Oman - Przewodnik

Oman polozony jest na Pólwyspie Arabskim i oblewany jest cieplymi wodami Morza Arabskiego i Zatoki Omanskiej. Najlepszym momentem na wybór wakacji last minute w Omanie jest okres pomiedzy pazdziernikiem a marcem.
Oman polozony jest na Pólwyspie Arabskim i oblewany jest cieplymi wodami Morza Arabskiego i Zatoki Omanskiej. Najlepszym momentem na wybór wakacji last minute w Omanie jest okres pomiedzy pazdziernikiem a marcem. Oman jest miejscem pelnym niesamowitych krajobrazów i zakatkiem niezwykle zagadkowym.
Najpopularniejszych kierunkiem wycieczek turystów do Omanu jest Muskat- miejscowosc turystyczna bedaca jednoczesnie stolica tego kraju.
To co jest bardzo charakterystyczne dla tego miejsca to przede wszystkim Wielki Meczet, niezliczone twierdze i forty, w tym najbardziej urokliwy, wpisany na liste Swiatowego Dziedzictwo UNESCO fort w Bahla oraz Fort Mirani. Liczne meczety, sultanskie palace, barwne bazary oraz tradycja kultury islamskiej sa niezwykle interesujace dla przybywajacych tu na wakacje turystów. Wiekszosc terenu Omanu zajmuja nagie góry, piaszczyste wydmy oraz pelna zielonych oaz bezkresna pustynia, która oferuje spedzajacym tu wakacje turystom atrakcyjne pustynne safari. Najpopularniejsza pustynia jest pustynia Ar-Rub al-Chali w zachodniej czesci Omanu.
Male beduinskie wioski nadmorskie oraz miasteczka polozone w glebi kraju tetnia swoim wlasnym zyciem, a niezwykle uroczy mieszkancy sa bardzo goscinni i z checia oddaja sie takim przyjemnoscia jak taniec i spiew.

Malownicze wybrzeze Omanu jest bardzo urozmaicone. Piaszczyste plaze doskonale komponuja sie ze skalami wybrzeza i malowniczymi pasmami górskimi.
Luksusowe hotele wyrózniaja sie szeroka oferta sportów wodnych oraz duzym wyborem alkoholi, do których dostep na terenie calego kraju jest nieco ograniczony.

Opinie o miastach w Omanie

5,0
Maskat Renata
Dużo mniej upalny niż Salalah, temperatury w granicach (lis-mar) 25-28 C odczuwalność około 26st.C, czyli ciepło ale bez upałów, w nocy około 23st.C, oczywiście dla Omańczyków to jest zima, więc baseny są w hotelach podgrzewane.

Oman na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY