Budapeszt i okolice - Przewodnik

<p><strong>Budapeszt to stolica Wegier</strong> i jednoczesnie przepiekne miasto, majace do zaoferowania turystom wiele wielowiekowych zabytków. W okolicy Budapesztu równiez nie sposób sie nudzic, dlatego warto tu wybrac sie na co najmniej kilkudniowa wycieczke. Nie tylko zabytki przyciagaja w te okolice podróznych, ale i uzdrowiskowy charakter miasta, o którym decyduja m.in. kompleksy balneologiczne.

Pogoda w Budapeszcie i okolicach

Dzisiaj, 8.4 23°C

Budapeszt to stolica Wegier i jednoczesnie przepiekne miasto, majace do zaoferowania turystom wiele wielowiekowych zabytków. W okolicy Budapesztu równiez nie sposób sie nudzic, dlatego warto tu wybrac sie na co najmniej kilkudniowa wycieczke. Nie tylko zabytki przyciagaja w te okolice podróznych, ale i uzdrowiskowy charakter miasta, o którym decyduja m.in. kompleksy balneologiczne.

Polozenie Budapesztu
Zlokalizowany nad samym Dunajem Budapeszt dzieli sie na dwie czesci - prawobrzezna, górzysta Bude, która polozona jest na Wzgórzach Budenskich, oraz lewobrzezna, obejmujaca nizine Peszt. Budapeszt uznawany jest za jedno z najpiekniejszych miast w Europie, z uwagi na zabytki, zycie kulturalne i rozrywkowe, czy piekne krajobrazy. Mozna tu spedzic nawet caly tydzien, a wciaz bedziemy odkrywac cos nowego.

W okolicy Budapesztu wrazenie robia przepiekne widoki - wzgórza i doliny, w które wcisniete sa malenkie wioski. Gdzieniegdzie zlokalizowane sa historyczne ruiny.

Atrakcje Budapesztu
Podczas wizyty w Budapeszcie nalezy zobaczyc Parlament, najznakomitszy budynek lewobrzeznej czesci miasta, Zamek Budzinski i Dzielnice Zamkowa, Cytadele na Wzgórzu Gellérta, czy tez Bazylike sw. Stefana oraz synagoge mieszczaca sie przy ulicy Dohány. W Budapeszcie wiele obiektów wpisanych jest na liste Swiatowego Dziedzictwa UNESCO. Sa to wspominana Cytadela czy aleja Andrássy - bardzo klimatyczna, w której zobaczymy echa przeszlosci miasta.

W Budapeszcie mozna czas spedzic aktywnie na pieszych wedrówkach, do czego zachecaja wzgórza wokól miasta, m.in. Wzgórza Budy i Wzgórza Pilis. Warto wybrac sie do podziemnych jaskin, czy pospacerowac po ogrodach wokól Królewskiego Palacu. Ze Wzgórza Hármashatár mamy widok na cala okolice. Mozna tu dotrzec pieszo lub na rowerze. Panorame Budapesztu bedziemy podziwiac i z innych wzgórz wokól miasta.

Dla milosników archeologii i odkrywania kart historii przeznaczone jest barokowe miasteczko Vác, w którym glówna atrakcja turystyczna jest wystawa ze zmumifikowanymi mieszkancami miasta. W polozonym w odleglosci okolo 30 km od Budapesztu Gödöllo, znajdziemy palac królewski w stylu barokowym, wybudowany w latach 40. XVIII wieku przez Antala Grassalkovicha. Sluzyl on jako letnia rezydencja cesarza Austrii i króla Wegier Franciszka Józefa oraz cesarzowej Elzbiety.
Nova Apartments

Nova Apartments

Cena za 1 osobę:
687 zł
W Visegrád z kolei zobaczyc mozna trzy zamki polozone obok siebie, pozostalosc z czasów sredniowiecza. W Esztergom znajduje sie zas najwyzszy budynek na Wegrzech - Bazylika, która powstala na ruinach wczesniejszego, sredniowiecznego kosciola sw. Wojciecha. Wewnatrz znajduje sie kaplica Bakocza, skarbiec katedralny i Muzeum Zamkowe. Miasteczko jest kolebka katolicyzmu na Wegrzech. Lokalizacja na wysokiej skarpie nad Dunajem zapewni turystom przepiekne widoki.
Agape

Agape

Cena za 1 osobę:
973 zł
Miejscowosc Szentendre w jednej chwili przenosi turystów z Wegier w klimaty sródziemnomorskie, dzieki swoim waskim i kretym uliczkom. Atrakcja tego miejsca jest skansen z budowlami z 10 regionów etnograficznych Wielkich Wegier. Tutaj tez zaczyna sie slynne Zakole Dunaju.

Nie nalezy tez zapominac o samym Wyszehradzie, dawnej stolicy Wegier, z cytadela na wzgórzu oraz ruinami Palacu Królewskiego. Obiekt ten byl niegdys imponujaca budowla w stylu renesansowym i pelnil funkcje siedziby króla Macieja Korwina.


Okazje Last Minute: Budapeszt i okolice

6 dni 08.05 - 14.05 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Yobboo
687 zł/os.
cena za 2 os.: 1 373 zł
6 dni 15.05 - 21.05 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Yobboo
973 zł/os.
cena za 2 os.: 1 945 zł
6 dni 05.06 - 11.06 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Yobboo
1 045 zł/os.
cena za 2 os.: 2 091 zł
6 dni 08.05 - 14.05 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Yobboo
1 058 zł/os.
cena za 2 os.: 2 116 zł
6 dni 05.06 - 11.06 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Yobboo
1 177 zł/os.
cena za 2 os.: 2 354 zł

Węgry na skróty

Regiony:
Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY