Warszawa

Turyści pragnący spędzić wakacje w dużej metropolii nie muszą opuszczać kraju, wystarczy wykupić wycieczkę do Warszawy! Jest to wielkie miasto pełne kontrastów, w którym nie sposób się nudzić. Z jakich atrakcji warto tam przede wszystkim skorzystać?

Wakacje w Warszawie - atrakcje

Historia stolicy Polski była bardzo burzliwa, chociaż tak naprawdę zaczęła się dopiero w XVII wieku, kiedy to przeniosła się tam rodzina królewska. Dawniej w Warszawie można było znaleźć mnóstwo zabytków, które niestety zostały w większości zniszczone w czasie II wojny światowej. Jednak część z nich odbudowano, dlatego fani architektury także znajdą w tym mieście coś dla siebie. Stolica jest jedynym miastem w kraju, w którym znajdziemy tak dużo drapaczy chmur, dzięki którym tamtejsza panorama jest o wiele ciekawsza.

O każdej porze roku można tam też natrafić na liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne, pełno jest też w Warszawie klubów muzycznych, dyskotek czy muzea. Szczególnie te ostatnie zasługują na uwagę, prócz galerii związanych z historią sztuki, warto odwiedzić też Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Etnograficzne czy Muzeum Historii Żydów POLIN.

Atrakcje dla dzieci – Warszawa

Tym, co przyciąga najmłodszych, ale i nieco starszych turystów, jest Centrum Nauki Kopernik. Położone nad samą Wisłą pozwala doświadczać różnych zjawisk fizycznych, bawić się i uczyć. Najmłodsi chętnie odwiedzą też Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek, gdzie znajduje się ponad 100 miniaturowych konstrukcji z całego świata. Miłośnicy pociągów powinni zaś zawitać do Stacji Muzeum, mieszczącej się na dawnym dworcu PKP Warszawa Główna.

Do najmłodszych kierowana jest oferta stołecznego Muzeum dla Dzieci, gdzie wszystkich eksponatów można dotknąć i dowiedzieć się ciekawych rzeczy na ich temat. Prócz tego wspomnieć trzeba o innych ważnych atrakcjach dla najmłodszych, jak warszawskie zoo, Folwark Bródno czy też parki linowe i parki trampolin.

Warszawa – atrakcje dla młodzieży

Oprócz Centrum Nauki Kopernik młodych może zainteresować Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogą wiele dowiedzieć się na temat historii stolicy. W szczególności dla młodszych odwiedzających zorganizowano tam Salę Małego Powstańca.

Na młodzież zainteresowaną sportem czeka zwiedzanie Stadionu Narodowego, a ci, którzy preferują atrakcje związane z historią, mogą wybrać się do Muzeum Ewolucji czy Muzeum Geologicznego.

Warszawa – atrakcje dla dorosłych

Wyjazd może być dla dorosłych turystów okazją do spacerów śladami historii stolicy. Warto wybrać się np. na Mariensztat, czyli cichą okolicę przy Starówce, albo na Powązki, które są najsłynniejszą nekropolią w Polsce. Także w Warszawie znajduje się jeden z największych na świecie cmentarzy żydowskich. Wytchnienie turyści znaleźć mogą na dachu Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie znajduje się ogród z widokiem na miasto.

Warszawa – atrakcje dla par

Romantyczny piknik nad Wisłą, wycieczka po stołecznych, modnych klubach, a może spacer w Łazienkach Królewskich? To tylko niektóre z propozycji na ciekawe spędzenie czasu w stolicy podczas weekendu we dwoje lub dłuższego pobytu. Zakochani mogą przypiąć symboliczną kłódkę ze swoimi imionami na balustradzie tarasu widokowego na Gnojnej Górze, skąd rozciąga się piękna panorama stolicy.

Darmowe atrakcje – Warszawa

Nie trzeba wydawać majątku na pokrycie kosztów wstępów do atrakcji. Co można zobaczyć w Warszawie za darmo? Na przykład odwiedzić Centrum Pieniądza NBP, wybrać się do Multimedialnego Parku Fontann czy po prostu posiedzieć na jednej z plaż nad Wisłą.

Nietypowe atrakcje – Warszawa

Warszawa to nie tylko Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie czy Starówka. Poza utartymi przez turystów szlakami można doświadczyć zupełnie innych atrakcji. Zalicza się do nich np. Pałac Kazimierzowski na terenie kampusu Uniwersytetu Warszawskiego, zabytkowe latarnie gazowe na Agrykoli czy eksponat w postaci mamuciej kości, jaka znajduje się w kościele św. Anny w Wilanowie. Ciekawostką są też kapliczki Chrystusa, Matki Boskiej i świętych, które powstawały w Warszawie w okresie II wojny światowej, głównie na podwórkach kamienic.

Co warto zwiedzić w Warszawie?

Pomimo wielkich zniszczeń wojennych na terenie Warszawy, można tam nadal podziwiać piękną starówkę, która w rzeczywistości została wzniesiona od nowa. W trakcie spaceru warto zgubić się pośród wąskich, brukowanych uliczek, otoczonych kolorowymi kamienicami. Najważniejszą atrakcją Starego Miasta jest Zamek Królewski, który góruje na niewysokim wzgórzu.

Prawdziwą perłą stolicy są natomiast Łazienki Królewskie, znane z jednego z najpiękniejszych ogrodów w Europie. W centrum wznosi się malowniczy pałac neoklasycystyczny, który także jest otwarty dla zwiedzających. Najbardziej kontrowersyjnym zabytkiem Warszawy jest z pewnością Pałac Kultury i Nauki, znajdujący się w centrum. Budowla była darem narodu radzieckiego dla Polaków, podobne budynki można znaleźć w wielu innych krajach dawnego bloku wschodniego.

Na peryferiach stolicy wznosi się niesamowity Pałac w Wilanowie, który dawniej był letnią rezydencją królewską. Budowla ta jest wspaniałym przykładem architektury barokowej, która wyróżnia się szalenie urozmaiconą ornamentyką. W ciepły, słoneczny dzień w Warszawie warto przespacerować się do Ogrodu Saskiego, który cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów, znajdziemy tam m.in. Grób Nieznanego Żołnierza.

Czemu Warszawa

miejsce zatłoczone zakupy pomniki bez plaży nadaje się dla grup podróżowanie samochodem

Warszawa - Najlepiej ocenione hotele

Go Apartments

Go Apartments

Ocena: 4/5

Polska, Warszawa, Warszawa

od 322 za osobę

Regent Warsaw

Regent Warsaw

Ocena: 5/5

Polska, Warszawa, Warszawa

od 245 za osobę

Warszawa - Najczęściej kupowane hotele

Go Apartments

Go Apartments

Ocena: 4/5

Polska, Warszawa, Warszawa

od 161 za osobę

Regent Warsaw

Regent Warsaw

Ocena: 5/5

Polska, Warszawa, Warszawa

od 394 za osobę

Warszawa - Ostatnio kupione hotele

Boss (Warsaw)

Boss (Warsaw)

Ocena: 3/5

Polska, Warszawa, Warszawa

od 106 za osobę

Air

Air

Ocena: 2/5

Polska, Warszawa, Warszawa

od 127 za osobę

Go Apartments

Go Apartments

Ocena: 4/5

Polska, Warszawa, Warszawa

od 322 za osobę

Gordon

Polska, Warszawa

od 174 za osobę

Partner

Partner

Ocena: 3/5

Polska, Warszawa, Warszawa

od 191 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Warszawa - mapa

Poradnik turystyczny - Warszawa

Stolica zapewnia ogrom atrakcji. W lepszym poznaniu miasta pomóc może nasz przewodnik po Warszawie. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Jaki transport wybrać w Warszawie?

Będąc na weekend albo spędzając tu dłuższy lub krótszy urlop, można korzystać wygodnie z komunikacji miejskiej. Transport publiczny zapewniony jest przez tramwaje, autobusy wielu linii, docierających do nawet najbardziej odległych zakątków Warszawy, jak i kolej, jeśli turysta chciałby udać się w dłuższą podróż w okolice stolicy. By ominąć stołeczne korki, które tworzą się zwłaszcza w godzinach szczytu, można jeździć metrem.

Co oferuje lokalna kuchnia w Warszawie?

Lokale gastronomiczne, podobnie jak restauracje w hotelach w Warszawie, serwują kuchnię z całego świata. Czego jednak warto spróbować, co będzie typowe właśnie dla tego miasta? Do warszawskich specjałów kulinarnych zalicza się m.in. śledzie po warszawsku, nóżki w galarecie z wieprzowych nóg gotowane wraz z warzywami czy pyzy z mięsem.

Pogoda – Warszawa

Kiedy warto przyjechać do stolicy Polski? Właściwie o każdej porze roku jest tu co robić. Jeśli turysta chce dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu, powinien wybrać się do Warszawy np. późną wiosną, latem lub wczesną jesienią. Wiosną warszawskie parki rozkwitają, a latem jest przyjemnie ciepło, by móc odkrywać wszystkie miejsca. Zimą natomiast można korzystać nie tylko z atrakcji pod dachem, ale np. jeździć na łyżwach na Torwarze, a często również na „Zimowym Narodowym”.

Bez względu na porę roku, w której odwiedzimy Warszawę, zawsze znajdziemy tam wielu turystów, nie tylko polskich, ale też zagranicznych. Jednak szczyt sezonu przypada na najcieplejsze miesiące, lipiec oraz sierpień, wówczas hotele proponują najwyższe ceny za pobyt w ciągu roku. Tanie wakacje natomiast można zorganizować wiosną oraz późną jesienią, kiedy to najłatwiej natrafić na atrakcyjne wycieczki last minute.

Bez względu jednak na miesiąc, w którym zawitamy do stolicy, możemy natrafić na ciekawe wydarzenia kulturalne, koncerty itp. W pierwszej połowie maja odbywa się cyklicznie Święto Saskiej Kępy, w którego trakcie weźmiemy udział w ciekawych koncertach oraz wystawach. W okolicach Nocy Świętojańskiej można z kolei wybrać się na Wianki, huczną celebrację początku lata, której główną atrakcją jest rzucanie kwietnych wianków do Wisły.

W lipcu oraz sierpniu organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej, który jest doskonałą okazją do posłuchania pięknych melodii. W podobnym czasie można poobcować z kulturą za darmo, biorąc udział w Jazzie na Starówce. W wakacje odbywa się też jeden z ważniejszych festiwali muzycznych w kraju, Orange Warsaw Festival, na którym co roku goszczą światowe sławy.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 30 °C w nocy 16 °C

 • Temperatura wody °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Piątek 23 °C w nocy 14 °C

 • Sobota 28 °C w nocy 14 °C

 • Niedziela 26 °C w nocy 18 °C

 • Poniedziałek 29 °C w nocy 16 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 2 °C

 • Luty Lut 3 °C

 • Marzec Mar 7 °C

 • Kwiecień Kwi 14 °C

 • Maj Maj 20 °C

 • Czerwiec Cze 22 °C

 • Lipiec Lip 25 °C

 • Sierpień Sie 24 °C

 • Wrzesień Wrz 18 °C

 • Październik Paź 13 °C

 • Listopad Lis 6 °C

 • Grudzień Gru 2 °C

Przydatne informacje