Oman - Przewodnik

Oman położony jest na Półwyspie Arabskim i oblewany jest ciepłymi wodami Morza Arabskiego i Zatoki Omańskiej. Najlepszym momentem na wybór wakacji last minute w Omanie jest okres pomiędzy październikiem a marcem.

Pogoda w Omanie

Dzisiaj, 20.11 27°C
Oman położony jest na Półwyspie Arabskim i oblewany jest ciepłymi wodami Morza Arabskiego i Zatoki Omańskiej. Najlepszym momentem na wybór wakacji last minute w Omanie jest okres pomiędzy październikiem a marcem. Oman jest miejscem pełnym niesamowitych krajobrazów i zakątkiem niezwykle zagadkowym.
Najpopularniejszych kierunkiem wycieczek turystów do Omanu jest Muskat- miejscowość turystyczna będąca jednocześnie stolicą tego kraju.
To co jest bardzo charakterystyczne dla tego miejsca to przede wszystkim Wielki Meczet, niezliczone twierdze i forty, w tym najbardziej urokliwy, wpisany na listę Światowego Dziedzictwo UNESCO fort w Bahla oraz Fort Mirani. Liczne meczety, sułtańskie pałace, barwne bazary oraz tradycja kultury islamskiej są niezwykle interesujące dla przybywających tu na wakacje turystów.
Beach Resort Salalah

Beach Resort Salalah

Cena za 1 osobę:
3 464 zł
Większość terenu Omanu zajmują nagie góry, piaszczyste wydmy oraz pełna zielonych oaz bezkresna pustynia, która oferuje spędzającym tu wakacje turystom atrakcyjne pustynne safari. Najpopularniejszą pustynią jest pustynia Ar-Rub al-Chali w zachodniej części Omanu.
Małe beduińskie wioski nadmorskie oraz miasteczka położone w głębi kraju tętnią swoim własnym życiem, a niezwykle uroczy mieszkańcy są bardzo gościnni i z chęcią oddają się takim przyjemnością jak taniec i śpiew.

Malownicze wybrzeże Omanu jest bardzo urozmaicone. Piaszczyste plaże doskonale komponują się ze skałami wybrzeża i malowniczymi pasmami górskimi.
Luksusowe hotele wyróżniają się szeroką ofertą sportów wodnych oraz dużym wyborem alkoholi, do których dostęp na terenie całego kraju jest nieco ograniczony.

Opinie o miastach w Omanie

5,0
Salalah Monika
Przede wszystkim jest ogromne poczucie bezpieczeństwa. Czysto i schludnie wszędzie. Tubylcy są bardzo przyjaźni.

Okazje Last Minute: Oman

Intercity Salalah

Intercity Salalah
7 dni 02.02 - 09.02 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Rainbow
7 529 zł / 2 os.
3 764 zł / 1 os.

Salalah Garden

Salalah Garden
7 dni 02.02 - 09.02 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Rainbow
7 828 zł / 2 os.
3 914 zł / 1 os.

Hilton Salalah

Hilton Salalah 4.1
7 dni 06.12 - 13.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Itaka
last
minute
7 998 zł / 2 os.
3 999 zł / 1 os.
5 099 zł / 1 os. - 22 %

Hilton Salalah

Hilton Salalah 4.1
7 dni 02.02 - 09.02 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Rainbow
8 292 zł / 2 os.
4 146 zł / 1 os.

Oman na skróty