• Wszyscy obywatele Polski podróżujący do Turcji, są zwolnieni z obowiązku okazywania negatywnego testu COVID-19 oraz certyfikatu szczepień.
 • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
 • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl
 • Beldibi - wczasy

  Podróżni pragnący wypocząć w słonecznym kurorcie pełnym zieleni, powinni wybrać się na wczasy do tureckiego Beldibi. Ta spokojna miejscowość jest idealna na rodzinne wakacje, jednak w jej niedalekiej odległości znajdziemy też większe kurorty.

  Beldibi na wakacje

  Miejscowość Beldibi jest prawdziwą perłą Tureckiej Riwiery, pasu wybrzeża znajdującego się w południowej części kraju, nad Morzem Śródziemnym. Jest to wymarzone miejsce na tanie wczasy w Turcji dla entuzjastów bujnej przyrody, kurort na przestrzeni lat rozrastał się naturalnie, nie ingerując zbytnio w środowisko.

  Dużym atutem miejscowości jest jej strategiczne położenie, Beldibi mieści się pomiędzy dwoma ważnymi ośrodkami regionu - Kemer oraz Antalyą. Każdą z tych miejscowości warto odwiedzić w trakcie turnusu. W Kemer znajdziemy atrakcyjne hotele i wiele klubów nocnych, w których zabawa trwa aż do białego rana. W Antalayi natomiast będziemy podziwiać piękną architekturę, zlokalizowaną w dzielnicy Kaleici, np. żłobiony minaret, będący pozostałością średniowiecznego meczetu. Z kolei w pobliskim Phaselis na turystów czekają starożytne ruiny likijskie, m.in. forum Domicjana, rzymskich łaźni, akweduktu, czy bramy Hadriana.


  Atrakcje turystyczne w kurorcie Beldibi

  Mimo, że Beldibi jest stosunkowo niewielkim kurortem, to i tak nie sposób jest się tutaj nudzić. Najwięcej atrakcji czeka na turystów na plaży, gdzie oprócz opalania można oddawać się bardziej aktywnemu wypoczynkowi. Wybrzeże w tym regionie jest kamieniste, dlatego znajdziemy tutaj krystalicznie czystą wodę o bardzo dużej przejrzystości.

  Na wakacjach w Beldibi popularne jest nurkowanie w każdej formie, snorkeling np. polecany jest osobom niedoświadczonym, które chcą poobserwować podwodny świat z bezpiecznej odległości. Natomiast bardziej wprawieni turyści mogą zapisać się na wyprawę nurkową, organizowaną w pobliskim ośrodku. Wypożyczymy tam kompletny sprzęt do nurkowania głębinowego, oraz przejdziemy niezbędne szkolenie. Poza tym w Beldibi dużą popularnością cieszą się też inne dyscypliny wodne, m.in. windsurfing, kite czy narty wodne.

  Po wielu godzinach spędzonych na słońcu wytchnienie może nam przynieść wycieczka do pobliskiej Jaskini Beldibi. Jest to ogromna grota usytuowana na samych obrzeżach kurortu, pełna krętych dróg i wspaniałych, kamiennych sklepień. W mieście funkcjonuje też kilka szkół spadochroniarstwa, w których można zapisać się na niezapomniany lot, malownicza okolica sprzyja bowiem tego typu aktywności.

  Beldibi - Najlepiej ocenione hotele

  Atrakcje i ciekawe miejsca

  Beldibi - Najczęściej kupowane hotele

  Beldibi – hotele z najlepszymi opiniami

  Klient chciał pozostać anonimowy

  Ocena 5,0 / 5

  Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 14.11. - 21.11.2023 Oceniono: Listopad 2023

  Paloma Foresta Resort & Spa Ocena: 5/5 Turcja, Kemer

  brak opinii opisowej

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

  Aleš K.

  Ocena 5,0 / 5

  Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 25.10. - 31.10.2023 Oceniono: Listopad 2023

  Sailor´s Beach Club Ocena: 4/5 Turcja, Kemer

  brak opinii opisowej

  brak opinii opisowej

  Zakwaterowanie 5,0 / 5

  Wyżywienie 5,0 / 5

  Okolica 5,0 / 5

  Cena 5,0 / 5

  Czy ta recenzja była pomocna? (2) (0)

  Beldibi – Hotele z opiniami

  Beldibi - Ostatnio kupione hotele

  Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

  Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

  Jesteśmy dostępni pn - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

  +48 71 771 76 55

  Mapa

  Beldibi - kiedy jechać? Pogoda, ciekawostki

  Riwiera Turecka jest najcieplejszym regionem całego kraju, dlatego wakacje w Beldibi można rozpocząć już na samym początku maja. Wówczas temperatura powietrza przekracza już 25 stopni, a woda w morzu jest wystarczająco ciepła na kąpiele. Z końcem czerwca rozpoczyna się tam szczyt sezonu turystycznego, który trwa aż do końcówki września. Dni są wtedy bardzo ciepłe, wręcz upalne, temperatura w dzień przekracza przeważnie 30 stopni.

  Wiosną i jesienią tanie wczasy w tureckim kurorcie Beldibi polecane są przede wszystkim podróżnym zainteresowanym pieszymi wycieczkami po tamtejszych szlakach turystycznych. Rozpościerają się z nich piękne widoki, trasy nadają się także do jazdy rowerem.

  Chociaż Turcja jest krajem w większości muzułmańskim, to w nadmorskich kurortach panują prawdziwie europejskie obyczaje, dzięki czemu można poruszać się po nich w typowo letnich strojach. Bardziej skromny ubiór, zakrywający ręce oraz nogi, wskazany jest natomiast w razie wycieczek do muzułmańskich świątyń, wówczas kobiety powinny też zasłonić włosy. W lokalach gastronomicznych bez problemu napijemy się też alkoholowych trunków, jednak zalecane jest zachowanie umiaru w ich spożywaniu. Najwięcej nocnych klubów i pubów znajdziemy w pobliskim Kemer oraz Antalyi.

  Najlepszy miesiąc na wakacje

  • Najlepszy
  • Dobry
  • Niski sezon
  1. Styczeń
  2. Luty
  3. Marzec
  4. Kwiecień
  5. Maj
  6. Czerwiec
  7. Lipiec
  8. Sierpień
  9. Wrzesień
  10. Październik
  11. Listopad
  12. Grudzień

  Przydatne informacje