Oman - Przewodnik

Oman polozony jest na Pólwyspie Arabskim i oblewany jest cieplymi wodami Morza Arabskiego i Zatoki Omanskiej. Najlepszym momentem na wybór wakacji last minute w Omanie jest okres pomiedzy pazdziernikiem a marcem.

Pogoda w Omanie

Dzisiaj, 21.10 32°C
Oman polozony jest na Pólwyspie Arabskim i oblewany jest cieplymi wodami Morza Arabskiego i Zatoki Omanskiej. Najlepszym momentem na wybór wakacji last minute w Omanie jest okres pomiedzy pazdziernikiem a marcem. Oman jest miejscem pelnym niesamowitych krajobrazów i zakatkiem niezwykle zagadkowym.
Najpopularniejszych kierunkiem wycieczek turystów do Omanu jest Muskat- miejscowosc turystyczna bedaca jednoczesnie stolica tego kraju.
To co jest bardzo charakterystyczne dla tego miejsca to przede wszystkim Wielki Meczet, niezliczone twierdze i forty, w tym najbardziej urokliwy, wpisany na liste Swiatowego Dziedzictwo UNESCO fort w Bahla oraz Fort Mirani. Liczne meczety, sultanskie palace, barwne bazary oraz tradycja kultury islamskiej sa niezwykle interesujace dla przybywajacych tu na wakacje turystów.
Majan Continental

Majan Continental

Cena za 1 osobę:
3 663 zł
Wiekszosc terenu Omanu zajmuja nagie góry, piaszczyste wydmy oraz pelna zielonych oaz bezkresna pustynia, która oferuje spedzajacym tu wakacje turystom atrakcyjne pustynne safari. Najpopularniejsza pustynia jest pustynia Ar-Rub al-Chali w zachodniej czesci Omanu.
Male beduinskie wioski nadmorskie oraz miasteczka polozone w glebi kraju tetnia swoim wlasnym zyciem, a niezwykle uroczy mieszkancy sa bardzo goscinni i z checia oddaja sie takim przyjemnoscia jak taniec i spiew.

Malownicze wybrzeze Omanu jest bardzo urozmaicone. Piaszczyste plaze doskonale komponuja sie ze skalami wybrzeza i malowniczymi pasmami górskimi.
Luksusowe hotele wyrózniaja sie szeroka oferta sportów wodnych oraz duzym wyborem alkoholi, do których dostep na terenie calego kraju jest nieco ograniczony.

Opinie o miastach w Omanie

4,0
Salalah Michał
Miasto ciekawe, mega architektura i przepiękne widoki

Okazje Last Minute: Oman

7 dni 04.11 - 11.11 Inne terminy Poznań All inclusive Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie przy szerokiej, piaszczystej plaży
  • Przestronne (ok. 37 m²) i stylowo urządzone pokoje
  • Bardzo dobre wyżywienie z różnorodnymi potrawami
  • Perfekcyjną obsługę z indywidualnym podejściem
5 799 zł/os.
3 999 zł/os.
cena za 2 os.: 7 998 zł
7 dni 27.02 - 05.03 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Rainbow
4 181 zł/os.
cena za 2 os.: 8 362 zł
7 dni 27.02 - 05.03 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Rainbow
4 328 zł/os.
cena za 2 os.: 8 657 zł
7 dni 09.01 - 16.01 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Rainbow
4 401 zł/os.
cena za 2 os.: 8 803 zł

Oman na skróty