Kraków - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/polska/krakow/krakow/" target="_blank">Urlop w Krakowie</a> wydaje się być doskonałą opcją dla tych, którzy cenią sobie szeroki wybór aktywności podczas <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/polska/" target="_blank">wakacji w Polsce</a>. Jest to miasto, które przypadnie do gustu zarówno tym, którzy podróżują w gronie przyjaciół, jak i rodziny, czy też drugiej połówki. Jedno jest pewne - tutaj nie można się nudzić.

Pogoda w Krakowie

Dzisiaj, 28.11 -0°C

Urlop w Krakowie wydaje się być doskonałą opcją dla tych, którzy cenią sobie szeroki wybór aktywności podczas wakacji w Polsce. Jest to miasto, które przypadnie do gustu zarówno tym, którzy podróżują w gronie przyjaciół, jak i rodziny, czy też drugiej połówki. Jedno jest pewne - tutaj nie można się nudzić.

Położenie
Kraków znajduje się w południowej części kraju, a dokładniej w województwie małopolskim. Miasto położone jest nad Wisłą, która jest największą, a zarazem najpopularniejszą rzeką w Polsce. Warto wspomnieć o bujnej, a zarazem efektownej roślinności, która znajduje się w pobliżu wody. Nadaje ona magicznego klimatu.

Co warto zobaczyć w Krakowie
Atrakcje turystyczne Krakowa zachęcają do zwiedzania miasta minimum przez kilka dni. Właśnie dlatego dobrze jest wziąć pod uwagę dłuższy wyjazd.

Zwiedzanie Krakowa warto rozpocząć od Bazyliki Mariackiej, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Kościół posiada charakterystyczne wieże, obok których nie można jest przejść obojętnie. Nie bez powodu jest to jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów sakralnych. Budowla jest majestatyczna, a jednocześnie piękna. Plusem jest fakt, że została ona zachowana w bardzo dobrym stanie.

Kazimierz to miejsce wyjątkowe, które doceniają przede wszystkim ci, którzy stawiają na nieprzeciętną atmosferę. W tej lokacji znajduje się spora ilość żydowskich restauracji, gdzie można zjeść smacznie, a zarazem zdrowo. Nie można również zapomnieć o urokliwych kawiarenkach, które zachęcają do krótkiego odpoczynku. Opisywana dzielnica miasta żyje nie tylko w dzień, ale również w nocy.

Będąc w Krakowie nie można nie zobaczyć Starego Miasta. Jest to idealna miejsce na to, aby przyjemnie spędzić czas i zrelaksować się. Na specjalna uwagę zasługują zabytkowe kamienice. Wiele z nich zdobionych jest płaskorzeźbami, czy też rzeźbami. Wieczorem jest tutaj niezwykle romantycznie, a więc warto wybrać się tutaj na spacer z ukochaną osobą.

Park Planty zlokalizowany w bliskiej odległości od starówki wydaje się być świetnym miejscem na długie wędrówki. Z pewnością przypadnie on do gustu tym, którzy cenią sobie bliski kontakt z naturą. Otaczająca zieleń zachęca do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Zakrzówek to doskonale znany akwen nurkowy, który przyciąga głównie młodych ludzi. Wbrew pozorom nie jest on przesadnie oblegany przez turystów, co zadowoli tych, którzy chcą uniknąć tłumu. Patrzenie na przejrzystą i czystą wodą uspokaja, a także działa odprężająco. Jest to fantastyczna lokacja na piknik.


Polska na skróty

Miejsca:
Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY