Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Czas na egzotykę! Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Wiosna to idealna pora by wyruszyć w egzotyczną wyprawę w miejsca, w których oprócz pięknej pogody, będą na Ciebie czekały bajkowe krajobrazy i zniewalająca architektura. Zapraszamy do Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich!

Oman - pustynia pełna skarbów

Położony na Półwyspie Arabskim, nad zatoką Omańską i Morzem Arabskim, Oman kusi przede wszystkim długim, malowniczym wybrzeżem z szerokimi plażami i dziewiczymi zatoczkami, jakie tworzą liczne skały i klify. Większość kraju zajmują tereny górzyste i pustynne z zielonymi oazami, a największe i jednocześnie najczęściej wybierane przez turystów miasta to Maskat i Salalah. Wizytówką Omanu, oprócz pięknych plaż, są forty i zamki, które znajdziesz w każdym większym mieście i pełne przepychu meczety. Spacer po tych zjawiskowych budowlach przeniesie Cię w inny, baśniowy świat rodem z Księgi tysiąca i jednej nocy.

Turcja

Zaplanuj wakacje marzeń w

Omanie


Sprawdź oferty

Zielona oaza i rafa koralowa

Pomimo, ciężkiego, suchego klimatu, znajdziesz tu również zakątki pełne bujnej roślinności. Prawdziwym rajem dla spragnionych zieleni jest Wadi Darbat – park przyrody, znajdujący się niedaleko Salalah. Najpiękniej jest tu w porze deszczowej, dlatego wyjeżdżając na początku jesieni, uda Ci się jeszcze doświadczyć widoku stworzonych przez deszcz jeziorek i wodospadów pośród bujnej flory. Krystalicznie czyste, ciepłe morze, pełne zatopionych wraków  i bogatej  rafy koralowej sprawiają, że Oman jest miejscem wprost stworzonym do nurkowania. Miłośnicy sportów wodnych również nie będą zawiedzeni – panują tu świetne warunki do surfingu i windsurfingu.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – rajskie plaże…

To graniczące na wschodzie z Omanem państwo znane jest przede wszystkim z luksusowych hoteli i najwyższych wieżowców świata. Ale wczasy w Emiratach Arabskich to również safari po pustyni, zachwycające plaże, wysokie góry i malownicze, beduińskie wioski.

Spragnieni spokojnego wypoczynku w sąsiedztwie niesamowitych widoków powinni wybrać się do emiratu Fujairah. Miejsce to charakteryzuje się szerokimi plażami z drobnym, złotym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Nie spotkasz tu również tłumów, a zamiast wysokich budynków, będziesz podziwiał szczyty gór Hajar. W tym rejonie, w odróżnieniu do pozostałych, bardziej nowoczesnych części kraju, znajdziesz kilka zabytkowych budowli.

Emiraty Arabskie to również miejsce uwielbiane przez miłośników sportów wodnych, przede wszystkim nurkowania i surfingu. Ten niezwykle różnorodny kraj sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, a co najważniejsze, jest tu naprawdę bezpiecznie.

Zdumiewające metropolie

Wizytówką Emiratów jest nazywany perłą pustyni Dubaj, który zniewala na każdym kroku. Tutaj wszystko jest najlepsze lub największe: najbardziej luksusowy hotel, najwyższy budynek, największe centrum handlowe, największe sztuczne wyspy, a nawet jedyny na świecie ośrodek narciarski na pustyni. To nowoczesne i kosmopolityczne miasto robi naprawdę ogromne wrażenie na każdym, kto tu się zjawi. Jeśli nie masz lęku wysokości koniecznie wybierz się na szczyt budynku Burdż Chalifa, by z 124 piętra podziwiać panoramę tego niesamowitego miejsca.

Równie imponującym i pełnym przepychu miastem co Dubaj jest stolica Emiratów, Abu Dhabi. Jego symbolem jest Etihad Towers – kompleks 5 wież, w których znajdują się luksusowe apartamenty, biurowce i hotel. W Abu Dhabi koniecznie trzeba zobaczyć największy meczet w kraju – Wielki Meczet Szejka Zayeda. Wycieczka do tego śnieżnobiałego, marmurowego pałacu, pełnego złotych i kwiatowych zdobień, pozwala lepiej poznać i zrozumieć tą odległą dla Europejczyków kulturę i religię.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.