Temperatury i pogoda na Wyspach Kanaryjskich

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich

Dzisiaj, 20.07 28 °C
Jutro, 21.07 26 °C
Pojutrze, 22.07 26 °C

Ten archipelag i jeden z regionów Hiszpanii, położony na Oceanie Atlantyckim, słynie z subtropikalnego klimatu, który charakteryzuje się ciepłymi i suchymi latami oraz łagodnymi zimami. Najwyższe dzienne temperatury na Wyspach Kanaryjskich notujemy w lipcu i w sierpniu (27-28°C), najchłodniej zaś jest w styczniu i w lutym, kiedy to termometry wskazują średnie wartości między 19°C a 21°C. Opady deszczu są rzadkie, a jeśli występują to sporadycznie w miesiącach europejskiej zimy. Dni są długie, co sprawia, że pogoda na Wyspach Kanaryjskich jest dobra przez cały rok, sprzyjając tym samym różnorodnym aktywnościom na świeżym powietrzu.

Kiedy najlepiej jechać na Wyspy Kanaryjskie?

Wyspy Kanaryjskie praktycznie przez cały rok oferują turystom ciekawe atrakcje, a stabilna pogoda w regionie sprawia, że warto go odwiedzić zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Podróżni, którzy cenią sobie spokojny wypoczynek i są nastawieni głównie na zwiedzanie oraz długie spacery, mogą wybrać się tutaj między listopadem a marcem. Turyści szukający gwaru, licznych imprez oraz miłośnicy upałów, powinni odwiedzić ten hiszpański zakątek w lipcu bądź sierpniu, kiedy to temperatura na Wyspach Kanaryjskich przekracza często 28°C, a słońce obecne jest na niebie około 11 godzin.

Najcieplejsze miesiące na Wyspach Kanaryjskich

Najwyższe temperatury na Wyspach Kanaryjskich odnotowuje się w szczycie europejskiego lata, czyli w lipcu i w sierpniu. Miesiące te są najgorętszym okresem hiszpańskiego archipelagu, co sprawia, że tętni on życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. Słońce, które w tym okresie obecne jest na niebie nawet przez 12 godzin, nagrzewa okoliczne wody Oceanu Atlantyckiego aż do 24°C, stwarzając idealne warunki do wielogodzinnych kąpieli oraz uprawiania różnych sportów. Warto również wspomnieć, że w tym okresie opady w regionie nie występują prawie wcale, a w okolicznych miasteczkach wieczorami odbywa się wiele imprez oraz spotkań tematycznych.

KIedy jest najcieplejsza woda na Wyspach Kanaryjskich?

Wody Oceanu Atlantyckiego najcieplejsze są od sierpnia do października, a termometry w nim zanurzone wskazują wówczas 23-24 stopnie, sprawiając, że warunki do kąpieli są idealne, zbliżone do tych, panujących w hotelowych basenach. W tym czasie również pogoda na Wyspach Kanaryjskich jest niezwykle przyjemna, pozwalając turystom na spędzanie wielu godzin na zjawiskowych plażach oraz eksploracje interesujących zabytków regionu. Osoby, które zaplanowały swój urlop na lipiec, również powinny być zadowolone, bowiem temperatura wód oscyluje wtedy w granicy 22°C.

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w styczniu

Styczeń jest jednym z najchłodniejszych miesięcy regionu, kiedy temperatury na Wyspach Kanaryjskich oscylują w granicy 21°C w ciągu dnia, nocami spadając do 14°C. Termometry zanurzone w wodzie wskazują jakieś 20 stopni, a słońce obecne jest na horyzoncie średnio przez 8 godzin na dobę. Miesiąc ten będzie idealny dla turystów, którzy chcieliby mieć możliwość skorzystania ze wszystkich uroków tego hiszpańskiego zakątka, unikając jednocześnie zatłoczonych plaż oraz wysokich cen noclegów.

Wyspy Kanaryjskie w styczniu - sprawdź oferty

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w lutym

Luty jest najzimniejszym miesiącem roku, kiedy to dzienne temperatury na Wyspach Kanaryjskich oscylują w granicy 19°C, co ciągle jednak pozwala nam na komfortową, pieszą eksplorację okolicznych zabytków. Nocami termometry wskazują jakieś 14 stopni, a więc wieczory dobrze będzie poświęcić na degustacje regionalnej kuchni, którą serwują przytulne knajpki regionu. Dni są stosunkowo długie, słońce obecne jest na niebie bowiem przez 9 godzin, a wody Oceanu Atlantyckiego nagrzane są do poziomu 20°C.

Wyspy Kanaryjskie w lutym - sprawdź oferty

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w marcu

W marcu region na dobre wita wiosnę, słupek rtęci termometru zaczyna stopniowo rosnąć, a okoliczna przyroda budzi się do życia. W tym miesiącu średnia dzienna temperatura na Wyspach Kanaryjskich oscyluje w granicy 21°C, nocami spadając do poziomu 15 kresek. Dni są długie, słońce obecne jest wówczas na horyzoncie, aż przez 10 godzin, dostarczając nam w tym czasie drogocennej dla zdrowia witaminy D. Ciepłota wody (19°C) być może nie zachęca jeszcze do kąpieli, jednak z całą pewnością przyjemnie będzie podziwiać z pobliskiego brzegu, spektakularne fale tworzące się na tafli Oceanu Atlantyckiego.

Wyspy Kanaryjskie w marcu - sprawdź oferty

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w kwietniu

W kwietniu temperatura na Wyspach Kanaryjskich jest bardzo przyjemna, utrzymując się na poziomie 22°C w ciągu dnia. Rześkie noce, kiedy to termometry wskazują średnio 16°C, zapewniają komfortowy sen, który pozwala nam się w pełni zregenerować. Opady w tym okresie prawie nie występują, a słońce ogrzewa nasze ciała przez 9 godzin na dobę. Wody Oceanu Atlantyckiego stają się coraz cieplejsze, osiągając w tym miesiącu jakieś 20 stopni i zachęcając turystów do krótkich kąpieli oraz relaksu na pobliskich plażach.

Wyspy Kanaryjskie w kwietniu - sprawdź oferty

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w maju

W maju temperatury na Wyspach Kanaryjskich zazwyczaj utrzymują się na poziomie 22°C w ciągu dnia, zapewniając podróżnym idealne warunki do zwiedzania i relaksu na świeżym powietrzu. Noce wciąż są chłodne (16 stopni), jednak odpowiednia odzież wierzchnia powinna umożliwić nam krótkie spacery w blasku księżyca. Wody okalające region osiągają w tym czasie ciepłotę na poziomie 20°C, co w połączeniu ze słońcem obecnym na horyzoncie przez 10 godzin na dobę, stwarza świetne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wielogodzinnego odpoczynku na malowniczych plażach.

Wyspy Kanaryjskie w maju - sprawdź oferty

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w czerwcu

Temperatura na Wyspach Kanaryjskich w czerwcu osiąga wartości na poziomie 25°C w ciągu dnia, natomiast w nocy termometry wskazują jakieś 18°C. Wody Oceanu Atlantyckiego nagrzane do 21 stopni, stwarzają idealne warunki m.in. do uprawiania surfingu czy snorkelingu. W tym miesiącu słońce obecne jest na horyzoncie aż przez 12 godzin, co gwarantuje, że podróżnym nie zabraknie czasu na swobodne zwiedzanie okolicznych zabytków. Czerwiec to atrakcyjny okres dla tych, którzy chcą spędzić wakacje na wyspach przed szczytem sezonu turystycznego.

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w lipcu

Lipiec kojarzony jest nie tylko ze szczytem sezonu turystycznego w regionie, ale również z solidną dawką słońca, które obecne jest w tym czasie na niebie aż przez 12 godzin. Temperatury na Wyspach Kanaryjskich w ciągu dnia plasują się na średnim poziomie 27 stopni, nocami spadając do 20°C. Termometry zanurzone w wodach Oceanu Atlantyckiego wskazują jakieś 22 kreski, co zachęca wszystkich miłośników sportów wodnych do spędzania wielu godzin na malowniczych plażach hiszpańskiego archipelagu.

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w sierpniu

W sierpniu, temperatura na Wyspach Kanaryjskich utrzymuje się na wysokim poziomie, z dziennymi wartościami oscylującym w granicy 28°C, co czyni ten miesiąc wyjątkowo popularnym wśród turystów. Noce są nieco chłodniejsze, termometry wskazują bowiem 20 kresek, pozwalając nam na komfortowe spacery w blasku księżyca, albo na konsumpcję romantycznej kolacji pod gwieździstym niebem. Wody Oceanu Atlantyckiego nagrzane są do poziomu 23°C, a słońce obecne jest na horyzoncie przez 11 godzin na dobę.

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich we wrześniu

Średnia dzienna temperatura na Wyspach Kanaryjskich we wrześniu waha się w granicy 26°C, nocami zaś termometry wskazują 19 kresek. W miesiącu, który jest końcem szczytu turystycznego, słońce obecne jest na niebie przez średnio 8 godzin na dobę, dostarczając nam w tym czasie niezbędnej dawki witaminy D. Ocean Atlantycki nagrzany do poziomu 24°C jest w tym czasie najcieplejszy i zachęca do uprawiania wszelakich sportów wodnych, co z pewnością docenią miłośnicy aktywnych wakacji.

Wyspy Kanaryjskie we wrześniu - sprawdź oferty

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w październiku

W tym miesiącu temperatury na Wyspach Kanaryjskich wynoszą średnio 25°C w dzień, oferując nam idealne warunki do wszelkiego rodzaju aktywności na zewnątrz, jak i korzystania z licznych atrakcji, oferowanych na terenie hiszpańskiego archipelagu. Nocami termometry wskazują jakieś 20 kresek, zachęcając turystów do długich spacerów w blasku księżyca. W tym okresie słońce obecne jest na niebie przez 8 godzin dziennie, a wody Oceanu Atlantyckiego nagrzane są do średniej temperatury 24°C, pozwalając urlopowiczom na kąpiele zarówno w dzień, jak i po zmroku.

Wyspy Kanaryjskie w październiku - sprawdź oferty

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w listopadzie

Mimo że w Polsce w listopadzie nieubłaganie przychodzi do nas zima, temperatury na Wyspach Kanaryjskich w tym miesiącu ciągle są wyjątkowo atrakcyjne. W ciągu dnia termometry wskazują średnio 22°C, pozwalając podróżnym zarówno na relaks na plaży, jak i komfortową eksplorację okolicy i jej licznych zabytków. Noce są nieco chłodniejsze (18°C), warto więc zaopatrzyć się w przejściową kurtkę i grubsze spodnie. Słońce w tym czasie obecne jest na niebie przez 8 godzin, a wody oceanu, nagrzane do poziomu 22 stopni, ciągle jeszcze zachęcają do krótkich i relaksujących kąpieli.

Wyspy Kanaryjskie w listopadzie - sprawdź oferty

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w grudniu

Do Hiszpanii w grudniu powinni wybrać się wszyscy ci, którzy cenią sobie spokój i ciszę, jak również turyści szukający oszczędności. Temperatura na Wyspach Kanaryjskich w ciągu dnia oscyluje w granicy 22 stopni, zapewniając idealne warunki do swobodnej eksploracji okolicznych zabytków. Nieco chłodniejsze noce (15°C) miło będzie spędzić w miejscowych restauracjach, kosztując regionalnych potraw i trunków. Słońce w tym czasie karmić nas będzie witaminą D przez 13 godzin, a wody Oceanu Atlantyckiego nagrzane są do 21°C.

Wyspy Kanaryjskie w grudniu - sprawdź oferty

Średnie temperatury w Wyspy Kanaryjskie

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 21 luty 19 marzec 21 kwiecien 22 maj 22 czerwiec 25 lipiec 27 sierpień 28 wrzesień 26 październik 25 listopad 22 grudzień 22
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 14 luty 14 marzec 15 kwiecien 16 maj 16 czerwiec 18 lipiec 20 sierpień 20 wrzesień 19 październik 20 listopad 18 grudzień 15
Temperatura wody [°C]:
styczen 20 luty 20 marzec 19 kwiecien 20 maj 20 czerwiec 21 lipiec 22 sierpień 23 wrzesień 24 październik 24 listopad 22 grudzień 21
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 9 marzec 10 kwiecien 9 maj 10 czerwiec 12 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 8 październik 8 listopad 8 grudzień 13

Pogoda w Prowincji Las Palmas

Dzisiaj, 20.07 23 °C
Jutro, 21.07 23 °C
Pojutrze, 22.07 22 °C

Średnie temperatury - Prowincja Las Palmas

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 21 luty 19 marzec 21 kwiecien 22 maj 23 czerwiec 25 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 26 październik 25 listopad 23 grudzień 22
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 17 luty 16 marzec 16 kwiecien 18 maj 19 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 21 październik 21 listopad 20 grudzień 18
Temperatura wody [°C]:
styczen 20 luty 19 marzec 19 kwiecien 19 maj 20 czerwiec 21 lipiec 22 sierpień 23 wrzesień 23 październik 23 listopad 22 grudzień 21
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 8 marzec 9 kwiecien 9 maj 9 czerwiec 12 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 9 październik 8 listopad 7 grudzień 7

Pogoda w Santa Cruz de Tenerife

Dzisiaj, 20.07 23 °C
Jutro, 21.07 22 °C
Pojutrze, 22.07 22 °C

Średnie temperatury - Santa Cruz de Tenerife

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 19 luty 19 marzec 19 kwiecien 21 maj 22 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 26 październik 25 listopad 23 grudzień 21
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 17 luty 16 marzec 16 kwiecien 17 maj 18 czerwiec 20 lipiec 21 sierpień 22 wrzesień 22 październik 22 listopad 20 grudzień 18
Temperatura wody [°C]:
styczen 20 luty 19 marzec 19 kwiecien 19 maj 20 czerwiec 21 lipiec 22 sierpień 23 wrzesień 24 październik 24 listopad 23 grudzień 21
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 7 marzec 9 kwiecien 10 maj 10 czerwiec 11 lipiec 10 sierpień 10 wrzesień 9 październik 9 listopad 7 grudzień 8