Wakacje w Los Angeles

Los Angeles – skąpane w kalifornijskim słońcu miasto wielkich marzeń i możliwości. Do stolicy kinematografii ściągają turyści z całego świata spragnieni poczucia ducha wielkiej metropolii, niezwykłych krajobrazów i znanych z filmów miejsc.

Los Angeles – położenie i niezwykłe plaże ,,miasta aniołów"

Miasto Aniołów, nazywane również w skrócie L.A., położone jest na Południu Kalifornii. Geograficznie L.A. znajduje się między Oceanem Spokojnym na zachodzie a górami San Gabriel na wschodzie. Metropolia jest gęsto zaludniona, zamożna i zróżnicowana pod względem etnicznym. Będąc na miejscu, nie trzeba obawiać się o nocleg, ponieważ L.A. jest doskonale rozwinięte pod kątem infrastruktury turystycznej.

Wizytówką Los Angeles są piękne plaże, z których uroków można korzystać przez niemal cały rok. Znanym miejscem jest Santa Monica, która przyciąga turystów niezwykłym parkiem szachowym oraz Venice Beach. Mekką surferów jest Manhattan Beach i Surfrider Beach, gdzie można do woli oddawać się wodnym szaleństwom. Wyjątkowym miejscem na mapie Kalifornii jest również Long Beach.

Atrakcje Los Angeles, których nie można przegapić

Nie będzie zaskoczeniem, że wiele atrakcji związanych z tym miastem związanych jest z kinematografią. Będąc więc w Los Angeles na wakacjach, nie sposób nie przespacerować się po słynnej Alei Gwiazd i zrobić sobie zdjęcia na tle napisu Holywood na wzgórzach. Jeśli już będziesz w tej okolicy, samo przespacerowanie się po Beverly Hills, w którym mieszka wiele znanych osób, jest atrakcją samą w sobie. Miłośników kinematografii z pewnością zachwyci również wycieczka do Universal Studio, Warner Bros czy Paramount Pictures, w których powstało wiele znanych filmów i seriali.

W Los Angeles nie brakuje miejsc, w których można miło spędzić czas z całą rodziną. Najmłodsi będą z pewnością zachwyceni Disneyland Resort w Anaheim – kompleksie zaprojektowanym przez samego Walta Disneya oraz wizytą w Zimmer Children’s Museum.

Wbrew pozorom Los Angeles ma do zaoferowania również sporo atrakcji dla zwolenników spędzania czasu aktywnie na łonie natury. Dowodem tego twierdzenia jest możliwość wypoczynku w parkach Griffith i Franklin Canyon, które są domem dla wielu gatunków zwierząt. Atrakcją dla całej rodziny jest możliwość podziwiania delfinów i wielorybów podczas wycieczek Harbor Breeze Cruises.

Mapa

Pogoda w Los Angeles, ciekawostki

W Mieście Aniołów panują warunki typowe dla klimatu śródziemnomorskiego. W lecie dni są suche i gorące, a zimy przebiegają łagodnie. Średnia temperatura w zimie wynosi około 18 stopni Celsjusza, a w lecie 24℃. Deszcz najczęściej pada w miesiącach wiosennych i zimowych. W zimie zdarzają się opady śniegu, jednak nie trzeba się tu obawiać siarczystych mrozów. Upały są krótkotrwałe – występują zaledwie kilkanaście dni w ciągu roku. W sierpniu odbywa się w Los Angeles International Surf Festival – zawody w surfowaniu i piłce plażowej.

Jeśli nie jesteś fanem sportów wodnych, a od wakacyjnego pobytu oczekujesz przede wszystkim ucieczki od zgiełku, wybierz się do LA w październiku, gdy ruch turystyczny nieco zamiera. Jeśli jednak będziesz w tym mieście w czasie lata, koniecznie wybierz się na paradę równości, która odbywa się w czerwcu i zobacz, jak potrafią się bawić w Stanach Zjednoczonych.

Pisząc o Los Angeles, nie sposób nie wspomnieć, że metropolia ta jest co roku gospodarzem prestiżowej gali rozdania Oscarów. W Hollywood w miesiącach poprzedzających to filmowe święto trwa istna gorączka: trwają spekulacje, kto otrzyma nagrodę, a świat celebrytów opanowują plotki.

Przydatne informacje