RPA - Przewodnik

<p>Kraj na drugim krańcu ziemi - Republika Południowej Afryki to egzotyka w najczystszym wydaniu, gdzie jednak występują ogromne różnice rozwojowe pomiędzy poszczególnymi regionami kraju. Co o <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/rpa/" target="_blank">RPA</a></strong> powinien wiedzieć turysta wybierający się tam na wycieczkę lub wczasy?

Pogoda w RPA

Dzisiaj, 24.6 33°C

Kraj na drugim krańcu ziemi - Republika Południowej Afryki to egzotyka w najczystszym wydaniu, gdzie jednak występują ogromne różnice rozwojowe pomiędzy poszczególnymi regionami kraju. Co o RPA powinien wiedzieć turysta wybierający się tam na wycieczkę lub wczasy?

Położenie i najważniejsze ośrodki miejskie
RPA, czyli Republika Południowej Afryki znajduje się na południowym krańcu kontynentu afrykańskiego i jest najdalej wysuniętym państwem w Afryce. Mieszka tu na stałe około 50 mln mieszkańców, a stolicą kraju jest Pretoria. Drugim co do wielkości miastem RPA jest Kapsztad. W Pretorii znajduje się siedziba rządu, ale już siedziba parlamentu w Kapsztadzie. Kolejnymi, dużymi ośrodkami miejskimi w RPA są: Johannesburg, Durban, Kimberley, Port Elisabeth i Polokwane.
Lagoon Beach

Lagoon Beach

Cena za 1 osobę:
6 379 zł - 7 %
Kraj graniczy z Botswaną, Mozambikiem, Namibią, Suazi i Zimbabwe. Co ciekawe, na terenie RPA, znajduje się odrębna enklawa Lesotho. RPA ma swoje trzy symbole narodowe i jest to antylopa Springbok, żuraw błękitny oraz drzewo Protea. Na terenie RPA, na południu kraju, znajduje się słynny Przylądek Dobrej Nadziei.

Skład etniczny RPA
W RPA żyje aż 36 grup etnicznych, dlatego kraj ten uznawany jest za wieloetniczny. Obowiązuje aż 11 języków urzędowych, w tym angielski i afrikaans. Największą część populacji stanowią czarnoskórzy Afrykanie, aż 80 proc. Biali to zaledwie 9 proc. mieszkańców. Pozostali to Mulaci, hindusi i Azjaci.

Turystyka w RPA
Wśród różnych gałęzi gospodarki RPA turystyka zajmuje bardzo ważne miejsce. Turyści przyjeżdżają do tego kraju w poszukiwaniu prawdziwej egzotyki, którą otrzymują w licznych parkach narodowych. Dzika przyroda, piękne krajobrazy i możliwość podziwiania z bliska dzikich, afrykańskich zwierząt to główne atuty turystyczne tego kraju. Najczęściej podróżni decydują się na uczestnictwo w safari po Parku Narodowym Krugera.
Fairmont Zimbali Resort

Fairmont Zimbali Resort

Cena za 1 osobę:
7 029 zł
Dla osób chcących zobaczyć unikalną architekturę RPA polecana będzie wycieczka do Kapsztadu, Johannesburga, Pretorii i Durbanu.  Kapsztad nazywany jest miastem matecznikiem. To miasto w RPA założyła Holenderska Kompania Wschodnioindyjska. Słynie ono nie tylko z zabytków, ale i pięknych plaż i winnic położonych tuż nad brzegiem oceanu. Dla wielu Kapsztad jest najpiękniejszym miastem całej Afryki. Widok z góry na miasto, ocean i zatokę, nad którą położony jest Kapsztad, zapewnia Góra Stołowa, będąca jednym z 7 nowych cudów natury. Obiekt ten został wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Na płaski szczyt można dostać się wyciągiem, w oszklonej platformie, która w czasie jazdy obraca się wokół własnej osi.

Na spacer w Kapsztadzie koniecznie trzeba się wybrać po nabrzeżu V&A Waterfront, gdzie zobaczymy nowoczesne centra handlowe graniczące z targiem rybnym, starymi domami z czasów Holenderskiej Kompanii oraz Chavonnes Battery Museum.
W RPA każdy turysta znajdzie coś szczególnego dla siebie - piękne, historyczne miejsca w Kapsztadzie, Johannesburgu czy w Pretorii, nowoczesne centra handlowe, targi rybne, luksusowe restauracje serwujące owoce morza, a także atrakcje w postaci plażowania na pięknych, piaszczystych plażach na liczącym sobie aż 2500 km wybrzeżu, albo trekking po Górach Smoczych.


RPA na skróty

Miejsca:
Przewodnik: