Szwajcaria - Przewodnik

Szwajcaria położona jest w zachodniej Europie. Sezon turystyczny obejmuje przede wszystkim lipiec i sierpień.

Pogoda w Szwajcarii

Dzisiaj, 16.4 9°C
Szwajcaria położona jest w zachodniej Europie. Sezon turystyczny obejmuje przede wszystkim lipiec i sierpień. Szwajcaria jest najbardziej górzystym krajem świata kojarzonym również z zegarkami, punktualnością, bankami, rzetelnością oraz z serem. Szwajcaria to jednak przede wszystkim kraj pełen pięknych widoków. Ze szczytów górskich i wzgórz rozpościerają się niezapomniane krajobrazy. Alpy i ich najwyższe szczyty pokryte śniegiem na tle lodowców i majestatycznych skał tworzą imponujące widoki. Turystów licznie przyciągają alpejskie łąki pokryte barwnymi kwiatami, górskie potoki, piętrzące się wodospady oraz rzymskie ruiny, średniowieczne zamki i barokowe katedry. Ponadto niepowtarzalny urok szwajcarskich, górskich wiosek tworzą osobliwe kościoły, kamienne domy oraz kawiarenki tętniące życiem.

Głównymi kierunkami wakacji w Szwajcarii jest Berno, Genewa, Zurych oraz Lucerna. W Bernie warto zobaczyć Wieżę Zegarową, gotycką katedrę, parlament, średniowieczne centrum miasta z barwnymi, urzekającymi fontannami oraz inne zabytki, które nie bez powodu znalazły się na liście UNESCO. Ciekawa z pewnością będzie także wycieczka do niedźwiedzich jam, rosarium i ogrodu botanicznego.
Będąc na wakacjach w Lucernie koniecznie trzeba zobaczyć urzekające średniowieczne Stare Miasto oraz liczne mosty natomiast w Genewie obowiązkowym punktem wycieczki będzie gotycka Katedra św. Piotra, największa na świecie fontanna, kwiatowy zegar oraz Jezioro Genewskie. W Zurychu imponująca jest Katedra Fraumunster, Kunsthaus. Warto także wybrać się na rejs po Jeziorze Zuryskim.

Szwajcaria jest krainą ponad 15 000 naturalnych jezior głównie polodowcowych. Największe i najbardziej atrakcyjne dla przybywających tu na wakacje turystów jest jezioro Genewskie i Bodeńskie. Krystalicznie czyta woda i atrakcyjne plaże, wokół których jest wiele atrakcji i dobrze rozwiniętej bazy turystycznej przyciągają rzesze turystów.

Zobacz również:

Opinie o miastach w Szwajcarii

5,0
St. Moritz gosc
Dla lubiących się lansować Ogólnie: Pieknie polozona miejscowosc, fajna atmosfera, duza kumulacja bogatych i znanych postaci na 1m2, swietna infrastruktura.
Atrakcje turystyczne: najlepszy i najbardziej znany w europie osrodek narciarski
Aktywny wypoczynek: sporty zimowe, jezdziectwo, golf, tenis ziemny, wszystkie formy aktywnosci
Życie nocne: dyskoteki, kasyna, restauracje, puby jest wszystko na wysokim poziomie
Komunikacja: ski busy co 5 minut, link jet-ami na lotnisko w Zurich, bardzo dobre polaczenia kolejowe-polecam!
Jedzenie i restauracje: bardzo dobre restauracje profesjonalna i mila obsluga
Zdrowie i bezpieczeństwo: bardzo bezpieczne miejsce, swietne onaczenia na stokach, punkty sanitarne przy samych kolejkach
Pogoda: po 08 marca rozpoczyna sie tzw niski sezon i ceny choć wciąż słone robią się strawne
Stoki narciarskie: fantastycznie przygotowane stoki, super polaczenia miedzy stacjami hektary do jezdzenia...

Szwajcaria na skróty

Miejsca:
Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY