Oman - Przewodnik

Oman polozony jest na Pólwyspie Arabskim i oblewany jest cieplymi wodami Morza Arabskiego i Zatoki Omanskiej. Najlepszym momentem na wybór wakacji last minute w Omanie jest okres pomiedzy pazdziernikiem a marcem.
Oman polozony jest na Pólwyspie Arabskim i oblewany jest cieplymi wodami Morza Arabskiego i Zatoki Omanskiej. Najlepszym momentem na wybór wakacji last minute w Omanie jest okres pomiedzy pazdziernikiem a marcem. Oman jest miejscem pelnym niesamowitych krajobrazów i zakatkiem niezwykle zagadkowym.
Najpopularniejszych kierunkiem wycieczek turystów do Omanu jest Muskat- miejscowosc turystyczna bedaca jednoczesnie stolica tego kraju.
To co jest bardzo charakterystyczne dla tego miejsca to przede wszystkim Wielki Meczet, niezliczone twierdze i forty, w tym najbardziej urokliwy, wpisany na liste Swiatowego Dziedzictwo UNESCO fort w Bahla oraz Fort Mirani. Liczne meczety, sultanskie palace, barwne bazary oraz tradycja kultury islamskiej sa niezwykle interesujace dla przybywajacych tu na wakacje turystów.
Majan Continental

Majan Continental

Cena za 1 osobę:
3 660 zł
Wiekszosc terenu Omanu zajmuja nagie góry, piaszczyste wydmy oraz pelna zielonych oaz bezkresna pustynia, która oferuje spedzajacym tu wakacje turystom atrakcyjne pustynne safari. Najpopularniejsza pustynia jest pustynia Ar-Rub al-Chali w zachodniej czesci Omanu.
Male beduinskie wioski nadmorskie oraz miasteczka polozone w glebi kraju tetnia swoim wlasnym zyciem, a niezwykle uroczy mieszkancy sa bardzo goscinni i z checia oddaja sie takim przyjemnoscia jak taniec i spiew.

Malownicze wybrzeze Omanu jest bardzo urozmaicone. Piaszczyste plaze doskonale komponuja sie ze skalami wybrzeza i malowniczymi pasmami górskimi.
Luksusowe hotele wyrózniaja sie szeroka oferta sportów wodnych oraz duzym wyborem alkoholi, do których dostep na terenie calego kraju jest nieco ograniczony.

Opinie o miastach w Omanie

5,0
Salalah Magda
Piasek , góry i piaskowe budynki , samego miesteczka Salalah nie zwiedzaliśmy, z braku czasu, teren wiodący z lotniska do hotelu bardzo piaszczysty :)

Okazje Last Minute: Oman

Hilton Salalah

Hilton Salalah 4.4
7 dni 02.12 - 09.12 inne terminy Poznań AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Położenie przy szerokiej, piaszczystej plaży
  • Przestronne (ok. 37 m²) i stylowo urządzone pokoje
  • Bardzo dobre wyżywienie z różnorodnymi potrawami
  • Perfekcyjną obsługę z indywidualnym podejściem
8 078 zł / 2 os.
4 039 zł / 1 os.
5 499 zł / 1 os. - 27 %

Levatio

Levatio
7 dni 31.10 - 07.11 inne terminy Kraków BB - Śniadania Rainbow
8 157 zł / 2 os.
4 078 zł / 1 os.

Ramee Guestline

Ramee Guestline
7 dni 28.11 - 05.12 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Rainbow
8 311 zł / 2 os.
4 155 zł / 1 os.

Juweira Boutique

Juweira Boutique 4.9
7 dni 09.12 - 16.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Itaka
8 578 zł / 2 os.
4 289 zł / 1 os.
5 599 zł / 1 os. - 23 %

Oman na skróty