyficzną atmosferę miasta. W <strong>Hoi Anie</strong> ma się wrażenie, że czas cofnął się o kilkaset lat.

Pogoda w Hoi An

Dzisiaj, 16.2 28°C
Zabytkowe miasteczko Hoi An (dawne Faifo), 30 km na południe od Danangu, nad rzeką Thu Bon, w XVI w. było jednym z największych centrów handlowych w Azji Południowo-Wschodniej. Niskie, kryte dachówką domy oraz wąskie uliczki, w których wyraźnie widać wpływ chińskiej architektury, tworzą specyficzną atmosferę miasta. W Hoi Anie ma się wrażenie, że czas cofnął się o kilkaset lat. Po wpisaniu Starego Miasta w na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO pobierane są opłaty za zwiedzanie, przeznaczone na konserwatorskie prace. Hoi An - pomimo dużego napływu turystów - jest bardzo konserwatywne. Z szacunku dla mieszkańców goście powinni ubierać się skromnie (koszule z rękawami) i odpowiednio zachowywać, szczególnie w świątyniach.
Hoi An Trails Resort

Hoi An Trails Resort

Cena za 1 osobę:
3 999 zł
Świątynia Quan Cong poświęcona jest bóstwu Quan Cong. Wewnątrz stoją piękne pozłacane posągi z papier mâché. Dach wokół dziedzińca zdobią rzygacze w kształcie karpi. Przed wejściem na podest przed Quan Cong należy zdjąć obuwie.
Tan Ky to wspaniale zachowany XIX-wieczny dom wietnamskiego kupca. W architekturze widać chińskie i japońskie wpływy.
Hoi An Beach Resort

Hoi An Beach Resort

Cena za 1 osobę:
4 749 zł
Cau Nhat Ban/Lai Vien Kieu zbudowano w 1593 r. Daszek chroni przed słońcem i deszczem, a po północnej stronie jest niewielka świątynia. Według jednej z legend, budowę Krytego Mostu Japońskiego rozpoczęto w roku małpy, a zakończono w roku psa, stąd jednego wejścia strzegą wizerunki małp, a drugiego psów.
Prześliczna kolekcja niebiesko-białej ceramiki z okresu Dai Viet wystawiona jest w odnowionym budynku Muzeum Ceramiki. Warto zwrócić uwagę na mozaikę nad stawem na wewnętrznym dziedzińcu.

Pagoda Chuc Thanh z 1454 r. jest najstarsza w Hoi Anie. Wśród nadal używanych starych przedmiotów jest 200-letni kamienny gong oraz - podobno jeszcze starszy - drewniany w kształcie karpia.
W Hoi Anie 14. dnia każdego miesiąca księżycowego (podczas pełni) od 17.30 do 22.00 odbywa się Noc Legend. Wieczory świąteczne to tradycyjne jedzenie, tańce i śpiewy oraz zawody na oświetlonych latarniami uliczkach centrum.

Okazje Last Minute: Hoi An

Victoria Hoi An Beach Resort & Spa

Victoria Hoi An Beach Resort & Spa
7 dni 15.10 - 22.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Zaciszne położenie obok piaszczystej plaży
  • Możliwość bezpłatnego korzystania z rowerów
  • Pyszne wyżywienie z lokalnymi przysmakami
  • Przyjazny i pomocny personel hotelowy
9 998 zł / 2 os.
4 999 zł / 1 os.

Sunrise Resort Premium Resort

Sunrise Resort Premium Resort
7 dni 02.07 - 09.07 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
10 298 zł / 2 os.
5 149 zł / 1 os.

Palm Garden Beach Resort

Palm Garden Beach Resort
7 dni 05.03 - 12.03 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
last
minute
11 258 zł / 2 os.
5 629 zł / 1 os.

Wietnam na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY