Pangkor - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malezja/" target="_blank">Malezja</a> to kraj w Azji Południowo-Wschodniej, który obejmuje swoim zasięgiem między innymi <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/malezja/polwysep-malajski/" target="_blank">Półwysep Malajski</a> i wyspę Borneo. Należy do niego także niewielka <strong>wyspa Pangkor</strong>. Gdzie dokładnie znajduje się Pangkor i jakie atrakcje oferuje turystom?

Pogoda w Pangkor

Dzisiaj, 20.3 31°C
Malezja to kraj w Azji Południowo-Wschodniej, który obejmuje swoim zasięgiem między innymi Półwysep Malajski i wyspę Borneo. Należy do niego także niewielka wyspa Pangkor. Gdzie dokładnie znajduje się Pangkor i jakie atrakcje oferuje turystom? O regionie, położenie
Pangkor to region - wyspa w Malezji, położona w stanie Perak, w północno-zachodniej części Półwyspu Malajskiego. Ma zaledwie 8 km2 powierzchni i około 25 tys. stałych mieszkańców. Na wyspie znajduje się port lotniczy, co zdecydowanie ułatwia dojazd na wakacje do tego regionu turystom. Na wyspę Pangkor można dotrzeć też po krótkiej podróży promem z Lumutu czy dojechać przez Ipoh. W weekendy i święta często na Pangkor robi się naprawdę tłoczno, ponieważ przyjeżdżają tu Malezyjczycy, którzy chcą odpocząć od miejskiego hałasu. 

Najważniejsze miejsce w gospodarce wyspy, a zwłaszcza jej wschodniej części, zajmuje rybołówstwo i produkcja artykułów żywnościowych z suszonych ryb.

Atuty turystyczne Pangkor
Na Pangkor można uprawiać zróżnicowaną turystykę - wypoczynkową i aktywną. Piaszczyste plaże na wyspie zaliczane są do najpiękniejszych na zachodnim wybrzeżu.  Najpopularniejsze są dwie plaże w Teluk Nipah - jedna w centrum, a druga w zatoce Coral Bay. Pięknie prezentuje się także plaża w Pasir Bogak, gdzie jest mało ludzi.

Główny zabytek Pulau Pangkor - ruiny holenderskiej twierdzy z 1670 r., znajduje się w w Teluk Gedong, 3 km na południe od Pangkor Town. W głębi lądu wznoszą się wzgórza porośnięte dżunglą, gdzie nietrudno znaleźć dziewicze zakątki. Centralną część wyspy zajmuje teren górzysty, porośnięty dżunglą. To prawdziwy las równikowy, dochodzący nawet na skraj morza. Żyje tu mnóstwo jaszczurek, małp i dzioborożców, przypominających swoim wielkim dziobem tukany. Okoliczne wody wokół Pangkor obfitują w bogactwo fauny i flory, dlatego można tu przyjechać na wycieczkę i nurkować przy rafie koralowej. Działają tutaj liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Na Pangkor jest cicho i spokojnie, zwłaszcza poza weekendami. Wyspa nie jest jeszcze tak popularna wśród turystów. Co ciekawe, na plażach można spotkać dziko żyjące małpy. Aby zajrzeć w głąb dżungli, można wybrać się na wycieczkę do miejscowości Teluk Nipah i zobaczyć niewielki wodospad.

Malezja na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY