• Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty.
 • Wizy nie są wymagane dla krótkich pobytów turystycznych do 90 dni.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
 • Ponieważ podróż na Cypr Północny odbywa się z przelotem na Cypr Południowy, wszyscy podróżujący podlegają również przepisom wjazdowym na Cypr Południowy.
[data: 20.03.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/cypr/informacje-dla-podrozujacych

Coral Bay na wakacje

Coral Bay to urokliwa część Cypru ulokowana na północ od słynnej miejscowości Pafos. Można tutaj cudownie się zrelaksować i ciekawie spędzić wolny czas. Miejsce to kojarzone jest przede wszystkim z rozległą, mającą kilkaset metrów, plażą piaszczystą, która zachęca do leniuchowania i wpatrywania się w morskie fale. Cały region zachęca do tego, by pozostać tu jak najdłużej, bowiem w tej części Cypru niewątpliwie każdy znajdzie dla siebie coś niezwykłego. Można tu chodzić po górach, spacerować po plaży, poznawać historię i charakterystyczną atmosferę wyspy, a do tego jest tutaj bardziej zielono niż w innych zakątkach podczas wakacji na Cyprze.

Co zobaczyć w Coral Bay i okolicach?

Do Coral Bay można się dostać autobusem nr 615 z portu w Pafos. Miejscowość ta znajduje się 6 kilometrów od miasta na północ i zachwyca widokami oraz wspaniałą plażą. Coral Bay to przede wszystkim słońce, piasek, woda i spokój. Jednakże już jej okolice obfitują w przeróżne dodatkowe atrakcje, które na pewno umilą pobyt w tym magicznym miejscu.

Zaledwie 3 kilometry od plaży można odnaleźć wlot do niedużej zatoki, w której znajduje się wrak Edro III - frachtowca, który rozbił się tutaj w 2011 roku. Na północ natomiast od Coral Beach znajduje się urokliwie położony nad klifem kościółek Agios Georgios. Warto tutaj przybyć nie tylko po to by zwiedzić tą niedużą świątynie, ale i dać się oczarować tutejszym zachodom słońca. Na turystów czeka tutaj również stanowisko archeologiczne, w którym znajdują się pozostałości po starej miejscowości i bazyliki.

Nieopodal Coral Bay można odnaleźć równie piękną plażę - Potima Bay z łagodnym zejściem do morza i pięknym krajobrazem. To idealne miejsce na uprawianie różnorakich sportów wodnych, na leniuchowanie oraz głęboki relaks. 

Miejscowości wokół Coral Bay charakteryzują się rozwiniętą infrastrukturą, dużo tutaj restauracji, barów, sklepów, a poza tym można się tu zachwycać plantacjami bananów i winnicami. Jednocześnie to co zachęca do przybycia na tą część wyspy to niewątpliwie większy spokój i cudowna natura. 

Coral Bay - Najlepiej ocenione hotele

Corallia Beach

Corallia Beach

Ocena: 3/5

Cypr, Coral Bay, Coral Bay

Ocena 4,0 / 5

od 924 za osobę

Coral Bay - Najczęściej kupowane hotele

Corallia Beach

Corallia Beach

Ocena: 3/5

Cypr, Coral Bay, Coral Bay

Ocena 4,0 / 5

od 1 231 za osobę

Coral Bay – hotele z najlepszymi opiniami

Klient chciał pozostać anonimowy

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 9.2. - 18.2.2024 Oceniono: Luty 2024

Panareti Coral Bay Resort Ocena: 4/5 Cypr, Coral Bay

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Sonia F.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 9.2. - 16.2.2024 Oceniono: Luty 2024

Panareti Coral Bay Resort Ocena: 4/5 Cypr, Coral Bay

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Coral Bay – Hotele z opiniami

Coral Bay - Ostatnio kupione hotele

Corallia Beach

Corallia Beach

Ocena: 3/5

Cypr, Coral Bay, Coral Bay

Ocena 4,0 / 5

od 924 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa Coral Bay

Pogoda w Coral Bay

Coral Bay znajduje się pod wpływem gorącego klimatu pustynnego. W ciągu roku średnia temperatura wynosi tutaj aż 30 stopni Celsjusza. Właściwie każda pora jest dobra, by odwiedzić to miejsce, jednakże warto dopasować warunki atmosferyczne do własnych planów i oczekiwań. Najcieplej jest tutaj w takich miesiącach jak styczeń, luty, marzec, kwiecień oraz grudzień. Temperatura sięga tutaj nawet do 40 stopni, jednakże w styczniu i lutym (podobnie jak w maju i czerwcu) można się tutaj spodziewać opadów, jest to bowiem okres mokry. Okres suchy natomiast to miesiące od lipca do listopada.

Jeśli wziąć pod uwagę liczbę turystów na Coral Bay, w trakcie wyboru określonego miesiąca na urlop w tej części świata, to niewątpliwie najmniej osób przyjeżdża tu w lutym, kwietniu, czerwcu, lipcu i we wrześniu. Czas ten określany jest bardzo niskim sezonem turystycznym. Niski sezon natomiast to styczeń, marzec, maj, sierpień oraz października. Największej ilości turystów zaś można się spodziewać w sezonie wysokim, czy w listopadzie i grudniu. O każdej porze roku jednak znajdziemy ciekawe oferty np. w katalogu biura podróży Exim Tours.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Przydatne informacje