Temperatury i pogoda w Barcelonie

Pogoda w Barcelonie

Dzisiaj, 24.02 12 °C
Jutro, 25.02 12 °C
Pojutrze, 26.02 13 °C

Pogoda w Barcelonie jest typowa dla klimatu śródziemnomorskiego, co w praktyce oznacza suche i gorąca lata oraz łagodne zimy. Opady deszczu pojawiają się głównie w sezonie od września do maja, a ich największa ilość przypada na przełom jesieni i wiosny. W tym hiszpańskim mieście często występują ciepłe i wilgotne wiatry wiejące znad Morza Śródziemnego, co jest szczególnie przyjemne podczas letniego okresu. Stosunkowo wysokie temperatury w Barcelonie przez cały rok sprawiają, że jest to popularny kierunek turystyczny niezależnie od pory.

Kiedy najlepiej jechać do Barcelony?

Wszystko zależy od tego, czy jesteś fanem wysokich temperatur, czy może łagodnych warunków pogodowych. W ciągu lata termometry pokazują średnio 32°C, choć nierzadko zdarzają się wartości w okolicy 35°C. Okres między kwietniem a majem jest idealny do zwiedzania Barcelony ze względu na umiarkowane temperatury (17-22°C). Zima jest nieco chłodniejsza, choć nadal bardzo atrakcyjna dla wielu turystów ze względu na mniejsze tłumy i możliwość poczucia autentycznego klimatu tego pięknego miasta.

Najcieplejsze miesiące w Barcelonie

Najwyższe temperatury w Barcelonie odnotowuje się w lipcu i sierpniu. Termometry w tym okresie pokazują średnio 32°C w dzień oraz 13-16°C w nocy. Słońce jest obecne na niebie przez mniej więcej 12 godzin, co stwarza idealne warunki do plażowania i eksplorowania okolicy. Morze Śródziemne nagrzane do poziomu 25°C stanowi główną atrakcję turystyczną, a plaże w ciągu tych dwóch miesięcy są oblegane przez turystów. W szczycie sezonu warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i ochronę przeciwsłoneczną.

Kiedy jest najcieplejsza woda w Barcelonie?

Najcieplejszą wodę w Morzu Śródziemnym odnotowuje się w sezonie między czerwcem a wrześniem. Jej średnie temperatury wynoszą w tym okresie między 24°C a 25°C, stwarzając idealne warunki do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Tak korzystne warunki w połączeniu ze średnio 12 godzinami słonecznymi w ciągu dnia sprawiają, że plażowanie w tym czasie jest niezwykle komfortowe dla osób w każdym wieku. Ze względu na mocne słońce, warto zadbać o odpowiednie nakrycie głowy i regularne nawadnianie swojego organizmu.

Pogoda w Barcelonie w styczniu

Temperatury w Barcelonie w styczniu są jednymi z niższych, jakie odnotowuje się w Hiszpanii. Termometry pokazują średnio 11°C i 2°C w nocy, co sprawia, że planując wyjazd do tego miejsca w tym czasie, należy zadbać o nieco cieplejszą garderobę. Styczeń jest jednym z najbardziej deszczowych miesięcy, a opady występują przez większość jego dni. Mogą pojawić się również burze i wiatry o umiarkowanej sile. W ciągu dnia należy spodziewać się mniej więcej 5 godzin słonecznych. Morze Śródziemne nagrzane do poziomu 13°C raczej nie jest przyjemne do kąpieli.

Pogoda w Barcelonie w lutym

Temperatury w Barcelonie w lutym są wciąż charakterystyczne dla okresu zimowego. Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 12°C, a w nocy 3°C. Opady deszczu są wciąż dosyć częste, a słońce gości na niebie przez mniej więcej 7 godzin. Morze Śródziemne wychłodzone do poziomu 12°C nie jest atrakcyjne do kąpieli, jednak spacery po plaży powinny rekompensować brak możliwość zanurzenia się w jego wodach. Luty to dobry czas na zwiedzanie Barcelony i eksplorowanie lokalnej kuchni.

Pogoda w Barcelonie w marcu

W marcu pogoda w hiszpańskim mieście zaczyna się poprawiać. Średnie temperatury w Barcelonie wzrastają do poziomu 16°C w dzień i 6°C w nocy. Opady deszczu, choć nadal mogą występować, nie są już tak częste jak w styczniu lub lutym. Wody Morza Śródziemnego również są nieco cieplejsze (15°C), choć wciąż nie są atrakcyjne do kąpieli. Dni są dłuższe, a słońce gości na niebie przez mniej więcej 6 godzin. Marzec to dobry okres na odwiedzenie Barcelony, jednak należy przygotować się na zmienne warunki pogodowe.

Pogoda w Barcelonie w kwietniu

Zwiększające się temperatury w Barcelonie w kwietniu zwiastują nadchodzącą wiosnę. Termometry pokazują średnio 17°C w dzień i 9°C w nocy. Opady deszczu są coraz rzadsze, a słońce gości na niebie nieco dłużej, bo przez mniej więcej 8 godzin. Kwiecień to dobry okres na wiosenną wizytę w Barcelonie, która w dużej mierze opierać się będzie na zwiedzaniu i smakowaniu lokalnych potraw. Morze Śródziemne z temperaturami na poziomie 17°C wciąż nie jest atrakcyjne dla większości turystów.

Pogoda w Barcelonie w maju

Maj to wiosna w pełni, kiedy temperatury w Barcelonie wynoszą średnio 22°C w dzień i 13°C w nocy. Opady deszczu, choć nadal możliwe, są już raczej rzadkością. Umiarkowany wiatr nie powinien pokrzyżować nam wakacyjnych planów, a w szczególnie ciepłe pory dnia może przynosić przyjemne ochłodzenie. Morze Śródziemne nagrzało się już do poziomu 21°C, a w wodzie można obserwować pierwszych turystów zażywających w nim kąpieli. Dni stopniowo się wydłużają, a słońce obecne jest na niebie przez mniej więcej 9 godzin.

Pogoda w Barcelonie w czerwcu

Czerwiec zwiastuje nadchodzący szczyt sezonu turystycznego z temperaturami w Barcelonie na poziomie 28°C w dzień i 16°C w nocy. Stosunkowo ciepłe wieczory sprawiają, że można spędzać czas na zewnątrz nawet do późnych godzin. Słońce raczy nas swoimi promieniami przez mniej więcej 11 godzin dziennie, a Morze Śródziemne nagrzane do poziomu 24°C przyciąga coraz więcej turystów. Plaże powoli się zapełniają, a w Barcelonie daje się odczuć żywy, wakacyjny klimat.

Pogoda w Barcelonie w lipcu

Lipiec to jeden z gorętszych miesięcy w tym hiszpańskim mieście, kiedy to średnie temperatury w Barcelonie wynoszą w granicy 32°C w dzień i 16°C w nocy. Opady deszczu praktycznie nie występują, a powietrze jest suche i bardzo ciepłe. Słońce króluje na niebie przez mniej więcej 12 godzin w ciągu dnia, stwarzając idealne warunki do plażowania i relaksu. Plaże w lipcu są oblegane przez turystów, a główną atrakcję stanowi Morze Śródziemne, które nagrzane jest do maksymalnego poziomu 25°C. Łagodny wiatr może przynieść delikatne ukojenie od upałów.

Pogoda w Barcelonie w sierpniu

Sierpień to kontynuacja lipcowych upałów. Średnie temperatury w Barcelonie wynoszą 32°C w dzień i 13°C w nocy. Powietrze jest suche i gorące, a opady deszczu praktycznie w ogóle nie występują. Mocne słońce jest obecne na niebie przez większość dnia (mniej więcej 11 godzin), dlatego wszelkie aktywności fizyczne najlepiej przełożyć na porę wieczorną, kiedy można nieco odetchnąć od upałów. Morze Śródziemne, którego wody osiągnęły temperaturę 25°C, wciąż jest główną atrakcją turystyczną.

Pogoda w Barcelonie we wrześniu

Wrzesień, mimo zbliżającej się jesieni, jest wciąż bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym. Temperatury w Barcelonie utrzymują się na wysokim poziomie, a termometry pokazują średnio 28°C w dzień i 8°C w nocy. Opady deszczu mogą pojawiać się coraz częściej w porównaniu do letnich miesięcy, jednak nie są na tyle obfite, by pokrzyżować nam wakacyjne plany. Wiatr w tym okresie jest umiarkowany i przyjemny, a kąpiele w Morzu Śródziemnym, nagrzanym do poziomu 24°C, wciąż możliwe.

Pogoda w Barcelonie w październiku

W październiku aura staje się chłodniejsza i bardziej deszczowa, a średnie temperatury w Barcelonie spadają do poziomu 20°C w dzień i 4°C w nocy. Na wieczory warto zabrać ze sobą cieplejszą garderobę. Słońce obecne jest na niebie przez mniej więcej 7 godzin, a dni stają się coraz krótsze. W październiku kąpiele w Morzu Śródziemnym mogą nie być tak przyjemne jak w sezonie letnim, ze względu na wychłodzenie się jego wód do poziomu 16°C. Podróżując do Barcelony w tym okresie, warto przygotować się na zmienne warunki pogodowe.

Pogoda w Barcelonie w listopadzie

W listopadzie pogoda w tym hiszpańskim mieście jest już raczej chłodna i dosyć kapryśna. Temperatury w Barcelonie wynoszą w granicy 14°C w dzień i 2°C w nocy, co sprawia, że warto mieć ze sobą cieplejszą garderobę, zwłaszcza na zimne wieczory. Opady deszczu są coraz częstsze, a ogólna aura staje się typowa dla schyłku jesieni. Morze Śródziemne wychłodzone do poziomu 16°C nie jest atrakcyjne do kąpieli, jednak wciąż przyjemne będą spacery po plaży przy kojącym szumie fal. Słońce jest obecne na niebie przez mniej więcej 5 godzin i warto wykorzystać ten czas na zwiedzanie okolicy.

Pogoda w Barcelonie w grudniu

Grudzień wita nas temperaturami w Barcelonie na poziomie 11°C w dzień i 2°C w nocy. Mimo tego, że warunki są znacznie korzystniejsze niż w innych częściach Europy, podróżując do Hiszpanii w tym okresie, należy wziąć ze sobą ciepłą garderobę i parasol ze względu na coraz częściej pojawiające się deszcze. Słońce gości na niebie tylko przez 4 godziny dziennie i warto w pełni wykorzystać ten czas na eksplorowanie pięknej Barcelony. Wieczorami szczególne wrażenie z pewnością będą wywierać świąteczne ozdoby.

Średnie temperatury - Barcelona

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 11 luty 12 marzec 16 kwiecien 17 maj 22 czerwiec 28 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 28 październik 20 listopad 14 grudzień 11
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 2 luty 3 marzec 6 kwiecien 9 maj 13 czerwiec 16 lipiec 16 sierpień 13 wrzesień 8 październik 4 listopad 2 grudzień 2
Temperatura wody [°C]:
styczen 13 luty 12 marzec 15 kwiecien 17 maj 21 czerwiec 24 lipiec 25 sierpień 25 wrzesień 24 październik 21 listopad 16 grudzień 14
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 7 marzec 6 kwiecien 8 maj 9 czerwiec 11 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 9 październik 7 listopad 5 grudzień 4