Co zabrać do Norwegii

1. Skandynawia na czele z Norwegią przoduje w Europie w dziedzinie <strong>ochrony wciąż dziewiczych terenów</strong> i wraz ze słynnymi <strong>fiordami</strong> zachwyca swym pięknem każdego turystę. <strong>Aparat</strong> lub <strong>kamera</strong> są wręcz niezbędne.

Pogoda w Norwegii

Dzisiaj, 21.11 -5°C
1. Skandynawia na czele z Norwegią przoduje w Europie w dziedzinie ochrony wciąż dziewiczych terenów i wraz ze słynnymi fiordami zachwyca swym pięknem każdego turystę. Aparat lub kamera są wręcz niezbędne. 2. Przyroda jest niesamowita, ale też groźna. W zależności od pory roku (lato jest dość krótkie) odpowiednio ciepła odzież jest konieczna; zawsze przeciwdeszczowa i osłaniająca od wiatru.

3. Warto zabrać międzynarodową legitymację studencką ( i pytać o zniżki) oraz prawo jazdy.

4. W północnej Norwegii białe noce trwają nawet od 20 maja do 20 lipca - można zabrać zatem budzik, żeby ułatwić sobie orientacje czasową.

5. Walutą w Norwegii jest korona, która dzieli się na 100 ore. Dostępne w obiegu monety to: 50 ore, 1, 5, 10, 20 NOK oraz banknoty: 50, 100, 200, 500, 1000 NOK.

6. Karty kredytowe i czeki są szeroko akceptowane. Uważajmy jednak na nasze wydatki, gdyż Norwegia na pewno nie jest tanim krajem. Czeki podróżne honorowane są w bankach, hotelach, sklepach i na lotniskach.

Norwegia na skróty

Miejsca:
Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY