Hoi An - Przewodnik

Zabytkowe miasteczko <strong>Hoi An</strong> (dawne Faifo), 30 km na poludnie od Danangu, nad rzeka Thu Bon, w XVI w. bylo jednym z najwiekszych centrów handlowych w Azji Poludniowo-Wschodniej. Niskie, kryte dachówka domy oraz waskie uliczki, w których wyraznie widac wplyw chinskiej architektury, tworza specyficzna atmosfere miasta. W <strong>Hoi Anie</strong> ma sie wrazenie, ze czas cofnal sie o kilkaset lat.

Pogoda w Hoi An

Dzisiaj, 8.4 27°C
Zabytkowe miasteczko Hoi An (dawne Faifo), 30 km na poludnie od Danangu, nad rzeka Thu Bon, w XVI w. bylo jednym z najwiekszych centrów handlowych w Azji Poludniowo-Wschodniej. Niskie, kryte dachówka domy oraz waskie uliczki, w których wyraznie widac wplyw chinskiej architektury, tworza specyficzna atmosfere miasta. W Hoi Anie ma sie wrazenie, ze czas cofnal sie o kilkaset lat. Po wpisaniu Starego Miasta w na liste Swiatowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO pobierane sa oplaty za zwiedzanie, przeznaczone na konserwatorskie prace. Hoi An - pomimo duzego naplywu turystów - jest bardzo konserwatywne. Z szacunku dla mieszkanców goscie powinni ubierac sie skromnie (koszule z rekawami) i odpowiednio zachowywac, szczególnie w swiatyniach.
Fivitel Hoi An

Fivitel Hoi An

Cena za 1 osobę:
4 079 zł
Swiatynia Quan Cong poswiecona jest bóstwu Quan Cong. Wewnatrz stoja piekne pozlacane posagi z papier mâché. Dach wokól dziedzinca zdobia rzygacze w ksztalcie karpi. Przed wejsciem na podest przed Quan Cong nalezy zdjac obuwie.
Tan Ky to wspaniale zachowany XIX-wieczny dom wietnamskiego kupca. W architekturze widac chinskie i japonskie wplywy.
Hoi An Trails Resort

Hoi An Trails Resort

Cena za 1 osobę:
4 199 zł
Cau Nhat Ban/Lai Vien Kieu zbudowano w 1593 r. Daszek chroni przed sloncem i deszczem, a po pólnocnej stronie jest niewielka swiatynia. Wedlug jednej z legend, budowe Krytego Mostu Japonskiego rozpoczeto w roku malpy, a zakonczono w roku psa, stad jednego wejscia strzega wizerunki malp, a drugiego psów.
Przesliczna kolekcja niebiesko-bialej ceramiki z okresu Dai Viet wystawiona jest w odnowionym budynku Muzeum Ceramiki. Warto zwrócic uwage na mozaike nad stawem na wewnetrznym dziedzincu.

Pagoda Chuc Thanh z 1454 r. jest najstarsza w Hoi Anie. Wsród nadal uzywanych starych przedmiotów jest 200-letni kamienny gong oraz - podobno jeszcze starszy - drewniany w ksztalcie karpia.
W Hoi Anie 14. dnia kazdego miesiaca ksiezycowego (podczas pelni) od 17.30 do 22.00 odbywa sie Noc Legend. Wieczory swiateczne to tradycyjne jedzenie, tance i spiewy oraz zawody na oswietlonych latarniami uliczkach centrum.

Okazje Last Minute: Hoi An

7 dni 26.05 - 02.06 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
5 149 zł/os.
cena za 2 os.: 10 298 zł
7 dni 23.06 - 30.06 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Zaciszne położenie obok piaszczystej plaży
  • Możliwość bezpłatnego korzystania z rowerów
  • Pyszne wyżywienie z lokalnymi przysmakami
  • Przyjazny i pomocny personel hotelowy
5 399 zł/os.
cena za 2 os.: 10 798 zł
7 dni 30.06 - 07.07 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
5 549 zł/os.
cena za 2 os.: 11 098 zł

Wietnam na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY