Temperatury i pogoda na Ibizie

Pogoda na Ibizie

Dzisiaj, 23.07 28 °C
Jutro, 24.07 28 °C
Pojutrze, 25.07 28 °C

Pogoda na Ibizie jest charakterystyczna dla klimatu śródziemnomorskiego. Przez większą część roku panuje tutaj prawdziwy gorąc, szczególnie latem, kiedy to termometry nierzadko pokazują wartości ponad 30°C. Opady deszczu występują w tym miejscu stosunkowo rzadko, a najczęściej odnotowuje się je w sezonie od października do stycznia. Zimy są bardzo łagodne, a temperatury na Ibizie w tym czasie sporadycznie spadają poniżej 14°C. Lato to idealny okres na plażowanie i uprawianie sportów wodnych, a wiosna i jesień stwarzają z kolei idealne warunki do zwiedzania okolicy.

Kiedy najlepiej jechać na Ibizę?

Wszystko zależy od Twoich preferencji, jednak turyści bardzo chętnie odwiedzają tę hiszpańską wyspę w szczycie sezonu turystycznego, czyli w lecie. Temperatury na Ibizie w tym czasie oscylują w granicy 30°C, a w powietrzu daje się odczuć prawdziwą, wakacyjną atmosferę. Innym, alternatywnym terminem wartym rozważenia jest okres wiosenny lub jesienny. Panują wtedy łagodne warunki pogodowe, a między marcem a majem możemy być dodatkowo świadkiem rozkwitu lokalnej roślinności, co zapewnia niesamowite widoki.

Najcieplejsze miesiące na Ibizie

Najwyższe temperatury na Ibizie odnotowuje się w lipcu i sierpniu. W tym okresie termometry regularnie pokazują wartości w okolicy 30°C, choć nierzadko zdarzają się te sięgające blisko 35°C. Dni są długie i słoneczne, a noce ciepłe (18°C), co czyni te dwa miesiące idealnymi do plażowania i udziału w nocnych imprezach, z których słynie Ibiza. Woda w Morzu Śródziemnym w tym okresie również osiąga najwyższe temperatury, co z pewnością ucieszy miłośników kąpieli i sportów wodnych. Należy pamiętać o odpowiednio wcześniejszej rezerwacji noclegu, ponieważ w lipcu i sierpniu wyspa przeżywa prawdziwe oblężenie turystów.

Kiedy jest najcieplejsza woda na Ibizie?

Najwyższą temperaturę Morza Śródziemnego odnotowuje się w sezonie letnim, między lipcem a wrześniem. Termometry zanurzone w wodzie pokazują wartości w okolicy 25-26°C. To idealne warunki do kąpieli, sportów wodnych i nurkowania, które przyciągają turystów z całego świata. Jeśli więc chcesz cieszyć się najcieplejszą wodę, koniecznie zarezerwuj sobie pobyt na Ibizie w ciągu tych trzech miesięcy. Dodatkowo podpowiadamy, że we wrześniu na wyspie będzie już mniej turystów, co może ucieszyć fanów spokojniejszej atmosfery.

Pogoda na Ibizie w styczniu

Temperatury na Ibizie w styczniu są zdecydowanie jednymi z niższych, jakie odnotowuje się w tym regionie w ciągu całego roku. Termometry pokazują średnio 14°C w dzień i 4°C w nocy. Dni są stosunkowo krótkie, a słońce raczy nas swoimi promieniami tylko przez 5 godzin dziennie. Ten czas warto wykorzystać na spacery i spokojne aktywności na świeżym powietrzu. Opady deszczu są możliwe, jednak nie powinny być na tyle obfite, aby pokrzyżować nam wakacyjne plany. Morze Śródziemne wychłodzone jest do poziomu 15°C i raczej nie nadaje się do kąpieli.

Pogoda na Ibizie w lutym

W lutym pogoda jest wciąż zimowa dla klimatu śródziemnomorskiego, co oznacza, że w ciągu dnia temperatury na Ibizie wynoszą średnio 15°C, a w nocy 4°C. Dni są nadal krótkie, jednak ilość słonecznych godzin zwiększa się do 7, co sprawia, że aura staje się bardziej przyjemna. Opady deszczu, tak jak w styczniu, są możliwe, jednak nie należy spodziewać się tych obfitych. Morze Śródziemne jest jeszcze zimniejsze, bo jego temperatura spadła do poziomu 14°C, co sprawia, że zanurzenie się w jego wodach nie będzie atrakcyjne dla większości turystów.

Pogoda na Ibizie w marcu

Marzec wraz z powolnym nadejściem wiosny sprawia, że temperatury na Ibizie wzrastają średnio do 16°C w dzień i 5°C w nocy. Długość dnia stopniowo się wydłuża, co daje więcej czasu na aktywności na świeżym powietrzu. Ciepłe słońca ogrzewa nas przez mniej więcej 7 godzin. Woda w Morzu Śródziemnym jest wciąż zbyt chłodna do kąpieli, jednak spacery po plaży powinny zrekompensować te niedogodności. Marzec to dobry czas na zwiedzanie Ibizy i odkrywanie jej pięknych zakątków, kiedy na ulicach jest jeszcze mały turystów i panuje spokojna atmosfera.

Pogoda na Ibizie w kwietniu

W kwietniu aura na hiszpańskiej wyspie zaczyna się poprawiać, a średnie temperatury na Ibizie w tym okresie wynoszą 18°C w dzień i 7°C w nocy. Dni są już coraz dłuższe, a ilość słonecznych godzin zwiększa się do 8. Tak przyjemne warunki warto wykorzystać na długie spacery po okolicy i pustych plażach. Opady deszczu, jeśli występują, to w formie mżawki i nie powinny być szczególnie uciążliwe. Morze Śródziemne nagrzało się do poziomu 16°C, jednak dla większości woda jest wciąż zbyt zimna do kąpieli. Kwietniowy okres na Ibizie to doskonała pora na odkrywanie uroków wyspy.

Pogoda na Ibizie w maju

Maj to jeden z lepszych okresów na tej pięknej, hiszpańskiej wyspie. Średnie temperatury na Ibizie w tym miesiącu wynoszą w granicy 22°C w dzień i 11°C w nocy. Dni są długie i słoneczne, bo słońce raczy nas swoimi promieniami przez aż 10 godzin. Woda w Morzu Śródziemnym coraz bardziej się nagrzewa, a jej 18°C jest kuszące dla pierwszych, odważnych turystów, którym niestraszne są nieco zimniejsze warunki. Maj to idealny czas na zwiedzanie, plażowanie i korzystanie z lokalnych atrakcji turystycznych. Niewątpliwym atutem tego okresu jest niewielka ilość turystów i przyjemna aura.

Pogoda na Ibizie w czerwcu

Czerwiec to początek lata w Hiszpanii, który sprawia, że średnie temperatury na Ibizie wzrastają do poziomu 27°C w dzień i 15°C w nocy. Długość dnia jest znacznie większa, a słońce ogrzewające nas przez 10 godzin stwarza idealne warunki do wszelkich aktywności na świeżym powietrzu. Wody Morza Śródziemnego nagrzały się do przyjemnych 21°C i pojawiają się pierwsi turyści zażywający w nim kąpieli. W czerwcu na wyspę przybywa coraz więcej osób, a atmosfera staje się żywsza i typowo wakacyjna.

Pogoda na Ibizie w lipcu

Lipiec otwiera szczyt sezonu turystycznego w Hiszpanii, a co za tym idzie, również okres największych upałów. Średnie temperatury na Ibizie wynoszą w granicy 30°C w dzień, choć bardzo często zdarzają się wartości sięgające blisko 35°C. Noce są bardzo przyjemne (18°C), idealne do tego, aby w pełni korzystać z wieczornych atrakcji, jakie oferuje ta hiszpańska wyspa. Morze Śródziemne nagrzane do poziomu 25°C jest głównym obiektem zainteresowania turystów. Słońce mocno grzeje przez 12 godzin dziennie, dlatego warto zadbać o odpowiednie nawadnianie organizmu i przewiewną garderobę.

Pogoda na Ibizie w sierpniu

Sierpień to kontynuacja lipcowych upałów, kiedy to słońce raczy nas swoimi promieniami przez mniej więcej 11 godzin. Wakacyjna atmosfera udziela się każdemu, a średnie temperatury na Ibizie wynoszące 30°C w dzień i 18°C w nocy sprzyjają korzystaniu z atrakcji turystycznych bez względu na porę. Woda w Morzu Śródziemnym osiąga przyjemne 26°C, stwarzając idealne warunki do kąpieli, uprawiania sportów, jak i nurkowania. Sierpień to doskonały czas na plażowanie oraz udział w kulturalnych i muzycznych wydarzeniach na wyspie.

Pogoda na Ibizie we wrześniu

Temperatury na Ibizie we wrześniu wynoszące średnio 27°C w dzień i 16°C sprawiają, że jest to wciąż bardzo atrakcyjny okres pod względem pogodowym. Jest to stosunkowo suchy miesiąc, choć mogą pojawiać się sporadyczne opady deszczu. Dni są wciąż długie, a słońce raczy nas swoimi promieniami przez mniej więcej 8 godzin. Woda w Morzu Śródziemnym jest nadal bardzo ciepła (25°C), dlatego nawet na początku jesieni można spokojnie zażywać w nim kąpieli i uprawiać sporty. Wrzesień to dobry czas na plażowanie i zwiedzanie bez tłumów charakterystycznych dla lipca i sierpnia.

Pogoda na Ibizie w październiku

Październik w Hiszpanii oferuje wciąż korzystne warunki pogodowe. Średnie temperatury na Ibizie wynoszą 23°C w dzień i 12°C w nocy. Długość dnia zaczyna się stopniowo zmniejszać, a słońce świeci tylko przez mniej więcej 6 godzin. Opady deszczu mogą pojawiać się coraz częściej, choć nie powinny być szczególnie uciążliwe. Morze Śródziemne mimo niewielkiego ochłodzenia (22°C), jest wciąż atrakcyjne do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Październik to dobry czas na zwiedzanie Ibizy, plażowanie i cieszenie się lokalnymi atrakcjami w spokojnej atmosferze.

Pogoda na Ibizie w listopadzie

W listopadzie okres jesienny jest już w pełni, co oznacza, że temperatury na Ibizie spadają do poziomu 18°C w dzień i 8°C w nocy. Dni są coraz krótsze, a słońce gości na niebie przez mniej więcej 6 godzin. Coraz częściej mogą pojawiać się niewielkie opady deszczu, dlatego dobrze jest mieć ze sobą parasol, zwłaszcza podczas dłuższych spacerów po okolicy. Morze Śródziemne wychłodziło się do poziomu 19°C i coraz mniej osób decyduje się na kąpiel w jego wodach. Listopad to czas, kiedy turystów na wyspie jest już niewiele, a atmosfera staje się typowa dla sezonu jesienno-zimowego.

Pogoda na Ibizie w grudniu

Grudzień otwiera sezon zimowy i wita nas chłodniejszymi i wilgotnymi warunkami. Temperatury na Ibizie spadają do poziomu 16°C w dzień i 6°C w nocy. Na zimniejsze wieczory warto zabrać ze sobą ciepłą garderobę. Dni są krótkie, a ilość słońca jest ograniczona, bo świeci ono tylko przez mniej więcej 5 godzin dziennie. W tym okresie mogą doskwierać nam silne wiatry i częste opady deszczu. Morze Śródziemne ze swoimi 16°C nie jest już atrakcyjne do kąpieli. Grudzień na Ibizie jest spokojny, a wiele miejsc turystycznych może być zamkniętych.

Średnie temperatury - Ibiza

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 14 luty 15 marzec 16 kwiecien 18 maj 22 czerwiec 27 lipiec 30 sierpień 30 wrzesień 27 październik 23 listopad 18 grudzień 16
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 4 luty 4 marzec 5 kwiecien 7 maj 11 czerwiec 15 lipiec 18 sierpień 18 wrzesień 16 październik 12 listopad 8 grudzień 6
Temperatura wody [°C]:
styczen 15 luty 14 marzec 14 kwiecien 16 maj 18 czerwiec 21 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 25 październik 22 listopad 19 grudzień 16
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 7 marzec 7 kwiecien 8 maj 10 czerwiec 10 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 8 październik 6 listopad 6 grudzień 5