Wakacje w Maskat

Egzotyczny Oman jest coraz popularniejszym kierunkiem wakacji wśród podróżnych spragnionych słońca. Szczególnie dotyczy to stolicy kraju, Maskatu, który zachwyca wspaniałymi krajobrazami i oferuje wiele interesujących atrakcji turystycznych.

Maskat

Słoneczny Oman usytuowany jest w południowo-wschodniej części Półwyspu Arabskiego, gdzie graniczy z Arabią Saudyjską, ZEA oraz Jemenem. Maskat leży z kolei w północnej części wybrzeża kraju, bezpośrednio nad malowniczą Zatoką Omańską. Jest to największe miasto w kraju, w którym swoją siedzibę ma sułtan Osmański, Kabus ibn-Said. Podobnie jak w przypadku całego kraju, także ludność Maskatu zdominowana jest przez przedstawicieli religii muzułmańskiej. Jednak Oman ma opinię bardzo otwartego i przyjaznego państwa, które chętnie gości na swych ziemiach turystów z całego świata, bez względu na wyznawaną religię.

Jak przystało na nadmorską miejscowość, znajdziemy tam wygodne plaże i typowo wakacyjne atrakcje. Z drugiej strony dzięki statusowi stolicy Maskat to duże, prężnie rozwijające się miasto, przez co praktycznie nie sposób jest się tam nudzić.

Atrakcje, zwiedzanie Maskat i okolic

Podróżni przybywający do Maskatu na wakacje spędzają większość pobytu na tamtejszych plażach. Nic w tym dziwnego, w końcu Zatoka Omańska słynie z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych oraz pięknej i bardzo urozmaiconej linii brzegowej. Plaże pokryte są tam delikatnym, złotym piaskiem, wzdłuż nich usytuowane są bezpośrednio hotele, w których można wypożyczyć leżak czy parasol chroniący przed słońcem.

Region ten to prawdziwa gratka dla amatorów nurkowania, z lokalnego ośrodka organizowane są podwodne eskapady na pobliską wyspę Fahal, gdzie można podziwiać zatopiony wrak statku. Po drugiej stronie Maskat oddzielają góry, po których można spacerować, korzystając ze szlaków turystycznych.

W pobliżu wybrzeża mieści się jedna z ważniejszych dzielnic stolicy, Matrah, w której można podziwiać starszą zabudowę. Najważniejszym elementem starówki jest tradycyjny, arabski targ, na którym zakupimy wspaniałe pamiątki z wakacji. Pod względem architektonicznym, najwspanialszą atrakcją Maskatu jest Pałac Sułtana Quaboosa. Cała zabudowa miasta jest nieco inna niż w przypadku pozostałych bogatych stolic arabskich. Z nakazu sułtana nie powstają tam wielkie drapacze chmur, wszystkie budowle mają mieć typowo arabski styl.

Maskat - Najlepiej ocenione hotele

Maskat - Najczęściej kupowane hotele

Opinie o hotelach

Renata Maj 2016

Data pobytu: 5.3. - 12.3.2016

Ocena 4,2/5
Położony w dzielnicy gdzie znajdują się ambasady, kawiarnie, sklepy, dookoła niska biała zabudowa , a hotel sam wyróżnia się ogromnie spośród otoczen
Całkowita ocena

Położony w dzielnicy gdzie znajdują się ambasady, kawiarnie, sklepy, dookoła niska biała

zabudowa , a hotel sam wyróżnia się ogromnie spośród otoczenia oryginalną zabudową stylizowaną

na pałac z kamienia. Wnętrze w stylu Jemeńsko-Omańskiego pałacu :bardzo kolorowy hol i lobby na środku złote sofy

oraz duże sztuczne palmy z brązu , oraz piękna kobieta w teatralnym stroju grająca na fortepianie a

nad głową sklepienie z malowidłem nieba, dodajmy do tego kolorowe witraże.

Zakwaterowanie 4,2/5

Wyżywienie 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Renata Maj 2016

Data pobytu: 5.3. - 12.3.2016

Ocena 4,2/5
Położony w dzielnicy gdzie znajdują się ambasady, kawiarnie, sklepy, dookoła niska biała zabudowa , a hotel sam wyróżnia się ogromnie spośród otoczenia oryginalną zabudową stylizowaną na pałac z kamienia. Wnętrze w stylu Jemeńsko-Omańskiego pałacu :bardzo kolorowy hol i lobby na środku złote sofy oraz duże sztuczne palmy z brązu , oraz piękna kobieta w teatralnym stroju grająca na fortepianie a
Całkowita ocena

Położony w dzielnicy gdzie znajdują się ambasady, kawiarnie, sklepy, dookoła niska biała

zabudowa , a hotel sam wyróżnia się ogromnie spośród otoczenia oryginalną zabudową stylizowaną

na pałac z kamienia. Wnętrze w stylu Jemeńsko-Omańskiego pałacu :bardzo kolorowy hol i lobby na środku złote sofy

oraz duże sztuczne palmy z brązu , oraz piękna kobieta w teatralnym stroju grająca na fortepianie a

nad głową sklepienie z malowidłem nieba, dodajmy do tego kolorowe witraże.

Zakwaterowanie 4,2/5

Wyżywienie 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Maskat - Ostatnio kupione hotele

Maskat - pogoda, kultura i zwyczaje

Podobnie jak w przypadku innych części Półwyspu Arabskiego, w Omanie także przez większość roku panują bardzo wysokie temperatury, rzadko spadające poniżej 24 stopni w ciągu dnia, a 16 w nocy. Na zwiedzanie Maskatu i pozostałych części Omanu najlepiej wybrać się na początku roku, kiedy to upały są najmniej intensywne. Jest to też idealna pora na tanie wakacje, ze względu na mniejsze zainteresowanie turystów dostępne są ciekawe wycieczki last minute. Jednocześnie woda w morzu jest nadal odpowiednia do kąpieli, więc można zakosztować wszystkich atrakcji stolicy.

Szczyt sezonu urlopowego przypada w Omanie na okres od kwietnia do końca października, kiedy to jest tam najcieplej. Tego terminu powinny unikać jednak osoby wrażliwe, które nie przepadają za intensywnym słońcem.

Wybierając się na wczasy do Omanu, bez względu na termin, warto pamiętać o jego muzułmańskiej tradycji. Pomimo tego, że mieszkańcy są otwarci na kultury zachodnie, to należy uszanować tamtejsze obyczaje. Ograniczenia dotyczą przede wszystkim kobiet, które poza terenem hotelu powinny zadbać o skromny, zasłaniający kolana i ramiona strój. Na plażach należy unikać opalania się topless, z kolei do pałacu sułtana najlepiej wejść z zakrytym ciałem oraz włosami.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 38 °C w nocy 33 °C

 • Temperatura wody 28 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • Pon 37 °C w nocy 33 °C

 • Wt 39 °C w nocy 32 °C

 • Śr 40 °C w nocy 31 °C

 • Czw 39 °C w nocy 31 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 25 °C woda 24 °C

 • Luty Lut 26 °C woda 24 °C

 • Marzec Mar 30 °C woda 25 °C

 • Kwiecień Kwi 35 °C woda 27 °C

 • Maj Maj 39 °C woda 29 °C

 • Czerwiec Cze 40 °C woda 30 °C

 • Lipiec Lip 38 °C woda 29 °C

 • Sierpień Sie 35 °C woda 28 °C

 • Wrzesień Wrz 36 °C woda 28 °C

 • Październik Paź 35 °C woda 29 °C

 • Listopad Lis 31 °C woda 28 °C

 • Grudzień Gru 27 °C woda 25 °C

Przydatne informacje