Świnoujście - wczasy

Polskie morze to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez naszych rodaków oraz gości z zagranicy. Do najpiękniejszych miejsc gdzie rozciąga się długa plaża nad Bałtykiem należy Świnoujście. Zachęca rodzinnym charakterem i piaszczystymi plażami.

Świnoujście na wakacje w Polsce

Świnoujście to uzdrowisko położone w północno-zachodnim krańcu Polski. Jest ono najdalej wysuniętym na zachód miastem w kraju. Posiada kąpielisko i port morski. Znajduje się nad cieśniną Świnią, jako jedyne miasto w Polsce położone jest na trzech wielkich wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór. Ciekawostką geograficzną jest także fakt, że miasto regularnie powiększa swoją powierzchnię za sprawą sztormów oraz pogłębiania portu i toru wodnego.

Spędzając tanie wakacje w Świnoujściu z całą pewnością należy poświęcić wiele czasu na plażowanie. Plaża w Świnoujściu należy do jednych z najpiękniejszych miejsc wypoczynku w całej Polsce. Najszerszy brzeg przyjmuje rocznie szereg turystów, a co więcej Świnoujście leży nieopodal granicy niemieckiej. Z tego powodu w szybki sposób możemy udać się do niemieckiego Ahlbeck i zobaczyć niemiecką plażę naturystów.


Zwiedzanie niezwykłych fortów w Świnoujściu

Okolice Świnoujścia usłane są licznymi fortyfikacjami. Miasto posiadało strategiczne znaczenie stąd wzniesiono liczne konstrukcje, których celem była obrona miasta. Pierwszym, wartym odwiedzenia miastem jest Fort Anioła. Powstał on w XIX wieku, a w czasach II wojny światowej pełnił funkcję punktu obserwacyjnego wojsk III Rzeszy, a następnie Armii Czerwonej. Obecnie w forcie mamy możliwość przymierzenia stroju wikinga, a także zapoznania się z ich uzbrojeniem. Można tu także spróbować swoich sił w strzelaniu z pistoletów pneumatycznych czy łuków. W forcie znajduje się także kopalnia bursztynów.

Najbardziej charakterystycznym fortem jest Fort Wschodni, zwany Fortem Gerharda. Mieszczący się zabytek w dawnym ratuszu, mieści wiele niepowtarzalnych ekspozycji i zabytków. Obejmują one historię miasta, a także dawne narzędzia rybackie oraz ciekawe modele statków, wystawę zoologiczną, a nawet ekspozycję poświęconą bursztynowi. Od kilku lat stanowi siedzibę Muzeum Obrony Wybrzeży. W jego część wchodzi Podziemne Miasto. W Podziemnym Mieście możemy zwiedzić dawne stanowiska artylerii nadbrzeżnej, których zadaniem było chronić bazę niemieckiej marynarki wojennej.

Podczas wakacji w Świnoujściu warto również zobaczyć zabytek jakim jest Fort Zachodni. W forcie znajduje się ekspozycja garnizonu Twierdzy Świnoujście.

Świnoujście - najlepiej ocenione hotele

Świnoujście - Najczęściej kupowane hotele

Opinie o hotelach

Dana Kavanová Sierpień 2019

Data pobytu: 3.8. - 10.8.2019

Ocena 5,0/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Monika H. U. Lipiec 2017

Data pobytu: 7.7. - 9.7.2017

Ocena 4,8/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 4,5/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Dana Kavanová Sierpień 2019

Data pobytu: 3.8. - 10.8.2019

Ocena 5,0/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Renata Sierpień 2017

Data pobytu: 2.7. - 9.7.2016

Ocena 4,0/5
Villa Antares to para budynków, w pierwszym jest zlokalizowana jadłodajnia (trochę mała) z recepcją. Pokoje są codziennie sprzątane. Obfite śniadania (w formie bufetu), a obiadokolacje całkiem przyjemne. W budynku jest Wi-Fi - sprawdzone w Antares 2. Na miejscu dostępna wypożyczalnia rowerów (polecam skorzystać, od razu o wiele więcej damy radę zwiedzić), zresztą w mieście też wypożyczalni nie brakuje....
Całkowita ocena

Villa Antares to para budynków, w pierwszym jest zlokalizowana jadłodajnia (trochę mała) z recepcją. Pokoje są codziennie sprzątane. Obfite śniadania (w formie bufetu), a obiadokolacje całkiem przyjemne. W budynku jest Wi-Fi - sprawdzone w Antares 2. Na miejscu dostępna wypożyczalnia rowerów (polecam skorzystać, od razu o wiele więcej damy radę zwiedzić), zresztą w mieście też wypożyczalni nie brakuje. Do morza i promenady mamy blisko, dzielnica piękna, poza miasto też warto wyskoczyć (rowerem, autobusem...). Goście to w większości starsi Niemcy, więc było cicho i spokojnie. Pokój od strony parkingu jest trochę mały i wąski, ciekawych widoków z niego nie uświadczymy, ale może być. Telewizorek z polską i niemiecką stacjonarną telewizją cyfrową na stanie. Niestety nie ma elektrycznych czajników.

Zakwaterowanie 4,0/5

Wyżywienie 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Monika H. U. Lipiec 2017

Data pobytu: 7.7. - 9.7.2017

Ocena 4,8/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 4,5/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Świnoujście - Ostatnio kupione hotele

Świnoujście - klimat, ciekawostki, atrakcje

Świnoujście leży w strefie klimatu umiarkowanego. Pogoda jest przejściowa, jednak są tutaj mniejsze skoki temperatur niż w głębi kraju. W Świnoujściu opady są nieduże, zimy zaś są łagodne i niemroźne. W lecie dzień jest dłuższy, o około 1 godzinę niż na południu Polski. Dzięki temu bez problemu można podziwiać przepiękną latarnie morską, najwyższy budynek przeznaczenia morskiego w Polsce. Oprócz niezwykłych widoków, prezentuje niewielką ekspozycję latarnictwa. Wejście na samą górę to świetna atrakcja dla aktywnych turystów.

W Świnoujściu znajduje się Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Mieszczący się zabytek w dawnym ratuszu, mieści wiele niepowtarzalnych ekspozycji, które obejmują historię miasta, oraz dawne narzędzia rybackie i ciekawe modele statków, wystawę zoologiczną, a nawet ekspozycję poświęconą bursztynowi. Oprócz tego w Muzeum znajduje się niewielkie oceanarium, w którym mamy okazję zobaczyć gatunki prezentujące życie rafy koralowej. Wartymi odwiedzenia miejscami w Świnoujściu są także Falochrony. Jeden z nich to najdłuższa tego typu kamienna konstrukcja w Europie.

W Świnoujściu znajduje się także Aquapark, który jest sporą atrakcją dla rodzin z dziećmi. Mnogość basenów, sztuczne fale i zjeżdżalnie, a także tężnia solankowa oraz kompleks saun zadowoli wszystkich zwolenników wodnych rozrywek.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 11 °C w nocy 7 °C

 • Temperatura wody 3 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Sob 6 °C w nocy 4 °C

 • Ndz 3 °C w nocy 3 °C

 • Pon 5 °C w nocy 2 °C

 • Wt 5 °C w nocy 3 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 1 °C woda 4 °C

 • Luty Lut 5 °C woda 3 °C

 • Marzec Mar 7 °C woda 3 °C

 • Kwiecień Kwi 12 °C woda 6 °C

 • Maj Maj 17 °C woda 10 °C

 • Czerwiec Cze 20 °C woda 14 °C

 • Lipiec Lip 22 °C woda 18 °C

 • Sierpień Sie 22 °C woda 18 °C

 • Wrzesień Wrz 18 °C woda 16 °C

 • Październik Paź 13 °C woda 12 °C

 • Listopad Lis 5 °C woda 9 °C

 • Grudzień Gru 3 °C woda 5 °C

Przydatne informacje