Acapulco - Przewodnik

To <strong>najstarszy</strong> z nadmorskich kurortów Meksyku. Jego nazwa przywołuje skojarzenia ze złocistymi plażami, gigantycznymi hotelami, bogatym życiem nocnym i clavadistas - śmiałymi nurkami, którzy skaczą do morza ze wzgórza <strong>La Quebrada</strong>.

Pogoda w Acapulco

Dzisiaj, 28.9 32°C
To najstarszy z nadmorskich kurortów Meksyku. Jego nazwa przywołuje skojarzenia ze złocistymi plażami, gigantycznymi hotelami, bogatym życiem nocnym i clavadistas - śmiałymi nurkami, którzy skaczą do morza ze wzgórza La Quebrada. Miasto rozwija się bardzo szybko. Jedną jego część stanowi Bahía de Acapulco - ciągnąca się wzdłuż wybrzeża z pięknymi plażami, luksusowymi hotelami, skupiającymi światowy high life dyskotekami, drogimi, klimatyzowanymi sklepami i restauracjami. Druga to leżące nieco w głębi lądu śródmieście z zatłoczonymi chodnikami, korkami ulicznymi, taksówkarzami wyczekującymi na klientów.
Acapulco zajmuje wąski 11-kilometrowy pas płaskiej ziemi wzdłuż Bahía de Acapulco (inaczej Bahía de Santa Lucía), 400 km na południe od miasta Meksyk. Podobnie jak w większości miast na terenie dawnych kolonii hiszpańskich sercem starego Acapulco jest katedra wraz z otaczającym ją placem (zócalo).

Miasto dzieli się na trzy części. Stare Acapulco, w turystycznych folderach nazywane dawniej Acapulco Tradicionál, a obecnie Acapulco Naútico; Acapulco Dorado (Acapulco Złociste) ciągnie się wzdłuż zatoki, na wschód od Playa Hornos; Acapulco Diamante (Acapulco Diamentowe) z kolei to nowa, luksusowa dzielnica turystyczna.

Przy zachodnim krańcu Bahía de Acapulco jest Península de las Playas. Na południe od półwyspu leży Isla de la Roqueta (wyspa), a tuż obok La Capilla Submarina (Podwodna Kaplica) - zanurzony w wodzie posąg Matki Boskiej z Guadalupe. Z Playa Caleta na południowym krańcu półwyspu Avenida López Mateos biegnie na zachód, a potem na północ, w kierunku plaż La Angosta i La Quebrada, skąd skręca na wschód do centrum miasta.

Na Playa Caleta zaczyna się druga ważna ulica Acapulco, Avenida Costera Miguel Alemán. Znana także pod skróconymi nazwami "La Costera" lub "Miguel Alemán", stanowi główną nadmorską trasę miasta.

Opinie : w Acapulco

4,8
Acapulco Mariola
Eh, Acapulco... Niezapomniane wrażenia, chociaż minęło już ponad pięć lat... Faktycznie, Acapulco, to plaża, kąpiele słoneczne, sporty wodne, błogie lenistwo i nocne życie. No i zgodnie z meksykańską tradycją nikomu nigdzie się nie spieszy. Pocztówka wrzucona w hotelu w sierpniu dotarła do Polski w grudniu. :) Jako ciekawostkę dodam, że w lagunie znajdującej się o ok. pół godziny jazdy od centrum kręcono Rambo :)

Meksyk na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY