Gospodarka Singapuru

Singapur nalezy do bogatszych panstw swiata. Jest to kraj wysokouprzemyslowiony i nalezy do grupy tzw. <strong>"azjatyckich tygrysów"</strong>.

Pogoda w Singapurze

Dzisiaj, 19.2 30°C
Singapur nalezy do bogatszych panstw swiata. Jest to kraj wysokouprzemyslowiony i nalezy do grupy tzw. "azjatyckich tygrysów". Rozkwit gospodarki kraju nastapil w ciagu ostatnich dwudziestu lat, dzieki rzadom Lee Kuan Yew. Jest to jednoczesnie najbardziej stabilne panstwo Azji poludniowo-wschodniej.

Rolnictwo nie odgrywa wiekszej roli podobnie jak przemysl wydobywczy. Wszystkie surowce sa importowane, nawet slodka woda.

Dobrze natomiast rozwiniety jest przemysl przetwórczy. Z najlepiej prosperujacych nalezy wymienic: rafineryjny, elektroniczny, stoczniowy oraz maszyn górniczych i odziezowy. Singapur zajmuje 4 miejsce w swiecie w produkcji radioodbiorników.
Ibis Bencoolen

Ibis Bencoolen

Cena za 1 osobę:
3 983 zł
W Singapurze znajduje sie jeden z najwiekszych na swiecie pod wzgledem zajmowanej powierzchni port. W 1981 roku w dzielnicy Changi otwarto lotnisko, które jest jednym z najwiekszych portów lotniczych w Azji. Jest to wazny wezel komunikacyjny w polaczeniach z Australia. Wazna dziedzina takze jest transport morski.

Istotnym zródlem dochodów panstwa sa uslugi finansowe i bankowe. To tutaj znajduje sie najwieksza w Azji gielda.

Duze zyski coraz wiecej przynosi turystyka. Rocznie do Singapuru przyjezdza okolo 5 mln turystów, glównie z krajów azjatyckich, ale równiez z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy tez Stanów Zjednoczonych.
Furama City Centre

Furama City Centre

Cena za 1 osobę:
4 174 zł
Na wyspie Sentosa otwarto specjalnie dla zagranicznych gosci park rozrywki, osrodek konferencyjny, a takze wolnoclowe strefy w porcie i na lotnisku.

Na wschodnim wybrzezu znajduja sie liczne baseny kapielowe, pola golfowe oraz korty tenisowe.

Okazje Last Minute: Singapur

7 dni 24.09 - 01.10 Inne terminy Kraków BB - Śniadania TUI
4 246 zł/os.
cena za 2 os.: 8 492 zł
7 dni 12.03 - 19.03 Inne terminy Kraków BB - Śniadania TUI
4 298 zł/os.
cena za 2 os.: 8 596 zł
7 dni 15.04 - 22.04 Inne terminy Kraków BB - Śniadania TUI
4 342 zł/os.
cena za 2 os.: 8 684 zł

Singapur na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY