Danang - Przewodnik

<strong>Danang</strong> (Da Nang), czwarte co do wielkości miasto w Wietnamie, to dla większości turystów jedynie przystanek przed zwiedzaniem <strong>Muzeum Czampy</strong>. Okoliczne puste plaże zachęcają do odpoczynku.

Pogoda w Danang

Dzisiaj, 24.4 33°C
Danang (Da Nang), czwarte co do wielkości miasto w Wietnamie, to dla większości turystów jedynie przystanek przed zwiedzaniem Muzeum Czampy. Okoliczne puste plaże zachęcają do odpoczynku. Słynne Bao Tang Cham (Muzeum Czampy) jest najcenniejszym klejnotem Danangu. W jasnych, przestronnych salach mieści się najpiękniejsza na świecie kolekcja misternych piaskowcowych rzeźb, statuetek tańczących kobiet i bogiń czczonych przez Czamów oraz narzędzia codziennego użytku. Eksponaty pochodzą z całego kraju i naprawdę warto nadłożyć drogi, by je zobaczyć.
Około 10 km na południe od miasta wznoszą się olbrzymie Góry Marmurowe, czyli pięć marmurowych skał, które były kiedyś wyspami. W naturalnych jaskiniach kryją się małe hinduistyczne i buddyjskie świątynie, jest malownicza pagoda i platformy widokowe, z których rozciągają się oszałamiające widoki na ocean i okolicę.

Bai Non Nuoc (Chińska Plaża), rozsławiona przez amerykański serial telewizyjny pod tym samym tytułem, to szereg plaż ciągnących się 30 km na północ i południe od Gór Marmurowych. Od połowy września do grudnia są tu świetne warunki do surfowania.

Wietnam na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY