• Wiza nie jest wymagana dla obywateli UE. Można przebywać do 90 dni bez wizy.
 • Możesz podróżować z dowodem osobistym lub paszportem.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
[data: 10.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/portugalia/informacje-dla-podrozujacych

Alvor - wczasy

Palące słońce, błękit lazurowego wybrzeża, skrzypiący pod stopami złoty piasek i powiew morskiej bryzy... To właśnie czeka na Państwa w Alvor - malowniczym mieście w Portugalii. Przepiękne krajobrazy w połączeniu z luksusowym kurortem gwarantowane.

Alvor i okolice...

Alvor niegdyś stanowił rzymski port i arabskie miasteczko, które nosiło nazwę Al-bur. Dziś w portugalskiej miejscowości Alvor znajdują się piaszczyste plaże, które doskonałe są do wylegiwania się w słońcu oraz spróbowania swoich sił w różnych sportach wodnych. Plaże otoczone są skałami piaskowymi, które w połączeniu z lazurowym wybrzeżem tworzą przepiękny, istnie bajeczny widok.

Wybierając się na wakacyjną podróż do Alvor, z całą pewnością warto udać się do pobliskiego miasta Lagos. Znajdziemy tam stary port, oraz bazę wypadową portugalskich żeglarzy, którzy kierują się na afrykańskie wybrzeża. Alvor to miasto, które położone jest w rejonie Algarve. Obszar ten zwany jest Nawietrznym Algarve - mieści się między takimi miejscowościami jak Lagos i Praia de Rocha. Decydując się na podróż samolotem, powinniśmy liczyć się z tym, że najbliższe lotnisko Faro znajduje się w odległości 2 do 2,5 godziny od Alvor.


Co warto zwiedzić na wczasach w Alvor?

Alvor jest malowniczym miasteczkiem, a zarazem kurortem, który znajduje się w regionie Agarve. Alvor znajduje się nad naturalną laguną. Zazwyczaj jest tu ciepło. Zgłębiając tajemnice lądu, możemy spotkać regionalną florę i faunę, w tym liczne gaje oliwne oraz drzewa pomarańczowe.

Obecnie kurort zachował niezapomniany charakter małego rybackiego miasteczka. Pomimo wielu tanich hoteli i całej infrastruktury turystycznej, niezniszczone zostały oryginalne wąskie uliczki. Najstarszym i świetnie zachowanym zabytkiem jest kościół z XVI wieku. W Alvor można także obejrzeć ruiny murów starego miasta. Zwiedzając okolicę warto odwiedzić region Nawietrznego Algarve. W niedalekiej odległości od Alvor znajduje się rezerwat przyrody Ria de Alvor. Znajdują się tam niepowtarzalne gatunki zwierząt i roślin.

Oprócz tego niezwykle atrakcyjnym miejscem jest także Lagos, czyli stary port portugalski, z którego żeglarze wypływali na podbój Afryki. Wartym zobaczenia miejscem na wczasy jest także Praia de Rocha, czyli znany kurort z plażą na platformie skalnej, a także wieloma barami i dyskotekami. W okresie wakacyjnym jest tu przyjemnie i słonecznie - idealnie na wielogodzinne spacery na plaży. Osoby, które cenią aktywność fizyczną, z całą pewnością zadowoli fakt, że w Alvor nie brak możliwości spróbowania różnych sportów.

Alvor - Najlepiej ocenione hotele

Porto Bay Falesia

Portugalia, Algarve, OLHOS DE AGUA

Ocena 4,4 / 5

od 1 669 za osobę

Atrakcje i ciekawe miejsca

Latarnia morska Ponta da Piedade

Latarnia morska Ponta da Piedade

Latarnia morska Ponta da Piedade znajduje się w rejonie Lagos. Sama w sobie nie jest zbyt interesująca, ale oferuje niesamowicie piękny widok. Wewnątrz latarni znajduje się miejsce odosobnienia.

Budynki historyczne Atrakcje przyrodnicze
Stare Miasto w Faro

Stare Miasto w Faro

Faro jest stolicą regionu Algarve od 1756 roku. W przeszłości było to centrum handlowe Fenicjan. Największy rozkwit miasta nastąpił w 1577 roku, kiedy siedziba biskupa została przeniesiona z Silves. Skończyło się to jednak bardzo szybko podczas hiszpańskich rządów w 1596 roku. Miastem wstrząsnęły dwa trzęsienia ziemi, jedno w 1722 roku, a drugie potężniejsze w 1755 roku. To również z czasów odbudowy miasto ma swój obecny wygląd. Szybki rozwój nastąpił od lat 60-tych XX wieku, kiedy to reżim Salazara próbował przyciągnąć zachodnich turystów i zbudował niezbędną infrastrukturę, w tym lokalne lotnisko. Znajduje się tu kilka pięknych zabytków i miejsc.

Miasta / Place / Ulice
Plaża Galé

Plaża Galé

Plaża Galé jest w rzeczywistości kontynuacją plaży Armação. Zachodnia część jest szeroka i otwarta, podczas gdy wschodni kraniec ma więcej skalistych wychodni. Tutejsze baseny skalne są popularne wśród rodzin z dziećmi. Znajduje się tu również kilka restauracji.

Plaże
Plaża Praia da Marinha

Plaża Praia da Marinha

Plaża Praia da Marinha znajduje się w małej zatoczce między skałami. Woda jest wyjątkowo czysta i przejrzysta, dzięki czemu idealnie nadaje się do nurkowania z rurką. Na plaży znajduje się również bar, otwarty w miesiącach letnich. Całe wybrzeże to zbiór fantastycznych jaskiń. Najlepszym sposobem na ich zwiedzanie jest łódź. Istnieje wiele wycieczek z okolicznych miast.

Plaże

Alvor - Najczęściej kupowane hotele

Porto Bay Falesia

Portugalia, Algarve, OLHOS DE AGUA

Ocena 4,4 / 5

od 1 669 za osobę

Alvor – hotele z najlepszymi opiniami

Radek B.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 24.5. - 30.5.2024 Oceniono: Czerwiec 2024

Auramar Beach Resort Ocena: 3/5 Portugalia, Algarve

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Robert F.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 22.2. - 29.2.2024 Oceniono: Marzec 2024

Auramar Beach Resort Ocena: 3/5 Portugalia, Algarve

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Alvor – Hotele z opiniami

Alvor - Ostatnio kupione hotele

Vila Branca

Vila Branca

Ocena: 3/5

Portugalia, Algarve, Albufeira

od 1 029 za osobę

Atismar Beach

Atismar Beach

Ocena: 3/5

Portugalia, Algarve, Quarteira

od 1 062 za osobę

Aldeia

Aldeia

Ocena: 3/5

Portugalia, Algarve

od 1 081 za osobę

Alte

Alte

Ocena: 3/5

Portugalia, Algarve

od 1 098 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Alvor - pogoda, atrakcje, historia

Alvor znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Temperatury sięgają tu latem powyżej 25 stopni, co sprzyja uprawianiu sportów wodnych, między innymi: surfingu i żeglarstwa. W trakcie wakacyjnego sezonu czeka również więcej atrakcji na samej plaży, np. narty wodne, bądź przejażdżki na "bananie". Dostępne są tu też takie rozrywki jak: minigolf, golf: w Alto golf , Morqado czy Penina, tenis, tenis stołowy, gra w kręgle i w bilard.

Dla osób, które pragną spędzić romantyczny wieczór z ukochaną osobą, polecamy klimatyczne spacery po malowniczym wybrzeżu. Po zwiedzaniu, warto udać się do jednej z restauracji. Wśród malowniczych i wąskich uliczek znajdziemy wiele knajp, barów i dyskotek, w których odbywają się koncerty na żywo.

Historia miasta sięga jeszcze czasów starożytnych. Zdaniem historyków Algarve założyli Kartagińczycy. Starożytni Rzymianie nadali miejscowości nazwę "Ipses". Uważali miasto za ważny strategicznie port do tego stopnia, że istaniała tu własna waluta. Istotną rolę w tym miejscu stanowiły ruiny willi bogatego Rzymiana. Mówi się, że to właśnie w Alvor zmarł jeden z portugalskich królów. To właśnie konstrukcje z tego okresu zostały zniszczone w czasie trzęsień ziemi z 1532 i 1755.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje