Katar - Przewodnik

<p>Jednym z najbogatszych krajów na świecie jest <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/katar/" target="_blank"><strong>Katar</strong></a>, którego gospodarka opiera się głównie na wydobyciu ropy naftowej i gazu ziemnego. Co to za państwo i jakie walory turystyczne posiada? Czy warto tam pojechać na wycieczkę lub na wczasy?

Pogoda w Katarze

Dzisiaj, 1.12 27°C

Jednym z najbogatszych krajów na świecie jest Katar, którego gospodarka opiera się głównie na wydobyciu ropy naftowej i gazu ziemnego. Co to za państwo i jakie walory turystyczne posiada? Czy warto tam pojechać na wycieczkę lub na wczasy?

Opis kraju
Stolicą Kataru jest Doha i jest on jednym z krajów należących do Bliskiego Wschodu. Do innych największych miast Kataru zalicza się poza tym miasta: Ar-Rajjan, Musajid, Al-Wakra, Chaur, Duchan, Umm Bab.
Pod względem ustroju politycznego Katar jest księstwem (emiratem), w którym głowę  państwa stanowi emir, ale władzę wykonawczą sprawuje rząd na czele z premierem. Nie ma tu parlamentu, ani partii politycznych, za to istnieje Rada Doradcza, która jest organem konsultacyjnym rządu. Katar podzielony jest na 7 różnych okręgów. Większą część kraju zajmuje pustynia, pełna dzikich oryksów, stad wielbłądów i szokująca bezkresnym, piaszczystym krajobrazem. Atrakcją turystyczną poza zwiedzaniem np. Doszy, będzie tutaj zwiedzanie jaskiń i odkrywanie bezludnych plaż.

Ciekawostką turystyczną Kataru jest bez wątpienia luksusowa Banana Island, czyli sztucznie usypana wyspa w kształcie banana, na której nie ma ruchu kołowego. Można poczuć się tu jak w raju na ziemi. Na wyspie można pograć w golfa lub zrelaksować się w SPA, czy zagrać w tenisa i odpocząć na rajskiej plaży z lazurową wodą.


Opinie o miastach w Katarze

4,0
Doha Andi
Odwiedziłem pustynną Dohę po 40 latach. Wtedy pracowałem na statku obsługującym wieże wiertnicze. Dziś ówczesna pustynna to miasto 21 wieku z masą zieleni i nowoczesną infrastrukturą.Na pewno warte odwiedzenia.

Katar na skróty

Miejsca: