Temperatury i pogoda w Madrycie

Pogoda w Madrycie

Dzisiaj, 24.02 10 °C
Jutro, 25.02 11 °C
Pojutrze, 26.02 11 °C

Pogoda w Madrycie jest typowa dla klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się gorącymi, suchymi latami i łagodnymi zimami. Opady deszczu są umiarkowane, a jeśli już występują to najczęściej w okresie jesienno-zimowym. W stolicy Hiszpanii słońce jest obecne przez większą część roku, co sprawia, że jest to świetny kierunek turystyczny niezależnie od pory. W lipcu i sierpniu odnotowuje się maksymalne temperatury w Madrycie sięgające nierzadko ponad 32°C. W zimie termometry pokazują średnio 11-12°C.

Kiedy najlepiej jechać do Madrytu?

Jednym z lepszych momentów na odwiedzenie Madrytu jest okres wiosenny lub jesienny, czyli kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień lub październik. W stolicy Hiszpanii panują wtedy umiarkowane, łagodne temperatury, które umożliwiają komfortowe zwiedzanie miasta. Termometry w tym czasie pokazują od 17°C do nawet 28°C, a dni są długie i słoneczne. Warto także wspomnieć, że na wiosnę w Madrycie odbywa się wiele wydarzeń kulturowych. Osoby, które lubią prawdziwe gorącą atmosferę, z pewnością docenią upały panujące w lipcu lub sierpniu.

Najcieplejsze miesiące w Madrycie

Najwyższe temperatury w Madrycie odnotowuje się w lipcu i sierpniu. Termometry w tym okresie pokazują średnio 32°C w dzień, choć nierzadko zdarzają się wartości blisko 40 kresek. Wieczory są bardzo przyjemne (mniej więcej 16°C), dlatego wszelkie aktywności fizyczne warto zaplanować na nieco późniejszą porę dnia. W ciągu tych dwóch miesięcy opady deszczu praktycznie nie występują, a mocne słońce obecne jest na niebie przez 11-12 godzin. Podróżując do Madrytu w tym okresie, należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Pogoda w Madrycie w styczniu

Styczeń w stolicy Hiszpanii jest znacznie łagodniejszy w porównaniu do innych części Europy, jednak temperatury w Madrycie i tak są jednymi z niższych, jakie odnotowuje się w tym regionie. Termometry pokazują średnio 11°C i 0°C w nocy, co sprawia, że na wyjazd trzeba mieć ze sobą ciepłą garderobę. Opady deszczu, choć umiarkowane, występują dosyć często, dlatego należy zadbać o parasol. Dni są krótkie, a słońce jest obecne na niebie przez mniej więcej 5 godzin. Styczeń jest dobrym miesiącem do odwiedzenia Madrytu dla osób, które szukają spokojnej i cichej atmosfery.

Pogoda w Madrycie w lutym

Luty, choć jest jednym z chłodniejszych miesięcy w roku, przynosi niewielkie ocieplenie. Średnie temperatury w Madrycie wynoszą 12°C w dzień i 2°C w nocy. Opady deszczu wciąż utrzymują się na umiarkowanym poziomie, jednak ich ilość spada w porównaniu do stycznia. Dni są wciąż stosunkowo krótkie, a słońce obecne jest na niebie przez 7 godzin, które warto wykorzystać na zwiedzanie pięknej stolicy Hiszpanii. Luty jest idealny dla turystów, którzy nie boją się nieco niższych temperatur i którzy chętnie będę eksplorować Madryt z dala od tłumów.

Pogoda w Madrycie w marcu

Marzec przynosi poprawę pogody, a w powietrzu daje się odczuć nadchodzącą wiosnę. Temperatury w Madrycie wynoszą średnio 16°C w dzień i 3°C w nocy. To dobry miesiąc na zwiedzanie miasta przy łagodnej aurze. Opady deszczu są już coraz rzadsze, jednak ze względu na kapryśny klimat, dobrze jest mieć parasol pod ręką w czasie dłuższych wycieczek. Słońce króluje na niebie przez mniej więcej 6 godzin i jest to dobry czas na korzystanie z licznych atrakcji turystycznych. W marcu możemy liczyć na większą dostępność hoteli i atrakcyjniejsze ceny, dlatego warto rozważyć wypad do Madrytu w tym czasie.

Pogoda w Madrycie w kwietniu

Pogoda w stolicy Hiszpanii w kwietniu jest charakterystyczna dla początku wiosny. Słońca jest znacznie więcej na niebie (mniej więcej 8 godzin dziennie), a ogólna aura staje się przyjemna. Średnie temperatury w Madrycie wynoszą w granicy 17°C w dzień i 6°C w nocy, co czyni ten okres jednym z lepszych na aktywne zwiedzanie miasta. Opady deszczu są już rzadkością. Kwiecień umożliwia śledzenie rozkwitu przyrody, która nadaje temu miejscu piękny, kolorowy wygląd. Turystów na ulicach jest coraz więcej, jednak wciąż nie tak wielu jak w szczycie sezonu.

Pogoda w Madrycie w maju

Średnie temperatury w Madrycie w maju wynoszą 22°C w dzień i 9°C w nocy. Tak przyjemne warunki są idealne dla wszelkich aktywności na świeżym powietrzu i korzystania z licznych atrakcji, które oferuje stolica Hiszpanii. Dni stają się dłuższe i cieplejsze, dzięki temu, że słońce obecne jest na niebie przez mniej więcej 9 godzin. Maj to czas rozkwitu kwiatów i drzew, co dodaje uroku temu pięknemu miejscu. Jest to jeden z lepszych miesięcy na odwiedzenie Madrytu, ponieważ pogoda jest bardzo przyjemna, a tłumy turystów nie są tak duże jak w okresie letnim.

Pogoda w Madrycie w czerwcu

Czerwiec rozpoczyna okres letni i jest to jeden z pierwszych miesięcy, w którym do stolicy Hiszpanii przybywa najwięcej turystów. Temperatury w Madrycie oscylują w granicy 28°C w dzień i 13°C w nocy, co sprawia, że aktywności na świeżym powietrzu są niezwykle komfortowe bez względu na porę. Opady deszczu zostają skutecznie pokonane przez słońce, które świeci na niebie przez mniej więcej 11 godzin. Czerwiec to doskonały czas na odkrywanie uroków miasta i cieszenie się pierwszymi, letnimi dniami.

Pogoda w Madrycie w lipcu

Temperatury w Madrycie w lipcu gwałtownie wzrastają, a termometry pokazują średnio 32°C w dzień i 16°C w nocy. Słońce mocno praży przez mniej więcej 12 godzin, co sprawia, że należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i ochronę głowy. Ciepło może być jeszcze bardziej odczuwalne w centrum miasta, dlatego jego zwiedzanie warto przełożyć na wieczorne pory. W czasie najwyższych temperatur dobrze chłodzić się w basenie lub podczas mniej angażujących aktywności. Lipiec to dobry czas dla osób, którym gorąc jest niestraszny.

Pogoda w Madrycie w sierpniu

Sierpień to kontynuacja lipcowych upałów i szczytu sezonu turystycznego. Temperatury w Madrycie nierzadko przekraczają 32°C w dzień i 16°C w nocy. Przyjemne wieczory sprawiają, że można spędzać czas na świeżym powietrzu nawet do późnych godzin. Słońce jest obecne przez większość dnia i praży bardzo mocno. W sierpniu uliczki Madrytu mogą być dosyć zatłoczone, szczególnie w okolicach największych atrakcji turystycznych. Planując zwiedzanie w czasie najwyższych temperatur, warto zadbać o przewiewną garderobę i odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

Pogoda w Madrycie we wrześniu

Aura w stolicy Hiszpanii we wrześniu jest już znacznie łagodniejsza niż w lipcu i sierpniu. Średnie temperatury w Madrycie spadają do poziomu 28°C w dzień i 13°C w nocy. Opady deszczu praktycznie w ogóle nie występują, a słońce gości na niebie przez mniej więcej 9 godzin. Wrzesień jest świetnym okresem na odwiedzenie Madrytu ze względu na nieco niższe temperatury i mniejsze tłumy turystów. Fanów rozrywki z pewnością zainteresuje możliwość udziału w licznych festiwalach i wydarzeniach kulturowych organizowanych w tym okresie.

Pogoda w Madrycie w październiku

Październik zwiastuje przejście w okres jesienny, co oznacza, że temperatury w Madrycie spadają do 20°C w dzień i 8°C w nocy. Na nieco chłodniejsze wieczory warto wziąć ze sobą ciepłą garderobę. Opady deszczu mogą pojawiać się nieco częściej, jednak wciąż nie powinny być na tyle uciążliwe, aby pokrzyżować nam wakacyjne plany. Dni stają się coraz krótsze, a słońce gości na niebie przez mniej więcej 7 godzin. Październik to świetny czas na podziwianie jesiennych krajobrazów i smakowanie lokalnej kuchni.

Pogoda w Madrycie w listopadzie

Temperatury w Madrycie w listopadzie spadły do poziomu 14°C w dzień i 4°C w nocy, więc planując wyjazd do stolicy Hiszpanii w tym okresie, należy wziąć ze sobą ciepłą garderobę. Opady deszczu występują coraz częściej i są bardziej intensywne niż w poprzednich miesiącach, dlatego na piesze wycieczki warto pamiętać o parasolu. Dni stają się krótsze, bo słońce obecne jest na niebie tylko przez 5 godzin. Listopad to okres poza sezonem turystycznym, co sprawia, że Madryt jest mniej zatłoczony, a atrakcje turystyczne łatwiej dostępne.

Pogoda w Madrycie w grudniu

Grudniowa stolica Hiszpanii zachwyca swoją świąteczną atmosferą. Średnie temperatury w Madrycie oscylują w granicy 11°C w dzień i 2°C w nocy. Opady deszczu występują już dosyć często, a w wyjątkowych sytuacjach można doświadczyć nawet niewielkiego śniegu. Dni są krótkie, a wieczory długie. Słońce gości na niebie tylko przez mniej więcej 4 godziny dziennie. Warto odwiedzić Madryt w grudniu ze względu na liczne ozdoby związane ze świętami Bożego Narodzenia i spokojną atmosferę.

Średnie temperatury - Madryt

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 11 luty 12 marzec 16 kwiecien 17 maj 22 czerwiec 28 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 28 październik 20 listopad 14 grudzień 11
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 0 luty 2 marzec 3 kwiecien 6 maj 9 czerwiec 13 lipiec 16 sierpień 16 wrzesień 13 październik 8 listopad 4 grudzień 2
Temperatura wody [°C]:
styczen 0 luty 0 marzec 0 kwiecien 0 maj 0 czerwiec 0 lipiec 0 sierpień 0 wrzesień 0 październik 0 listopad 0 grudzień 0
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 7 marzec 6 kwiecien 8 maj 9 czerwiec 11 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 9 październik 7 listopad 5 grudzień 4