Hoi An - Przewodnik

Zabytkowe miasteczko <strong>Hoi An</strong> (dawne Faifo), 30 km na poludnie od Danangu, nad rzeka Thu Bon, w XVI w. bylo jednym z najwiekszych centrów handlowych w Azji Poludniowo-Wschodniej. Niskie, kryte dachówka domy oraz waskie uliczki, w których wyraznie widac wplyw chinskiej architektury, tworza specyficzna atmosfere miasta. W <strong>Hoi Anie</strong> ma sie wrazenie, ze czas cofnal sie o kilkaset lat.

Pogoda w Hoi An

Dzisiaj, 18.9 28°C
Zabytkowe miasteczko Hoi An (dawne Faifo), 30 km na poludnie od Danangu, nad rzeka Thu Bon, w XVI w. bylo jednym z najwiekszych centrów handlowych w Azji Poludniowo-Wschodniej. Niskie, kryte dachówka domy oraz waskie uliczki, w których wyraznie widac wplyw chinskiej architektury, tworza specyficzna atmosfere miasta. W Hoi Anie ma sie wrazenie, ze czas cofnal sie o kilkaset lat. Po wpisaniu Starego Miasta w na liste Swiatowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO pobierane sa oplaty za zwiedzanie, przeznaczone na konserwatorskie prace. Hoi An - pomimo duzego naplywu turystów - jest bardzo konserwatywne. Z szacunku dla mieszkanców goscie powinni ubierac sie skromnie (koszule z rekawami) i odpowiednio zachowywac, szczególnie w swiatyniach.
Hoi An Trails Resort

Hoi An Trails Resort

Cena za 1 osobę:
3 849 zł
Swiatynia Quan Cong poswiecona jest bóstwu Quan Cong. Wewnatrz stoja piekne pozlacane posagi z papier mâché. Dach wokól dziedzinca zdobia rzygacze w ksztalcie karpi. Przed wejsciem na podest przed Quan Cong nalezy zdjac obuwie.
Tan Ky to wspaniale zachowany XIX-wieczny dom wietnamskiego kupca. W architekturze widac chinskie i japonskie wplywy.
Hoi An Beach Resort

Hoi An Beach Resort

Cena za 1 osobę:
4 629 zł
Cau Nhat Ban/Lai Vien Kieu zbudowano w 1593 r. Daszek chroni przed sloncem i deszczem, a po pólnocnej stronie jest niewielka swiatynia. Wedlug jednej z legend, budowe Krytego Mostu Japonskiego rozpoczeto w roku malpy, a zakonczono w roku psa, stad jednego wejscia strzega wizerunki malp, a drugiego psów.
Przesliczna kolekcja niebiesko-bialej ceramiki z okresu Dai Viet wystawiona jest w odnowionym budynku Muzeum Ceramiki. Warto zwrócic uwage na mozaike nad stawem na wewnetrznym dziedzincu.

Pagoda Chuc Thanh z 1454 r. jest najstarsza w Hoi Anie. Wsród nadal uzywanych starych przedmiotów jest 200-letni kamienny gong oraz - podobno jeszcze starszy - drewniany w ksztalcie karpia.
W Hoi Anie 14. dnia kazdego miesiaca ksiezycowego (podczas pelni) od 17.30 do 22.00 odbywa sie Noc Legend. Wieczory swiateczne to tradycyjne jedzenie, tance i spiewy oraz zawody na oswietlonych latarniami uliczkach centrum.

Okazje Last Minute: Hoi An

7 dni 08.10 - 15.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel DOBRY WYBÓR

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Zaciszne położenie obok piaszczystej plaży
  • Możliwość bezpłatnego korzystania z rowerów
  • Pyszne wyżywienie z lokalnymi przysmakami
  • Przyjazny i pomocny personel hotelowy
4 879 zł/os.
cena za 2 osoby: 9 758 zł
4 879 zł/os.
cena za 2 os. 9 758 zł
7 dni 15.10 - 22.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
4 979 zł/os.
cena za 2 osoby: 9 984 zł
4 979 zł/os.
cena za 2 os. 9 984 zł
7 dni 12.11 - 19.11 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
5 129 zł/os.
cena za 2 osoby: 10 258 zł
5 129 zł/os.
cena za 2 os. 10 258 zł

Wietnam na skróty

Miejsca: