Temperatury i pogoda w Palma de Mallorca

Pogoda w Palma de Mallorca

Dzisiaj, 24.02 13 °C
Jutro, 25.02 15 °C
Pojutrze, 26.02 15 °C

Pogoda w Palma de Mallorca jest typowa dla klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się długimi, ciepłymi latami oraz łagodnymi zimami. Opady deszczu w tym miejscu są rzadkością, a ich największą ilość odnotowuje się między grudniem a lutym. W czasie letnim to hiszpańskie miasto mogą nawiedzać okresowe burze. Średnie temperatury w Palma de Mallorca w szczycie sezonu turystycznego wynoszą 26-29°C, a zimą rzadko kiedy spadają poniżej 13°C. Tak sprzyjające warunki pogodowe sprawiają, że warto odwiedzić to miejsce praktycznie przez cały rok.

Kiedy najlepiej jechać do Palma de Mallorca?

Jeśli szukasz stosunkowo łagodnych warunków pogodowych, powinieneś odwiedzić to hiszpańskie miasto na wiosnę lub jesień, kiedy temperatury w Palma de Mallorca nie są jeszcze zbyt wysokie. Zwiedzanie przy tak komfortowej aurze jest niezwykle przyjemne, ponadto uliczki miasta nie są jeszcze tak zatłoczone, jak w sezonie letnim. Osoby spragnione słońca powinny zaplanować swój urlop w Palma de Mallorca między czerwcem a sierpniem, kiedy z nieba leje się żar, a w powietrzu wyczuwa się żywą, wakacyjną atmosferę.

Najcieplejsze miesiące w Palma de Mallorca

Najwyższe temperatury w Palma de Mallorca odnotowuje się w lipcu i sierpniu. Termometry pokazują w tym okresie wartości w granicy 29°C w dzień i 23°C w nocy. Te dwa miesiące to idealny czas dla miłośników plażowania i prawdziwie gorącej atmosfery. Dodatkowym atutem jest niezwykle ciepłe Morze Śródziemne, które w tym czasie nagrzane jest do 25-27°C. W takich warunkach kąpiele będą przyjemne dla osób w każdym wieku, a w połączeniu z pięknymi plażami możemy liczyć na naprawdę udane wakacje.

Kiedy jest najcieplejsza woda w Palma de Mallorca?

Najcieplejsze Morze Śródziemne w Palma de Mallorca odnotowuje się w okresie letnim, zwłaszcza w lipcu i sierpniu. W tym czasie temperatura wody osiąga swój szczyt i wynosi w granicy 25-27°C. To idealny okres dla miłośników kąpieli morskich, nurkowania i innych sportów wodnych, ponieważ warunki są bardzo przyjemne i komfortowe. Tak ciepła woda sprawia, że można w niej spędzać naprawdę długie godziny bez odczuwania zimna, co z pewnością docenią najmłodsi turyści i ich rodzice.

Pogoda w Palma de Mallorca w styczniu, lutym i marcu

Temperatury w Palma de Mallorca w styczniu, lutym i marcu są jednymi z niższych, jakie odnotowuje się w tym regionie, jednak wciąż panują wtedy znacznie korzystniejsze warunki niż w innych częściach Europy o tej samej porze. Termometry pokazują średnio 13°C w dzień w styczniu i lutym, a następnie 16°C w marcu. Noce są jeszcze stosunkowo chłodne (9-10°C). W tym okresie mogą pojawiać się sporadyczne opady deszczu, może być również wietrznie. W ciągu dnia ilość słonecznych godzin (9-12) zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Morze Śródziemne jest wciąż zbyt zimne do kąpieli, bo jego temperatura wynosi 12-14°C.

Pogoda w Palma de Mallorca w kwietniu

Kwiecień przynosi stopniowe ocieplenie, bo średnie temperatury w Palma de Mallorca wzrastają do poziomu 17°C w dzień i 11°C w nocy. Będąc w tym hiszpańskim miasteczku w tym okresie, możemy być świadkiem rozkwitu roślinności, który na długo zapadnie nam w pamięci. Dni stają się dłuższe, a 13 słonecznych godzin umożliwia długie spacery i spokojne zwiedzanie okolicy, jeszcze bez dużych tłumów. Opady deszczu są wciąż stosunkowo niskie, ale można spodziewać się krótkich, przelotnych mżawek. Morze Śródziemne nagrzane jest do poziomu 16°C, a więc dla większości jest jeszcze zbyt zimne do kąpieli.

Pogoda w Palma de Mallorca w maju

Maj jest jednym z lepszych okresów na odwiedzenie tej części Hiszpanii. Temperatury w Palma de Mallorca wynoszą średnio 22°C w dzień i 16°C w nocy. Morze Śródziemne nagrzane do poziomu 17°C wzbudza coraz większe zainteresowanie turystów i pojawiają się pierwsi śmiałkowie próbujący kąpieli w nim. Ci, dla których woda jest wciąż zbyt zimna, z pewnością docenią możliwość relaksujących spacerów po plaży. 14 godzin słonecznych w ciągu dnia sprawia, że w Palma de Mallorca panują naprawdę przyjemne warunki pogodowe.

Pogoda w Palma de Mallorca w czerwcu

Czerwiec to pierwszy miesiąc sezonu letniego, który przynosi gwałtowne ocieplenie. Średnie temperatury w Palma de Mallorca wynoszą średnio 26°C w dzień i 20°C w nocy. Ciepłe wieczory sprzyjają długiemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Słońce raczy nas swoimi promieniami przez mniej więcej 15 godzin dziennie, co stwarza idealne warunki do plażowania i pierwszych kąpieli w ciepłym Morzu Śródziemnym, którego temperatura wynosi 22°C. Czerwiec przyciąga turystów ze względu na świetną aurę i długie, słoneczne dni.

Pogoda w Palma de Mallorca w lipcu, sierpniu i wrześniu

Lipiec i sierpień to okres szczytu sezonu turystycznego. W tym czasie odnotowuje się nie tylko największe ilości turystów, ale również najwyższe temperatury w Palma de Mallorca. Termometry pokazują średnio 29°C w dzień i 22-23°C w nocy. Morze Śródziemne jest idealnie ciepłe do kąpieli (25-27°C) i stanowi główną atrakcję turystyczną. Wrzesień wciąż oferuje nam dobre warunki pogodowe, z temperaturami na poziomie 26°C w dzień i 20°C w nocy. Wodne szaleństwo jest nadal możliwe, dzięki nagrzanemu morzu do przyjemnych 25°C. Ilość słonecznych godzin w ciągu dnia wynosi 14-15.

Pogoda w Palma de Mallorca w październiku

Październik przynosi stopniowe ochłodzenie, jednak wciąż można liczyć na znacznie korzystniejsze warunki pogodowe niż w innych częściach Europy o tej samej porze. Średnie temperatury w Palma de Mallorca wynoszą 22°C w dzień i 17°C w nocy. Może pojawić się kilka deszczowych dni. Co ciekawe, woda w Morzu Śródziemnym jest wciąż bardzo ciepła (23°C) i wielu turystów chętnie zażywa w nim kąpieli oraz oddaje się relaksowi podczas plażowania. Atutem października jest mniejszy tłok w miasteczku i znacznie spokojniejsza atmosfera. W ciągu dnia można liczyć na mniej więcej 12 słonecznych godzin.

Pogoda w Palma de Mallorca w listopadzie i grudniu

Te dwa jesienno-zimowe miesiące sprawiają, że temperatura w Palma de Mallorca gwałtownie spada. Termometry pokazują w listopadzie 16°C w dzień i 13°C w nocy, a w grudniu już 13°C w ciągu dnia i 9°C po zmroku. Jest to jeden z zimniejszych i bardziej deszczowych okresów w Hiszpanii. Woda w Morzu Śródziemnym wychłodziła się do poziomu 15°C, więc na przyjemne kąpiele przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Słońce raczy nas przez mniej więcej 10-11 godzin, a czas ten warto wykorzystać na zwiedzanie okolicy i korzystanie z licznych atrakcji.

Średnie temperatury - Palma de Mallorca

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 13 luty 13 marzec 16 kwiecien 17 maj 22 czerwiec 26 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 26 październik 22 listopad 16 grudzień 13
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 9 luty 9 marzec 10 kwiecien 11 maj 16 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 23 wrzesień 20 październik 17 listopad 13 grudzień 9
Temperatura wody [°C]:
styczen 13 luty 12 marzec 14 kwiecien 16 maj 17 czerwiec 22 lipiec 25 sierpień 27 wrzesień 25 październik 23 listopad 19 grudzień 15
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 9 luty 12 marzec 12 kwiecien 13 maj 14 czerwiec 15 lipiec 15 sierpień 14 wrzesień 13 październik 12 listopad 11 grudzień 10
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY