Wietnam - Przewodnik

<p>Znany przede wszystkim z dzialan wojennych <strong>Wietnam</strong>, jest najbardziej rozwinietym gospodarczo i turystycznie krajem Indochin. Wciaz konkuruje z Tajlandia, która od lat odnosi ogromne sukcesy w przyciaganiu zagranicznych turystów na wczasy czy krótkie wycieczki.

Pogoda w Wietnamie

Dzisiaj, 13.8 28°C

Znany przede wszystkim z dzialan wojennych Wietnam, jest najbardziej rozwinietym gospodarczo i turystycznie krajem Indochin. Wciaz konkuruje z Tajlandia, która od lat odnosi ogromne sukcesy w przyciaganiu zagranicznych turystów na wczasy czy krótkie wycieczki.

Polozony jest w poludniowo-wschodniej czesci kontynentu azjatyckiego. Powierzchnia panstwa wynosi 332 tys. km2 i zyje tu okolo 86 mln mieszkanców. Jest to kraj egzotyczny, pelen kontrastów, zamieszkaly przez wiele mniejszosci etnicznych. W górach wietnamskich mozna zyc jak pustelnik, podczas gdy duze miasta wyrastaja na metropolie o swiatowym charakterze. Wiekszosc rodowitych Wietnamczyków mieszka na terenach wiejskich, dlatego chcac poznac ich zycie i kulture, trzeba wybrac sie poza miasta Ho Chin Minh czy Hanoi.

Najwazniejszym miastem kraju jest jego stolica Ha Noi - miasto spokojne, centrum zycia kulturalnego, gdzie najczesciej turysci wybieraja sie na wycieczki chcac poznac jak zyja tutejsi mieszkancy. Hanoi tchnie duchem komunizmu, o czym mozna przekonac sie na kazdym kroku. Zewszad mieszkanców otaczaja i turystów sierpy i mloty oraz flagi narodowe. W stolicy znajduje sie praktycznie nieodnawiana starówka, muzeum historyczne i etnograficzne. Warto spedzic troche czasu w pelnych uroku, niewielkich uliczkach. Siasc przy kawie w malych knajpkach i spróbowac lokalnych przysmaków wprost ze straganów na ulicy.
Romana Resort & Spa

Romana Resort & Spa

Cena za 1 osobę:
3 453 zł
Drugim pod wzgledem wielkosci miastem Wietnamu jest miasto portowe Ho-Chí-Minh, czyli dawny Sajgon. Jego dynamiczny rozwój jest zauwazalny na kazdym kroku. Widac to szczególnie w District 1 oraz w District 5, dokad zabierze nas riksza. Dristrict 5 nazywany jest inaczej dzielnica Chinatown lub Cho Lon, bowiem zamieszkuje ja prawie milionowa chinska diaspora. W Sajgonie mozna zobaczyc Muzeum Pozostalosci Wojennych, jeden z elementów politycznej propagandy wladzy.

Bedac na wakacjach w Wietnamie warto odwiedzic dawna cesarska stolice Huế, miasta Dà Nang, Hai Phong, i Nha Trang oraz letnia rezydencje cesarska Dà Lạt. Hue jest uznawane za centrum sztuki wietnamskiej i ojczyzne artystów. Miesci sie tu palac cesarski, gdzie mozna poplynac rzeka perfumowa wzdluz szlaku grobowców wladców Wietnamu. W niewielkiej odleglosci od miasta sa dzikie plaze, gdzie zakosztujemy prawdziwej ciszy i spokoju, w egzotycznym klimacie.

Kraj ten oferuje luksusowe wakacje w stylu kolonialnym, m.in. w miescie Sa Dec, na jednej z przepieknych plaz, jak i ekscytujace, pelne przygód, aktywne wycieczki w góry, gdzie mozna podziwiac dzungle i spac w niewielkich wioskach, goszczonym przez okolicznych mieszkanców.
Pandanus Resort

Pandanus Resort

Cena za 1 osobę:
3 599 zł
Wietnam to wielkie rzeki, targi na wodzie i przepiekne krajobrazy. Tego wszystkiego mozna zakosztowac w Can Tho, w delcie Mekongu. Znajduje sie tu niezliczona ilosc kanalów i niewielkich rzek, które sa zeglowne i pozwalaja na szybkie i tanie przemieszczanie sie po tym terenie zarówno mieszkancom, jak i turystom. Milosnicy nurkowania powinni wybrac sie do Nha Trang, gdzie warto równiez zobaczyc starozytne ruiny Chamów. W Hoi An, sredniowiecznym porcie morskim, mozna podziwiac perle architektury Wietnamu.

Godnym uwagi kurortem nadmorskim jest Sapa/Lao Cai, o francuskich korzeniach. Zachowala sie tu kolonialna architektura, a mieszkancami sa przesiedleni z nizin Wietnamczycy. To dobra baza wypadowa do zwiedzania gór i wiosek etnicznych, a jednoczesnie miejsce wypoczynku na wakacjach. 
 


Opinie o miastach w Wietnamie

4,7
Hoi An Halina
Bardzo urocza miejscowość. Typowo turystyczna, ale z urokiem. Wycieczki łódkami po rzece za 200.000 dongów 30 minut z lampionami na wodę :)
Sympatyczny targ lokalny. Koniecznie trzeba się o wszystko targować. Wstęp do miasta niby płatny, ale spokojnie można ignorować kasjerów ;)

Okazje Last Minute: Wietnam

8 dni 13.10 - 21.10 Inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
3 938 zł/os.
cena za 2 os.: 7 876 zł
7 dni 13.10 - 20.10 Inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
3 943 zł/os.
cena za 2 os.: 7 886 zł
8 dni 28.10 - 05.11 Inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
3 958 zł/os.
cena za 2 os.: 7 916 zł

Wietnam na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY