Temperatury i pogoda na Teneryfie

Pogoda na Teneryfie

Dzisiaj, 03.03 18 °C
Jutro, 04.03 19 °C
Pojutrze, 05.03 19 °C

Pogoda na Teneryfie jest charakterystyczna dla klimatu subtropikalnego i jest jednym z głównych czynników, dla którego turyści tak chętnie przybywają do tego miejsca. Jest tutaj ciepło przez większą część roku, a ilość słonecznych dni utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie. Temperatury na Teneryfie są stabilne przez cały rok. Lata są bardzo ciepłe, a zimy łagodne. Ze względu na różnice wysokości i zróżnicowaną topografię wyspy, Teneryfa ma mikroklimat, dlatego na południowym wybrzeżu można spodziewać się bardziej suchej i słonecznej pogody, a na północy, ze względu na wpływ pasatów i bliskość obszarów górskich, jest nieco chłodniej.

Kiedy najlepiej jechać na Teneryfę?

Pogoda na Teneryfie jest przyjemna praktycznie przez cały rok, dlatego warto tutaj przyjechać bez względu na porę. Miłośnicy wysokich temperatur powinni odwiedzić to miejsce w szczycie sezonu, czyli między czerwcem a sierpniem, kiedy to temperatury na Teneryfie sięgają blisko 29°C w ciągu dnia. Pod względem turystycznym bardzo atrakcyjny jest także wrzesień, listopad i okres między marcem a majem, ze względu na nieco łagodniejsze temperatury i mniejsze tłumy turystów na ulicach.

Najcieplejsze miesiące na Teneryfie

Najwyższe temperatury na Teneryfie odnotowywane są w lipcu i sierpniu. Na te dwa miesiące przypada także szczyt sezonu turystycznego, kiedy tę hiszpańską wyspę odwiedza najwięcej turystów. Średnia temperatura w tym okresie wynosi 29°C w dzień oraz 22°C w nocy. Woda w Oceanie Atlantyckim jest niezwykle przyjemna do kąpieli, a ciepło utrzymujące się na poziomie mniej więcej 23°C stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Wybierając się na Teneryfę w ciągu tych dwóch miesięcy, należy zadbać o lekką, przewiewną garderobę i odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

Kiedy jest najcieplejsza woda na Teneryfie?

Najcieplejszą wodę na Teneryfie w Oceanie Atlantyckim odnotowuje się w lipcu i sierpniu, kiedy to jej temperatura oscyluje w granicach 22-23°C na południowym wybrzeży wyspy. Warto odwiedzić tę część Hiszpanii w ciągu tych dwóch miesięcy, jeśli jesteś miłośnikiem morskich kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Po wodnym wysiłku można zrelaksować się na jednej z pięknych plaż. Warto pamiętać, że w północnej części wyspy temperatura wody może być nieco niższa ze względu na wpływ chłodniejszych prądów morskich.

Pogoda na Teneryfie w styczniu

Temperatury na Teneryfie w styczniu są charakterystyczne dla okresu zimowego w klimacie subtropikalnym. Termometry pokazują średnio 24°C w dzień oraz 18°C, więc nawet wtedy można cieszyć się naprawdę przyjemnymi warunkami pogodowymi. Ze względu na stosunkowo często występujące opady deszczu należy zabrać ze sobą odpowiednią garderobę, aby nic nie pokrzyżowało naszych wakacyjnych planów. Woda w oceanie jest nagrzana do poziomu 19°C, co dla wielu turystów jest wystarczające do zażywania pierwszych kąpieli.

Pogoda na Teneryfie w lutym

Luty to wciąż zimowy miesiąc w Hiszpanii, jednak temperatury na Teneryfie zaczynają powoli wzrastać. W ciągu dnia można spodziewać się ciepła na poziomie 25 kresek, a po zmroku średnio 18 kresek. W lutym opady deszczu się zmniejszają, a ilość słonecznych godzin w ciągu dnia to 6. Temperatura Oceanu Atlantyckiego wynosi mniej więcej 19°C. Luty to dobry okres na zwiedzanie, piesze wycieczki górskie i spokojne aktywności na świeżym powietrzu z dala od największych tłumów turystów.

Pogoda na Teneryfie w marcu

Marzec powoli otwiera sezon wiosenny, choć temperatury na Teneryfie są podobne do tych w lutym. Termometry pokazują średnio 25°C w dzień oraz 18°C w nocy, jednak ogólna aura zaczyna się poprawiać, a powietrze staje się suchsze, dzięki mniejszym opadom deszczu. Słońce króluje na niebie przez mniej więcej 7 godzin w dzień i panują wtedy idealne warunki do zwiedzania, plażowania i innych aktywności na świeżym powietrzu. Temperatura Oceanu Atlantyckiego wynosi 19°C.

Pogoda na Teneryfie w kwietniu

W kwietniu pogoda w Hiszpanii staje się bardziej wiosenna i sprzyja podróżowaniu do tej części świata. Temperatury na Teneryfie się zwiększają i wynoszą średnio 26°C w dzień oraz 18°C w nocy. Wyspa jest już znacznie suchsza niż w okresie zimowym, a opady deszczu zdarzają się już raczej sporadycznie. Dni stają się dłuższe, a ilość słonecznych godzin w ciągu dnia to 8. Ocean Atlantycki wciąż utrzymuje ciepło na poziomie 19°C, jednak dzięki przyjemniejszej aurze, coraz więcej turystów decyduje się na kąpiele w nim.

Pogoda na Teneryfie w maju

W maju na Teneryfie można śledzić prawdziwy rozkwit wiosny i kwiatową eksplozję kolorów. Temperatury utrzymują się na poziomie średnio 26°C w dzień oraz 18°C w nocy, a więc warunki pogodowe są podobne do tych z kwietnia. Wyspa jest już sucha i bardzo słoneczna, a dni stają się coraz dłuższe. Ocean Atlantycki w końcu osiąga wyższe temperatury, które w maju wynoszą mniej więcej 20°C. Liczba turystów zwiększa się, a ogólna atmosfera na wyspie staje się bardziej wakacyjna. Stabilna pogoda sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu.

Pogoda na Teneryfie w czerwcu

Temperatury na Teneryfie w czerwcu są już zdecydowanie wyższe, charakterystyczne dla sezonu letniego. Termometry w ciągu dnia wskazują średnio 28°C, a po zmroku 20°C. Opady deszczu praktycznie już nie występują, a słońce króluje na niebie przez mniej więcej 9 godzin. Temperatura Oceanu Atlantyckiego znowu szybuje w górę i w czerwcu wynosi już 21°C, co stwarza świetnie warunki do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Ten pierwszy miesiąc sezonu turystycznego sprawia, że na wyspie można zaobserwować więcej osób i odczuć charakterystyczną, wakacyjną atmosferę.

Pogoda na Teneryfie w lipcu

Lipiec w tej części Hiszpanii jest już bardzo słoneczny i gorący, a więc jest to idealny okres na podróżowanie do tego regionu. Słońce w ciągu dnia jest niezwykle intensywne i grzeje nas przez średnio 9 godzin w ciągu dnia. Temperatury na Teneryfie są charakterystyczne dla klimatu subtropikalnego w okresie letnim, czyli możemy spodziewać się ciepła na poziomie 28°C w dzień oraz 22°C w nocy. Wieczory są bardzo przyjemne, idealne do zwiedzania okolicy i pieszych wycieczek po plaży. Ocean Atlantycki nagrzał się do poziomu 22°C, a kąpiele w nim są główną atrakcją turystów.

Pogoda na Teneryfie w sierpniu

Sierpień pod względem pogody jest bardzo podobny do lipca. Średnie temperatury na Teneryfie wynoszą 29°C w ciągu dnia oraz 22°C w nocy. To jeden z najcieplejszych miesięcy w roku, a równocześnie najsuchszy. Opady deszczu, jeśli już występują, są mało intensywne i krótkotrwałe. Temperatura Oceanu Atlantyckiego wynosi średnio 23°C, choć w niektórych miejscach wartości mogą sięgać nawet 26°C, co sprawia, że sierpień jest idealnym okresem na plażowanie i kąpiele. W ciągu dnia można spodziewać się mniej więcej 9 słonecznych godzin.

Pogoda na Teneryfie we wrześniu

Wrzesień jest bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym, ponieważ temperatury na Teneryfie są nadal stosunkowo wysokie, a równocześnie tłum turystów stopniowo się zmniejsza. W ciągu dnia termometry wskazują średnio 27°C, a po zachodzie słońca mniej więcej 21°C. Ocean Atlantycki nagrzany jest do poziomu 23°C, a kąpiele w nim są niezwykle komfortowe. Wrzesień to doskonały czas na plażowanie, zwiedzanie i korzystanie z licznych atrakcji turystycznych, a 8 słonecznych godzin w ciągu dnia umożliwia nam korzystanie z końcówki lata.

Pogoda na Teneryfie w październiku

Choć październik na Teneryfie jest wciąż bardzo przyjemny, temperatury zaczynają się nieco obniżać. W dzień można spodziewać się ciepła na poziomie 26°C, a po zmroku mniej więcej 21°C. Opady deszczu mogą pojawiać się coraz częściej, a słońce coraz krócej utrzymuje się na niebie (w granicy 7 godzin). Co najważniejsze, temperatura Oceanu Atlantyckiego nie ulega zmianie i wciąż wynosi 23°C, dzięki czemu nawet na początku sezonu jesiennego można zażywać w nim przyjemnych kąpieli.

Pogoda na Teneryfie w listopadzie

Listopad jest bardzo podobny do października. Temperatury na Teneryfie w dzień wynoszą średnio 26°C, jednak noce są nieco chłodniejsze, kiedy to termometry wskazują mniej więcej 19°C. Listopad to jeden z wilgotniejszych miesięcy na wyspie, a opady są szczególnie częste w wyższych partiach gór. Temperatura Oceanu Atlantyckiego zaczyna nieco spadać, choć wartości na poziomie 22°C wciąż gwarantują przyjemne kąpiele. Tłum turystów na Teneryfie jest coraz mniejszy, więc jest to idealny okres na podróżowanie dla osób, które chcą nacieszyć się piękną pogodą w Hiszpanii w spokoju.

Pogoda na Teneryfie w grudniu

Grudzień, choć jest miesiącem typowo zimowym, nie zaskoczy nas ekstremalnie niskimi wartościami pokazywanymi przez termometry. Średnie temperatury na Teneryfie wynoszą 24°C w dzień oraz 15°C w nocy. Na wieczory warto mieć ze sobą nieco cieplejszą garderobę. Słońce króluje na niebie przez mniej więcej 6 godzin, co wpływa na obniżenie ciepła Oceanu Atlantyckiego do poziomu 19°C. Ogólna zimowa aura panująca na wyspie sprzyja długim spacerom po plaży i spokojnemu zwiedzaniu okolicy. Grudzień, choć wilgotniejszy od miesięcy letnich, jest nadal dobrym czasem na odwiedzanie tej części Hiszpanii.

Średnie temperatury w Teneryfa

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 24 luty 25 marzec 25 kwiecien 26 maj 26 czerwiec 28 lipiec 28 sierpień 29 wrzesień 27 październik 26 listopad 26 grudzień 24
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 18 luty 18 marzec 18 kwiecien 18 maj 19 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 21 październik 21 listopad 19 grudzień 15
Temperatura wody [°C]:
styczen 19 luty 19 marzec 19 kwiecien 19 maj 20 czerwiec 21 lipiec 22 sierpień 23 wrzesień 23 październik 23 listopad 22 grudzień 19
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 6 marzec 7 kwiecien 8 maj 8 czerwiec 9 lipiec 9 sierpień 9 wrzesień 8 październik 7 listopad 6 grudzień 6

Pogoda w Costa Adeje

Dzisiaj, 03.03 19 °C
Jutro, 04.03 20 °C
Pojutrze, 05.03 19 °C

Średnie temperatury - Costa Adeje

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 21 luty 20 marzec 21 kwiecien 23 maj 24 czerwiec 26 lipiec 29 sierpień 30 wrzesień 29 październik 27 listopad 24 grudzień 22
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 18 luty 17 marzec 18 kwiecien 19 maj 20 czerwiec 21 lipiec 23 sierpień 24 wrzesień 24 październik 23 listopad 21 grudzień 19
Temperatura wody [°C]:
styczen 20 luty 19 marzec 19 kwiecien 20 maj 20 czerwiec 21 lipiec 22 sierpień 23 wrzesień 24 październik 24 listopad 23 grudzień 21
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 10 marzec 11 kwiecien 12 maj 13 czerwiec 14 lipiec 14 sierpień 13 wrzesień 11 październik 10 listopad 9 grudzień 9

Pogoda w Los Christianos

Dzisiaj, 03.03 19 °C
Jutro, 04.03 20 °C
Pojutrze, 05.03 19 °C

Średnie temperatury - Los Christianos

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 15 luty 16 marzec 18 kwiecien 19 maj 20 czerwiec 21 lipiec 24 sierpień 25 wrzesień 23 październik 21 listopad 19 grudzień 17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 11 luty 12 marzec 14 kwiecien 16 maj 16 czerwiec 17 lipiec 18 sierpień 19 wrzesień 17 październik 16 listopad 15 grudzień 13
Temperatura wody [°C]:
styczen 17 luty 17 marzec 17 kwiecien 18 maj 19 czerwiec 20 lipiec 21 sierpień 22 wrzesień 21 październik 20 listopad 20 grudzień 18
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 11 luty 11 marzec 12 kwiecien 13 maj 13 czerwiec 14 lipiec 14 sierpień 13 wrzesień 13 październik 11 listopad 11 grudzień 11

Pogoda w Puerto de la Cruz

Dzisiaj, 03.03 18 °C
Jutro, 04.03 19 °C
Pojutrze, 05.03 18 °C

Średnie temperatury - Puerto de la Cruz

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 16 luty 16 marzec 18 kwiecien 18 maj 20 czerwiec 22 lipiec 24 sierpień 25 wrzesień 23 październik 22 listopad 19 grudzień 18
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 13 luty 12 marzec 13 kwiecien 13 maj 14 czerwiec 15 lipiec 18 sierpień 20 wrzesień 20 październik 19 listopad 17 grudzień 13
Temperatura wody [°C]:
styczen 19 luty 18 marzec 18 kwiecien 18 maj 19 czerwiec 20 lipiec 21 sierpień 22 wrzesień 23 październik 23 listopad 21 grudzień 20
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 11 luty 12 marzec 12 kwiecien 13 maj 13 czerwiec 14 lipiec 14 sierpień 13 wrzesień 12 październik 11 listopad 11 grudzień 11

Pogoda w Puerto de Santiago

Dzisiaj, 03.03 19 °C
Jutro, 04.03 20 °C
Pojutrze, 05.03 20 °C

Średnie temperatury - Puerto de Santiago

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 21 luty 20 marzec 21 kwiecien 22 maj 24 czerwiec 26 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 28 październik 26 listopad 24 grudzień 22
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 17 luty 16 marzec 17 kwiecien 18 maj 19 czerwiec 21 lipiec 22 sierpień 23 wrzesień 23 październik 22 listopad 20 grudzień 18
Temperatura wody [°C]:
styczen 20 luty 19 marzec 19 kwiecien 20 maj 20 czerwiec 21 lipiec 22 sierpień 23 wrzesień 24 październik 24 listopad 23 grudzień 21
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 10 marzec 11 kwiecien 12 maj 12 czerwiec 13 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 10 listopad 9 grudzień 9