Niemcy - Przewodnik

<p>Zachodnim sasiadem Polski sa oczywiscie <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/autokarem/" target="_blank"><strong>Niemcy</strong></a>. To piekny kraj, z wyjatkowymi zabytkami i ciekawymi miejscami, które bez watpienia sa warte odwiedzenia.

Zachodnim sasiadem Polski sa oczywiscie Niemcy. To piekny kraj, z wyjatkowymi zabytkami i ciekawymi miejscami, które bez watpienia sa warte odwiedzenia.

Najciekawsze miasta Niemiec
Stolica Niemiec i jej najwazniejszym miastem jest oczywiscie Berlin, do którego nie mamy z Polski daleko, zwlaszcza z zachodnich województw. Zabytkiem naszych czasów w Berlinie jest oczywiscie slynny Mur Berlinski. Wzniesiony przez wladze NRD w 1961 roku, dzielil Berlin na dwie czesci. Zostal zburzony w listopadzie 1989 roku, kiedy to nastapilo zjednoczenie Niemiec. Na odcinku, gdzie niegdys stal mur, powstala East Side Gallery, obejmujaca obrazy namalowane na betonowych plytach. Atrakcja Berlina i jego symbolem jest Brama Brandenburska, powstala pod koniec XVIII wieku.

Na zachodzie kraju znajduja sie duze miasta o europejskim charakterze. To miedzy innymi Kolonia, której symbolem jest katedra sw. Piotra i Najswietszej Marii Panny, bedaca najwiekszym kosciolem w Niemczech. Jej budowe zaczeto w 1248 roku i prowadzono ja przez ponad 600 lat. Obok Kolonii polozony jest Düsseldorf, z nowoczesna, piekna architektura, która graniczy z wielowiekowymi zabytkami, zgromadzonymi glównie na starym miescie.
Nie sposób nie wspomniec o Monachium w Bawarii. Miasto polozone nad rzeka Izara slynie nie tylko z Oktoberfestu, ale i z wielu atrakcji takich jak Marienplatz, czy Nowy Ratusz na starym miescie, zbudowany w stylu gotyckim.
W Badenii-Wirtemberdze jest zas Heidelberg - miasto szczególne, które jako jedno z nielicznych nie bylo zniszczone w trakcie dzialan zbrojnych z okresu II wojny swiatowej. Panuje tu niezwykla atmosfera, mozna zobaczyc przepiekne zabytki i liczne mosty. Historia miasta siega II wieku p.n.e., kiedy w tym miejscu powstala pierwsza osada Celtów.

Do kanonu najwazniejszych niemieckich miast zalicza sie takze Frankfurt nad Menem - rodzinne miasto Johanna Wolfganga von Goethe, który slynie z muzeów, zabytkowego ratusza i kosciola, Drezno z przepieknym zamkiem, Poczdamu z zabytkowa zabudowa i Hamburga, gdzie mozna zakosztowac kultury w teatrach, muzeach i filharmoniach.

Niemieckie zamki
Najslynniejszym zamkiem w Niemczech jest Neuschwanstein, który zbudowano na wysokiej skale, wsród majestatycznych alpejskich szczytów. Powstal on na polecenie ksiecia bawarskiego Ludwika II. To on równiez odpowiada za wybudowanie zamków Hohenschwangau i Linderhof. Neuschwanstein znajduje sie na poludniu Niemiec, w Allgäu. Bajkowa budowla wybudowana zostala w 1869 roku. Rozciaga sie z niej widok na poludniowa Bawarie.
Jednym z najwspanialszych niemieckich zamków jest Eltz nad Mozela w Nadrenii, pochodzacy z XII wieku. Posiada liczne wieze i wydaje sie wyrastac wprost z dzikich lasów w dolinie. Budowla ta byla rozbudowywana przez czterysta lat, a wnetrze zamku przetrwalo do dzis w niemal nietknietym stanie od sredniowiecza. Zamek wzniesiono na skale o wysokosci 70 m.

Gdzie z dziecmi?
Wybierajac sie do Niemiec cala rodzina, nie tylko mozna podrózowac po pieknych landach, ogladac alpejskie krajobrazy, zachwycac sie Jeziorem Bodenskim, czy tez Szwajcarska Saksonia, ale tez odwiedzac parki rozrywki. Najwiekszym w Niemczech jest Europa-Park dzialajacy nieprzerwanie od 1975 roku w miejscowosci Rust. Nalezy zaznaczyc, ze jest on otwarty tylko sezonowo, w okresie letnim. Przez caly rok mozna za to wypoczywac w tropikalnym raju pod dachem - Tropical Island.
To tylko czesc z wielu róznego typu atrakcji oferowanych przez Niemcy dla turystów z calego swiata. W zasadzie ciekawe miejsca godne zobaczenia znajdziemy w kazdym landzie tego kraju.


Opinie o miastach w Niemczech

5,0
Seebach lublin
Polecam Ogólnie: opis nieaktualny obecnie hotel w tym uroczym miejscu jest zamkniety z powodu remontu. spłoną na wiosnę. w pobliżu jest jednak sporo domów gościnnych w których można znaleść noclegi ceny różne. ja z żona zwiedzałem G. Szwarcwaldzkie za pracę. mielismy noclegi i jadło oraz kieszonkowe w małej prywatnej winnicy i tam pracowaliśmy. ten sposób polecam najtwardszym. innym polecam skorzystanie z oferty biur turystycznych. miłe jest porównanie do naszych Bieszczadów. polecam wyjazd w tamte strony w pobliżu Waldulm i Kappelrodeck urocze miejscowośći z pięknymi winnicami i na jesieni tradycyjnymi winnymi paradami.
Aktywny wypoczynek: wygodne i w większości asfaltowe trasy nawet w winnicach doskonałe dla piechurów
Życie nocne: trzeba to przeżyć
Jedzenie i restauracje: kasztany i potrawy z dyni rewelka. polecam restaurację rebstock w Waldulmie obsługa na światowym poziomie. bardzo miłe jest to że ma się kontakt z szefostwem restauracji
Pogoda: byliśmy tam i zimą i jesienią polecamy

Niemcy na skróty

Miejsca:
Oferty: