Guanacaste - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/kostaryka/" target="_blank">Kostaryka</a> to jedna z wysp na Oceanie Spokojnym. Wyspiarskie państwo dzieli się na prowincje, z których jedną jest <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/kostaryka/guanacaste/" target="_blank"><strong>Guanacaste</strong></a>. Jakie ma ona atuty turystyczne i czy warto przyjechać tu na wakacje?

Pogoda w Guanacaste

Dzisiaj, 22.5 32°C

Kostaryka to jedna z wysp na Oceanie Spokojnym. Wyspiarskie państwo dzieli się na prowincje, z których jedną jest Guanacaste. Jakie ma ona atuty turystyczne i czy warto przyjechać tu na wakacje?

Położenie Guanacaste
W północno-zachodniej części Kostaryki, na wybrzeżu pacyficznym znajduje się prowincja Guanacaste, której największym ośrodkiem miejskim i administracyjnym jest miasto Liberia, liczące prawie 35 tys. mieszkańców. Guanacaste graniczy na wschodzie z prowincją Alajuela, a na południu z prowincją Puntarenas.
Prowincja Guanacaste obejmuje nadbrzeżną część niziny oraz północną część półwyspu Nicoya. Na zachodzie Zahacza również o wulkaniczne pasmo Cordillera de Guanacaste. Są tu wzniesienia sięgające nawet 2000 m n.p.m.

Atrakcje turystyczne Guanacaste
Głównie przepiękne krajobrazy, niespotykana nigdzie indziej fauna i flora powodują, że do prowincji Guanacaste na Kostaryce przyjeżdża wielu turystów. Nie bez znaczenia jest również i to, że znaleźć tu można wiele ośrodków turystycznych z pięknymi hotelami i apartamentami.

Na obszarach nizinnych prowincji Guanacaste wydzielono trzy parki narodowe: Las Baulas, Palo Verde oraz Barra Honda. Miasto Liberia ułatwia dojazd do prowincji Guanacaste, ponieważ znajduje się tu międzynarodowe lotnisko. Niedaleko miasta położony jest park narodowy Rincon de la Vieja, gdzie turyści mogą podziwiać gorące źródła i wodospady.


Kostaryka na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY