Przejdź do... | Przejdź do głównego menu
Jednym z najbardziej popularnych kierunków wyjazdów turystycznych Polaków, jeśli chodzi o Afrykę, jest Tunezja. To kraj, który oferuje wiele atrakcji turystycznych, wysokiej klasy hotele i bogatą ofertę wypoczynkową. To tylko kilka powodów, dla których warto rozważyć możliwość spędzenia w 2026 roku wakacji w Tunezji.
Tunezja, Djerba, Djerba
od 2 851 zł za osobę
Sousse było ważnym portem handlowym i wojskowym w IX i X wieku i jest typowym przykładem islamskiego miasta z kilkoma meczetami.
Medyna tworzy harmonijny kompleks archeologiczny, który odzwierciedla arabsko-muzułmański urbanizm w nadmorskim mieście narażonym na najazdy piratów. Istnieje kilka zabytków świadczących o imponującej architekturze wojskowej. Należą do nich Ribat, Wielki Meczet, Meczet Bou Ftata, Kasbah i mury obronne.
W Sousse można odwiedzić katakumby, które zostały założone pod koniec I wieku przez chrześcijan, aby pochować swoich zmarłych, gdy zostali zaatakowani przez wrogów. Grobowce są wykute w ścianach na dwóch lub trzech poziomach. Katakumby służyły również jako miejsce modlitwy i schronienia do końca IV wieku. Umieszczono tu wiele świętych artefaktów, które są obecnie wystawiane w muzeum w Sousse. Katakumby mają około 5 km długości i zawierają 15 000 grobów. Zwiedzający mają jednak dostęp do około stu grobów, z których niektóre są przeszklone.
Twierdza Kasbah została zbudowana w 859 roku na miejscu starszej bizantyjskiej fortecy. Jest to jeden z najbardziej rozległych zabytków w Sousse. Stoi w najwyższym punkcie medyny. Twierdza obejmuje 30-metrową wieżę, która pełniła funkcję strażniczą i została nazwana na cześć jej budowniczego - Khalef el Fata. Jest to jedna z najstarszych wciąż stojących wież w Afryce Północnej. Obecnie służy jako latarnia morska. Podczas zwiedzania twierdzy można również odwiedzić znajdujące się tutaj Muzeum Archeologiczne.
Długa, biała, piaszczysta plaża Boujaffar rozciąga się od centrum Sousse do oddalonego o 10 km portu el-Kantaoui. Kilka odcinków należy do prywatnych hoteli wypoczynkowych, ale większość plaży jest otwarta dla publiczności. Latem plaże są pełne turystów do późnych godzin nocnych, kiedy tunezyjskie rodziny przychodzą na piknik w orzeźwiająco chłodnym powietrzu.
Oferta sportów wodnych jest naprawdę szeroka, w tym paralotniarstwo, windsurfing, narty wodne i skutery wodne.
Położona w północnej części Afryki Tunezja ma dostęp do Morza Śródziemnego. Jej linia brzegowa jest mocno rozwinięta. Kraj ten obejmuje wyspę Djerbę, która również jest dobrym miejscem na urlop. Lato 2026 spędzone w Tunezji będzie znakomitym pomysłem na wakacje dla par, dla seniorów, ale i rodzin z dziećmi korzystających z bogatej oferty hoteli z all inclusive, czy osób spragnionych aktywnych form wypoczynku.
W Tunezji można znaleźć przepiękne zabytki, na czele z ogromnym amfiteatrem Al-Dżamm. To znana, spektakularna budowla z czasów rzymskich i trzeci amfiteatr na świecie pod względem wielkości. Podczas wycieczki do Tunezji w 2026 roku można wybrać się na zwiedzanie Tunisu, ruin starożytnej Kartaginy czy też w odwiedziny do Parku Narodowego Ichkeul, który zamieszkuje wiele ciekawych gatunków zwierząt. Warto urozmaicić sobie wakacje wyprawą na safari na saharyjskie wydmy czy też wycieczką do jednego z największych słonych jeziora w Afryce – Wielkiego Szottu.
Kraj ten słynie z urozmaiconego, bogatego wybrzeża, gdzie można wypoczywać, uprawiać sporty morskie, ale i znaleźć miejsca, które staną się doskonałą bazą noclegową do zwiedzania największych atrakcji Tunezji. Hotele znajdują się tu przede wszystkim w kurortach turystycznych, takich jak Hammamet, Port El Kantaoui czy Monastir i Sousse. Piękne piaszczyste plaże, ciepła woda i dobre warunki do szaleństw wodnych sprawiają, że urlop w Tunezji w 2026 roku będzie dobrym rozwiązaniem dla niemal każdego.
Na północy kraju, w okolicy Tunisu (stolicy Tunezji) oraz Wybrzeża Koralowego, można zaznać wypoczynku w ciszy i spokoju. Do popularnych kurortów turystycznych położonych w tej części kraju zalicza się Bizertę i Tabarkę.
Małgorzata K.
Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 5.2. - 12.2.2026 Oceniono: Luty 2026
Iberostar Mehari Djerba Ocena: 4/5 Tunezja, Djerba
Udało mi się odpocząć, naładować baterie ,spróbować nowych rzeczy. To wspomnienia ,które zostaną ze mną na długo.
Udało mi się odpocząć, naładować baterie ,spróbować nowych rzeczy. To wspomnienia ,które zostaną ze mną na długo.
Zakwaterowanie
Pokój hotelowy był wprost zachwycający.Nastrojowe oświetlenie akcenty w łazience , wszystko na wysokim poziomie, nowoczesne meble , po widok z balkonu.
Wyżywienie
Posiłki oparte na świeżych, lokalnych składnikach kuchni śródziemnomorskiej i tunezyjskiej, dania lekkie i aromatyczne.
Obsługa w hotelu
Bogaty program animacyjny, kuchnia międzynarodowa i lokalna, baseny, SPA
Plaża
Szerokie piaszczyste wybrzeże z jasnym drobnym piaskiem , łagodnym zejściem do turkusowego morza.
Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)
Bogdan J.
Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 23.10. - 30.10.2025 Oceniono: Listopad 2025
Steigenberger Marhaba Thalasso Ocena: 5/5 Tunezja, Hammamet
Opinia tekstowa w trakcie moderacji.
Opinia tekstowa w trakcie moderacji.
Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)
Wybierz kierunek
Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!
Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.